Zavrieť

Porady

pomozte prosim

Zdravim. chcela by som poziadat o pomoc nejakych sikovnych ludi s fantaziou. byvam v mensom mestecku a chcela by som tu otvorit nieco nove. mohli by ste mi poradit co by sa hodilo do maleho mestecka? nieco koli comu musime chodit do vacsich miest. dakujem
Usporiadat
zuzulka1102 zuzulka1102

zuzulka1102 je offline (nepripojený) zuzulka1102

sta Pozri príspevok
Mňa napadla cestovka
no ta cestovka tiez nie je zly napad.. ale nemam v tej oblasti absolutne ziadne skusenosti
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka čo je to menšie mestečko , koľko to má obyvateľov ?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

zuzulka1102 Pozri príspevok
no ta cestovka tiez nie je zly napad.. ale nemam v tej oblasti absolutne ziadne skusenosti
Ja tiež nie ale myslela som takú, ktorá by ponúkala zájazdy viacerých "väčších", "známejších" cestoviek. Ty by si s nimi mala zmluvu a ponúkala ich zájazdy. Vlaste je to asi akési sprostredkovanie. Myslím, že je to pre človeka pohodlnejšie, keď príde na jedno miesto, tam si pozrie katalógy viacerých cestoviek (nemusí ich obiehať jednotlivo), alebo má nejakú konkrétnu predstavu o dovolenke a Ty mu vieš povedať, čo ktorá cestovka ponúka.
0 0
zuzulka1102 zuzulka1102

zuzulka1102 je offline (nepripojený) zuzulka1102

Zita5 Pozri príspevok
Zuzka čo je to menšie mestečko , koľko to má obyvateľov ?
okolo 25 000
0 0
zuzulka1102 zuzulka1102

zuzulka1102 je offline (nepripojený) zuzulka1102

sta Pozri príspevok
Ja tiež nie ale myslela som takú, ktorá by ponúkala zájazdy viacerých "väčších", "známejších" cestoviek. Ty by si s nimi mala zmluvu a ponúkala ich zájazdy. Vlaste je to asi akési sprostredkovanie. Myslím, že je to pre človeka pohodlnejšie, keď príde na jedno miesto, tam si pozrie katalógy viacerých cestoviek (nemusí ich obiehať jednotlivo), alebo má nejakú konkrétnu predstavu o dovolenke a Ty mu vieš povedať, čo ktorá cestovka ponúka.
no celkom fajny napad.. este to prekonzultujem s kamoskou... chceme to robit spolu... podnikat...
0 0
zuzulka1102 zuzulka1102

zuzulka1102 je offline (nepripojený) zuzulka1102

a nie je k tomu potrebna vysoka skola?
0 0
kukolar kukolar

kukolar je offline (nepripojený) kukolar

ja ti poviem takto, v nasom meste NITRA je vela obchodov. Ale vela obchodov krachuje ale aj vznika taky prirodzeny cyklus. Napr. ja by som ti odporucil zahradkasrke potreby kedze to mestecko ma okolo 25000 oby. tak predpokladam ze tam prevazuju RD. U nas na trznici otvorili teraz nove zahradkarske potreby maju tam vsetko od semien az po ryle, hadice na polievanie atd. Ked tam pridem v tom obchode je stale okolo 20 zakaznikov.
Nasli spravne miesto pre ten obchod.
Preto netreba hladat nic nove ale treba umiestnit svoj obchod alebo sluzby na spravne miesto a mat kvalitny vyber produktov.
A zalezi aj od toho kolko mate peniazkov.
Naposledy upravil kukolar : 19.04.07 at 12:37
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Myslim ze plati zasada 4P product price place promo.
0 0
zuzulka1102 zuzulka1102

zuzulka1102 je offline (nepripojený) zuzulka1102

kukolar Pozri príspevok
ja ti poviem takto, v nasom meste NITRA je vela obchodov. Ale vela obchodov krachuje ale aj vznika taky prirodzeny cyklus. Napr. ja by som ti odporucil zahradkasrke potreby kedze to mestecko ma okolo 25000 oby. tak predpokladam ze tam prevazuju RD. U nas na trznici otvorili teraz nove zahradkarske potreby maju tam vsetko od semien az po ryle, hadice na polievanie atd. Ked tam pridem v tom obchode je stale okolo 20 zakaznikov.
Nasli spravne miesto pre ten obchod.
Preto netreba hladat nic nove ale treba umiestnit svoj obchod alebo sluzby na spravne miesto a mat kvalitny vyber produktov.
A zalezi aj od toho kolko mate peniazkov.
aj ked je male nase mestecko je tu malo domov a vela panelakov.. dediny su trochu vzdialene od mesta.. takze by sa ludia museli trepat z dedin sem do mesta
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak od vás chodia ľudia do mesta, alebo z dedín do vášho mesta?
Podľa mňa, musíš si spraviť riadny prieskup trhu, čo ponúka v podnikateľskej sfére vaše mesto, čoho je nedostatok, čo by sa ujalo, čo by ľudia obchádzali atď.
Máš ešte hodný kus cesty pred sebou, kým rozbehneš nejaký obchod, ale držím palce.
0 0
kukolar kukolar

kukolar je offline (nepripojený) kukolar

Gabi03 Pozri príspevok
Tak od vás chodia ľudia do mesta, alebo z dedín do vášho mesta?
Podľa mňa, musíš si spraviť riadny prieskup trhu, čo ponúka v podnikateľskej sfére vaše mesto, čoho je nedostatok, čo by sa ujalo, čo by ľudia obchádzali atď.
Máš ešte hodný kus cesty pred sebou, kým rozbehneš nejaký obchod, ale držím palce.
Priekum trhu dobra sranda, len nato treba mat peniazky, podla mna sa staci dobre pozerat a vnimat okolie co ludom chyba
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kukolar Pozri príspevok
Priekum trhu dobra sranda, len nato treba mat peniazky, podla mna sa staci dobre pozerat a vnimat okolie co ludom chyba
Peniažky ako na všetko. Okrem toho som nenapísala, že si to nemôže spraviť svojpomocne... Keď si chce založiť firmu, zrejme má toho času trochu viac, ako človek pracujúci min. 8 hod denne. A keď si to spraví sama, síce bude to mať trochu ťažšie, ak nevie ani o čom je reč, ale zato bude poznať všetky detaily, pozitíva i negatíva skúmaného.
0 0
kukolar kukolar

kukolar je offline (nepripojený) kukolar

Gabi03 Pozri príspevok
Tak od vás chodia ľudia do mesta, alebo z dedín do vášho mesta?
Podľa mňa, musíš si spraviť riadny prieskup trhu, čo ponúka v podnikateľskej sfére vaše mesto, čoho je nedostatok, čo by sa ujalo, čo by ľudia obchádzali atď.
Máš ešte hodný kus cesty pred sebou, kým rozbehneš nejaký obchod, ale držím palce.
A prieskum sa robi vacsinou na konkretny produkt, alebo sluzbu a nie vseobecne. Ludia si vacsinou vymyslaju riadne chlopotiny co im chyba.
Alebo si myslis ze budes robit prieskum ci sa predaj zmrzliny ujme na rohu postovej ulici v malom mestecku.
To ako keby som pocul nejakeho ing. ktory prave ukoncil ekonomicku skolu, kde najprv musis minut vsetko co mas na prieskum trhu, planovanie a rozne ine teoreticke zvasty a nakoniec ti zostane na podnikanie akurat tak deravy gros.
Staci vnimat okolie a pohybovat sa medzi ludmi
Naposledy upravil kukolar : 19.04.07 at 13:45
0 0
zuzulka1102 zuzulka1102

zuzulka1102 je offline (nepripojený) zuzulka1102

tak co.. nikoho nenapada nic nove?
0 0
zuzulka1102 zuzulka1102

zuzulka1102 je offline (nepripojený) zuzulka1102

kukolar Pozri príspevok
Priekum trhu dobra sranda, len nato treba mat peniazky, podla mna sa staci dobre pozerat a vnimat okolie co ludom chyba
neda sa mi ti napisat sukromna sprava lebo este tuniesom 5 dni...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

zuzulka1102 Pozri príspevok
tak co.. nikoho nenapada nic nove?
Takych ludi, co im napadne skutocne nieco nove sa nenarodi vela v jednom storoci. Nie kazdy podnikatelsky uspech bol zalozeny na niecom unikatnom. Vacsina uspesnych podnikatelov robila to, co uz robili ludia deiatky alebo stovky rokov pred nimi, rozdiel bol iba v tom, ze ti uspesni sa to rozhodli robit velmi, velmi dobre.
0 0
kukolar kukolar

kukolar je offline (nepripojený) kukolar

misomiso Pozri príspevok
Takych ludi, co im napadne skutocne nieco nove sa nenarodi vela v jednom storoci. Nie kazdy podnikatelsky uspech bol zalozeny na niecom unikatnom. Vacsina uspesnych podnikatelov robila to, co uz robili ludia deiatky alebo stovky rokov pred nimi, rozdiel bol iba v tom, ze ti uspesni sa to rozhodli robit velmi, velmi dobre.
presne tak suhlasim s misomiso, tie 4 p a oddanost vlastne to co robis ta musi bavit z celeho srdca a necakat na velke zarobky.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kukolar Pozri príspevok
A prieskum sa robi vacsinou na konkretny produkt, alebo sluzbu a nie vseobecne. Ludia si vacsinou vymyslaju riadne chlopotiny co im chyba.
Alebo si myslis ze budes robit prieskum ci sa predaj zmrzliny ujme na rohu postovej ulici v malom mestecku.
To ako keby som pocul nejakeho ing. ktory prave ukoncil ekonomicku skolu, kde najprv musis minut vsetko co mas na prieskum trhu, planovanie a rozne ine teoreticke zvasty a nakoniec ti zostane na podnikanie akurat tak deravy gros.
Staci vnimat okolie a pohybovat sa medzi ludmi
Vadí ti, že som nejakú činnosť nazvala odborným názvom? Alebo máš obmedzenú predstavu o pojme "prieskum trhu"? Pretože mám pocit, že hovoríme o tom istom, len ty odsudzuješ môj postoj.
Naposledy upravil Gabi03 : 20.04.07 at 05:37
0 0
kukolar kukolar

kukolar je offline (nepripojený) kukolar

gabi podnikas v niecom? a ked ano ako si zacinala? dakujem za odpoved
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kukolar Pozri príspevok
gabi podnikas v niecom? a ked ano ako si zacinala? dakujem za odpoved
Nepodnikám. Ale vidím vo svojom okolí, ako to ide iným firmám, tým, ktoré mali nejaký prieskum, alebo sa len tak dali na podnikanie, lebo chceli byť "pánmi" podnikateľmi.
Proste môj názor je taký, že najlepšie je zlúčiť teóriu s praxou a samozrejme aj peniaze pomôžu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať