Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ano, lebo to su fixne naklady klientov. A banka ma istotu, ze ich dostane.
0 0
ivuku ivuku

ivuku je offline (nepripojený) ivuku

Ahojte,

chcela bsom sa opytat na HU od Slovenskej Sporitelne. Co si o tom myslite
0 0
lubos.tinak lubos.tinak

lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak



Najlepšia hypotéka je taká, ktorú si nezoberieš

A teraz vážne, nikdy sa nedá povedať, ktorá hypotéka je dobrá (prípadne lepšia). Tu skôr ide o banku, prístup zamestnanca a celkovú kultúru banky. Úvery sú skoro rovnaké, poplatky sú obdobné a kde tu je nejaká akcia. Tá sa dá využiť a žiadateľ bude mať dobrý pocit ušetrených peňazí. No akcia pominie a potom sa bude hnevať na všetko a všetkých. Bude nespokojný.
Preto by som odporúčal osobný kontakt s bankou (bankárom), lebo tak zistíte ako sa bude banka chovať keď budete mať problém.
Okrem toho sa každá banka správa inak ku každému klientovi. VIP klienti to majú ľahšie a my ostatný zase ťažšie. No a tak doporučujem v prvom rade osloviť domácu banku (pokiaľ ste tam spokojný), prípadne navštíviť inú banku vo vašom meste (kde je všeobecná pohoda).
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja som bol stastny klient TB az pokym som potreboval uver. Dostal som ho sice rychlo, ale ked som potom cokolvek potreboval, spoznal som pravy charakter banky. Na kazde dodatocne papiere, ktore som potreboval napr. pre stavebny urad som cakal 2-3 mesiace aby mi potom povedali, ze nieco im este chyba a znova sa to tahalo. Hned ako budem mat znalecky, presuniem ten uver do sporitelne a v TB zrusim vsetky ucty. Neuveritelne sa na to tesim, ked pridem do pobocky s kartami, ze chcem vsetko zrusit.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
AndrejG Pozri príspevok
Hned ako budem mat znalecky, presuniem ten uver do sporitelne ....
Ako presunies?
Chces povedat, ze poziadas o uver v sporke?
Tam ta najdu v uverovom registri, ze v inej banke mas poziadane o hypoteku a v akom objeme. Budu chciet vysvetlenie co je s tym, ci je to zamietnute a z akeho dovodu, alebo je ziadost stiahnuta. Tak vela stastia.
0 0
lubos.tinak lubos.tinak

lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

AndrejG Pozri príspevok
Ja som bol stastny klient TB az pokym som potreboval uver. Dostal som ho sice rychlo, ale ked som potom cokolvek potreboval, spoznal som pravy charakter banky. Na kazde dodatocne papiere, ktore som potreboval napr. pre stavebny urad som cakal 2-3 mesiace aby mi potom povedali, ze nieco im este chyba a znova sa to tahalo. Hned ako budem mat znalecky, presuniem ten uver do sporitelne a v TB zrusim vsetky ucty. Neuveritelne sa na to tesim, ked pridem do pobocky s kartami, ze chcem vsetko zrusit.

Nie som fanúšik jednej banky, ale výberom sporiteľni asi nezískaš. Skôr by som sa orientoval na menšie a stabilné banky, ktoré si klienta vážia a radi mu pomôžu. Niekedy je rada lepšia ako celý obchod. TB, SLSP a VUB patria medzi najväčšie banky a väčšina klientov je tam definovaná ako kus, prípadne ďalší v poradí. No a z druhej strany ten nával ľudí v SLSP (hlavne starších), to čakanie v rade to by som asi nevydržal.
Prevzatie (presunutie) úveru robia banky ak sa im to oplatí. V prvom rade by som sa najprv dohodol s preberajúcou bankou. Prebral by som možnosti a postupy, dohodol sa na podmienkach. Potom budeš mať skôr jasno či sa ti to oplatí a čo to bude stáť. No a zistíš aj prístup, lebo preberanie úveru je zložitejšie ako poskytnúť úver nový.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

duves Pozri príspevok
Ako presunies?
Chces povedat, ze poziadas o uver v sporke?
Tam ta najdu v uverovom registri, ze v inej banke mas poziadane o hypoteku a v akom objeme. Budu chciet vysvetlenie co je s tym, ci je to zamietnute a z akeho dovodu, alebo je ziadost stiahnuta. Tak vela stastia.
O com preboha tocis? Proste splatim jeden uver druhym(nie hypo dalsou hypo, viem, ze to sa neda), tie peniaze z druheho uveru nepojdu na moj ucet ale rovno na ucet TB, ja s nimi nebudem nijako disponovat.
0 0
lubos.tinak lubos.tinak

lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

No neviem aké máš skúsenosti s bankami, ale asi si to predstavuješ veľmi jednoducho. Ty si chceš vziať iný úver (nie hypo.), no a aký bude účel úveru? Ak žiadny, tak prvé disponovanie bude keď vyplníš prevodný príkaz v SLSP na presun peňazí do TB. Tam už samozrejme musíš mať dohodnuté podmienky na predčasné splatenie hypo. úveru (súhlas banky, prichystaný dodatok k zmluve na podpis). To že ty tam pošleš len peniaze nič neznamená.
Je tiež otázne či nový úver bude lacnejší. Vo všeobecnosti sú HU s najnižším úrokom. Všetky ostatné majú úrok vyšší (aj americká hypo.). Ja osobne by som si to nechal prerátať, či náhodou tá zmena banky a úveru nebude drahšia. Jedine, že by ti tam vadilo aj niečo iné.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Som asi mimo temy, ale neda mi nenapisat, co som videla:
NEOPUSTIM TA DO SMRTI. TVOJA HYPOTEKA
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

lubos.tinak Pozri príspevok
No neviem aké máš skúsenosti s bankami, ale asi si to predstavuješ veľmi jednoducho. Ty si chceš vziať iný úver (nie hypo.), no a aký bude účel úveru? Ak žiadny, tak prvé disponovanie bude keď vyplníš prevodný príkaz v SLSP na presun peňazí do TB. Tam už samozrejme musíš mať dohodnuté podmienky na predčasné splatenie hypo. úveru (súhlas banky, prichystaný dodatok k zmluve na podpis). To že ty tam pošleš len peniaze nič neznamená.
Je tiež otázne či nový úver bude lacnejší. Vo všeobecnosti sú HU s najnižším úrokom. Všetky ostatné majú úrok vyšší (aj americká hypo.). Ja osobne by som si to nechal prerátať, či náhodou tá zmena banky a úveru nebude drahšia. Jedine, že by ti tam vadilo aj niečo iné.
Je to uver na byvanie od sporitelne. Ma rovnake podmienky ako hypotekarny, ale inak sa vola, lebo podla zakona sa neda splatit jedna hypoteka druhou. Takze ked chce banka pretiahnut klienta, musi si pomoct takto. Uz v sporitelni jeden uver mam a podmienky mam ovela lepsie ako v TB, preto tam chcem aj ten druhy. V TB mam predbezny suhlas na predcasne splatenie, v sporke na presunutie uveru. Cakam iba na znalecky posudok novej stavby. Ide mi aj o princip, v TB ma dost nahnevali, takze ked uver bude inde, zrusim tam aj vsetky ucty a idem prec. Vzdy ked ma nejaka banka nahneva, riesim to radikalne, uz som takto zrusil ucet aj vo VUB. Keby to robil kazdy, kvalita sluzieb by bola niekde uplne inde.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
My sme vybavili úver v Tatra banke veľmi flaxibilne a rovnako to bolo aj s úhradou. Naozaj závisí od klienta a od toho ich bodovania a podľa toho je aj výhodnosť.
0 0
lubos.tinak lubos.tinak

lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

Každá banka má tzv. skóring, kde si začleňuje klientov od "bezvýznamných" až po VIP. No je tu riziko že ak klesnete o triedu nižšie, aj banka zmení prístup na nižšiu triedu.
Skôr si myslím, že najdôležitejší je prístup zamestnanca banky, ktorý s vami prichádza do styku. Jeho ochota (prípadne neochota) pomôcť a poradiť klientovi je tým prvým signálom pre spokojnosť (nespokojnosť) s bankou.
Čo sa týka poplatkov, najdrahšie banky sú tie najväčšie, ktoré majú veľký počet klientov. Tie menšie banky sú zase o niečo lacnejšie. Záleží len na tom ktorú banku si klient vyberie, kde je spokojný s pomerom prístup/poplatky.

K nákladom so zmenou úverovanej banky nepatrí len len nový úroky, ale aj poplatok za vedenie úverového účtu, poplatok spojený s predčasným splatením úveru a poplatok pri podpise novej úverovej zmluvy (pri preberaní úveru je možné tento poplatok odpustiť). Ak banka odpustí tento poplatok, to znamená, že má vážny záujem o tohto klienta a neradí ho medzi štandardných klientov.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
durisovad Pozri príspevok
Som asi mimo temy, ale neda mi nenapisat, co som videla:
NEOPUSTIM TA DO SMRTI. TVOJA HYPOTEKA
Ano, je to skoro ako smrtelne zovretie.
http://www.paradigma.sk/redakcny_sys...nok.php?id=230
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Som v TB uz nejaku dobu VIP klient, ale niekedy tak so mnou nejedenaju. Navyse, mam ucty v bankach kde mam par korun a jednaju so mnou uplne inak, na urovni. Aj preto uz v TB nechcem byt.


