Zavrieť

Porady

dodatocne DP alebo opravne

Ahojte poradaci,
takze mam takyto problem:
zamestnankyna na materskej dovolenke, ma poziadala o vykonanie rocneho zuctovania dane, takisto poziadala spatna o danovy bonus. Vsetko som vykonala, aj danovy bonus doplatila. Lenze ona zisitila, ze si ho uplatnoval manzel a teraz chce danovy bonus vratit. Ja jej vystavim rocne zuctovanie, ktore bude mat 2 strany a tam bude vsetko vyplnene (aj vratena dan, aj doplateny bonus. Co ma ona robit? Jasne, ze podat danove priznanie, ale ake dodatocne alebo opravne?

dakujem
Usporiadat
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Ja viem, že manžel mal požiadať. Ale v ich firme neplatia takmer žiadne pravidlá. Takže podať riadne DP v neskorom termíne /radšej neskoro ako nikdy/. Aká je výška pokuty?


Nasledujúca situácia hovorí za všetko: Od 1.4.2007 dostal manžel nový platový dekrét s mesačnou mzdou vyššou o 3.000,-. Pri preberaní výstupných papierov /potvrdenie o výške príjmu k RZZP za rok 2007/ vysvitlo, že na páskach je stále mesačný príjem nižší. Keďže výplatné pásky vidí 1 x za rok /mzdu dostáva vyplácanú inak/ začal sa brániť až teraz. A vysvetlenie: to má len na papieri zdvihnuté, pretože on /z-teľ/ by musel platiť vyššie odvody. A on už s tým nič robiť nebude.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

evina Pozri príspevok
1. ak nebolo vykonané RZ ani podané DP podať musíš nie dodatočné ale riadne DP avšak v oneskorenom termíne.
2. ak podáš DP pokutu zaplatí manžel.
3. Aká bola výška príjmu manžela?, vznikol mu vôbec nejaký preplatok, nedoplatok? Podľa toho by som sa predsa pokúsila dohodnúť so zamestnávateľom, aby vykonal RZ v danom termíne , možno nebolo nutné nič vyrovnávať s DÚ....



Manželov príjem bol taký mizerný, že mu nevyšli takmer žiadne preddavky. Takže žiadne preplatky/nedoplatky nehrozia. Zamestnávateľovi sa podávať nechce, pretože by musel opravovať ročné hlásenie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

anmary Pozri príspevok
Manželov príjem bol taký mizerný, že mu nevyšli takmer žiadne preddavky. Takže žiadne preplatky/nedoplatky nehrozia. Zamestnávateľovi sa podávať nechce, pretože by musel opravovať ročné hlásenie.
Neostáva nič len podať. Pokuta bude zrejme 2000 SK...
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Pre poctivých možno nelogická otázka. Čo takto sa tváriť, že neviem o ničom. Čo najhoršie sa môže stať? Alebo byť poctivec a dať to radšej na poriadok?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

anmary Pozri príspevok
Ja viem, že manžel mal požiadať. Ale v ich firme neplatia takmer žiadne pravidlá. Takže podať riadne DP v neskorom termíne /radšej neskoro ako nikdy/. Aká je výška pokuty?


Nasledujúca situácia hovorí za všetko: Od 1.4.2007 dostal manžel nový platový dekrét s mesačnou mzdou vyššou o 3.000,-. Pri preberaní výstupných papierov /potvrdenie o výške príjmu k RZZP za rok 2007/ vysvitlo, že na páskach je stále mesačný príjem nižší. Keďže výplatné pásky vidí 1 x za rok /mzdu dostáva vyplácanú inak/ začal sa brániť až teraz. A vysvetlenie: to má len na papieri zdvihnuté, pretože on /z-teľ/ by musel platiť vyššie odvody. A on už s tým nič robiť nebude.
Chápem Ťa, že obhajuješ manžela, ale na druhej strane - ak si dal manžel vyplácať mzdu "inak", pravdepodobne s tým súhlasil a muselo mu byť nad slnko jasné, že takýto postup je mimo pravidlá ( nechcem písať silné slová o zákonoch ). Potom sa ale nesmie čudovať, keď postup, s ktorým súhlasil, pretože mu asi z finančnej stránky vyhovoval, ukáže aj svoje tienisté stránky....
Naposledy upravil Johanka : 10.09.07 at 12:35
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

anmary Pozri príspevok
Manželov príjem bol taký mizerný, že mu nevyšli takmer žiadne preddavky. Takže žiadne preplatky/nedoplatky nehrozia. Zamestnávateľovi sa podávať nechce, pretože by musel opravovať ročné hlásenie.
Pokiaľ manžel mal napr. minimálnu mzdu a žiadna daň mu nevychádzala, nevidím dôvod, aby musel zamestnávateľ robiť opravné hlásenie. Veď v hlásení musel manžela uviesť v každom prípade, tak neviem, v čom je problém.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

anmary Pozri príspevok
Nasledujúca situácia hovorí za všetko: Od 1.4.2007 dostal manžel nový platový dekrét s mesačnou mzdou vyššou o 3.000,-. Pri preberaní výstupných papierov /potvrdenie o výške príjmu k RZZP za rok 2007/ vysvitlo, že na páskach je stále mesačný príjem nižší. Keďže výplatné pásky vidí 1 x za rok /mzdu dostáva vyplácanú inak/ začal sa brániť až teraz. A vysvetlenie: to má len na papieri zdvihnuté, pretože on /z-teľ/ by musel platiť vyššie odvody. A on už s tým nič robiť nebude.
Často sa stretávam s tým, že všetci zamestnanci majú oficiálne minimálnu mzdu a zamestnávateľ ho na ruku vypláca inak. Vtedy je to v poriadku, keď dostane v skutočnosti viac peňazí, ako podpisuje, problémy ale nastanú pri skončení pracovného pomeru, keď im to akosi začína vadiť. Najlepší mzdoví účtovníci sú vždy zamestnanci, ktorí si dokážu vypočítať mzdu na korunu presne. Preto si myslím, že v tomto prípade má každá strana svoje maslo na hlave.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Ja manžela neobhajujem a najviac ma to mrzí preto, že s týmito vecami pracujem a som na to veľmi opatrná. Doma máme peknú zbierku potvrdení, papierov a /podľa manžela/ iných zbytočností.

Manžel mal na výber buď pristúpiť na podmienky /vyplácanie mzdy na ruku/ alebo nechať tak. Keďže ho táto práca veľmi baví nereagoval na moje argumenty týkajúce sa podľa neho ďalekej budúcnosti /dôchodok, PN, podpora, úver, .../.

Majiteľ argumentoval, že manžel prevzal Potvrdenie ... za rok 2006 a on to má podpísané, tak sme navštívili jeho účtovníčku /externú/ a tam sme zistili kto podpísal prevzatie /samozrejme majiteľ/ a v konečnom dôsledku sa k nám toto potvrdenie nedostalo. K jeho účtovníčke sa zasa nedostalo podpísané zvýšenie platu.

Už som sa zmierila s tým, že podám DP /vďaka za radu - bude to riadne a nie dodatočné/ aj keď oneskorene a budem čakať na vyrubenie pokuty. Myslím, že sa môže stať aj niečo horšie ako to, že prispejeme do ŠR.
0 0