Bionda: Uver som dostal doslova za par dni, vsetko islo ako po masle. Ale ked som potom neskor potreboval nejake veci, so vsetkym bol problem. Asi pol roka som cakal na papier, ze povoluju rekonstrukciu tej stavby a to som musel asi 3-4x prist osobne do banky a urgovat, nech sa s tym konecne pohnu.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

lubos.tinak Pozri príspevok
Každá banka má tzv. skóring, kde si začleňuje klientov od "bezvýznamných" až po VIP. No je tu riziko že ak klesnete o triedu nižšie, aj banka zmení prístup na nižšiu triedu.
Skôr si myslím, že najdôležitejší je prístup zamestnanca banky, ktorý s vami prichádza do styku. Jeho ochota (prípadne neochota) pomôcť a poradiť klientovi je tým prvým signálom pre spokojnosť (nespokojnosť) s bankou.
Čo sa týka poplatkov, najdrahšie banky sú tie najväčšie, ktoré majú veľký počet klientov. Tie menšie banky sú zase o niečo lacnejšie. Záleží len na tom ktorú banku si klient vyberie, kde je spokojný s pomerom prístup/poplatky.
To je pravda, a nemalo by to tak byť. Ale platí to nielen TB ale aj v OTP, VUB aj v ostatných. Pokial máte peniaze u nich dlhodobo uložené, sú milé, ochotné, chcú radiť, akonáhle im poviete, že ten TÚ chcete zrušiť a zobrať peniaze, lebo ich potrebujete, v tom momente si ani nespomenú na Vaše meno a pritom to majú pred sebou napísané.

Najviac ma najedovalo to, že pracovníčka banky, ktorá Vás rok obsluhovala pri prepážke, sa zrazu stane Vašim osobným poradcom pre vaše podnikanie, a silou mocou chce s Vami rokovať, o tom, aby ste svoje peniaze nechali tak a radšej si zoberte úver. To ju vôbec nezaujíma, či ja ten úver chcem alebo nie, ale Vás presviedča, že to bude pre Vás výhodnejšie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

VladoaKatka Pozri príspevok
chce s Vami rokovať, o tom, aby ste svoje peniaze nechali tak a radšej si zoberte úver. To ju vôbec nezaujíma, či ja ten úver chcem alebo nie, ale Vás presviedča, že to bude pre Vás výhodnejšie.
No to ale zalezi na tom, ako sa k tomu postavis ty. Na rokovanie vzdy treba aspon dvoch. Ja som take pokusy tiez zaregistroval a rokovanie skoncilo po par sekundach...

Netreba sa nechat zviklat, a hlavne sa treba oslobodit od predstavy, ze niekto z banky nam bude ponukat nieco, co je pre nas vyhodne iba preto, ze ma na to vzdelanie.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

misomiso Pozri príspevok
No to ale zalezi na tom, ako sa k tomu postavis ty. Na rokovanie vzdy treba aspon dvoch. Ja som take pokusy tiez zaregistroval a rokovanie skoncilo po par sekundach...

Netreba sa nechat zviklat, a hlavne sa treba oslobodit od predstavy, ze niekto z banky nam bude ponukat nieco, co je pre nas vyhodne iba preto, ze ma na to vzdelanie.
... tak isto, len som si sadla, keď mi povedala, načo ma zavolala, už som aj išla preč. Ja si úver zoberem tam, kde mi to bude najvýhodnejšie, a nie aby moje vlastné peniaze mi požičali za nekresťanský úrok.
0 0
lubos.tinak lubos.tinak

lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak


Netreba to brať osobne, tí pracovníci si len robia svoju prácu. Veď banky nežijú z vkladov, ale z toho čo požičajú
Okrem toho každý z nás nejako začínal, niečo sa naučil a potom začal uplatňovať v praxi. Z druhej strany každý mal začiatok ťažký (teda aspoň väčšina čo poznám) tak prečo to niekomu zľahčiť

Čo sa týka ekonomického pohľadu, cudzie zdroje vo firme sú lacnejšie ako vlastné. Čím viac cudzích zdrojov, tým je výnosovosť vlastného kapitálu vyššia (samozrejme len do určitého bodu). Ja by som sa nebál vziať cudzie zdroje, no samozrejme za lepších podmienok ako štandardne (pokiaľ mám v uvedenej banke peniaze). Nehovoriac o tom, že vyberať si budem s troch nezáväzných ponúk. Okrem toho by som sa snažil vytĺcť vyšší úrok na klade. Nech je obchod obojstranne výhodný.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

misomiso Pozri príspevok
No to ale zalezi na tom, ako sa k tomu postavis ty. Na rokovanie vzdy treba aspon dvoch. Ja som take pokusy tiez zaregistroval a rokovanie skoncilo po par sekundach...

Netreba sa nechat zviklat, a hlavne sa treba oslobodit od predstavy, ze niekto z banky nam bude ponukat nieco, co je pre nas vyhodne iba preto, ze ma na to vzdelanie.
Presne tak, tiež mám podobné skúsenosti. Hneď pri prvom pokuse o takúto konverzáciu zo strany pracovníčky banky, treba jej dať najavo, že vaša starosť o mňa ma teší ale až budem potrebovať úver, tak požiadam oň sám a samozrejme že si preverím ponuku aj iných bánk. A od tej doby mám pokoj, nič neponúkajú.
A najviac sa pobavím na nacvičenej vete pracovníčok VUB aspoň u nás.
Ako vám môžem pomôcť ? Raz som jej zo srandy odpovedal, že pomohli by ste mi, keby ste za mňa pokračovali v splácaní stavebného sporenia. Nechápavo sa na mňa zadívala. Potom som jej povedal, že som jej len odpovedal na jej otázku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať