Zavrieť

Porady

Výkaz preddavkov na ZP

Na stránke Všeobecnej zdrav. poiťovne (http://www.vszp.sk/main/platitelia/plat_fr0.asp v časti Tlačivá) je zverejnené tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a Príloha k výkazu ...
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

lenkak
Ja píšem do všetkých ZP že je dátum neurčený, a nevrátili mi tlačivo naspäť.
Lenka, tlačivo ani mne nevrátili späť, ale na súbore na diskete sa niektoré ZP dokázali "vyšantiť". Dokonca len kvôli tomu, že hodnota v súbore na diskete nebola vyplnená, bolo treba posielať opravný výkaz.
Moja pripomienka je najmä o tých súboroch na diskete.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
"Radosť" čítať.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

lenkak
Ja píšem do všetkých ZP že je dátum neurčený, a nevrátili mi tlačivo naspäť.
V zakonniku prace sa pise:
Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny atd.
a tiez:
Mzda sa vypláca vo výplatných termínoch dohodnutých v pracovnej zmluve alebo v kolektívnej zmluve.

To plati od roku 2003. Na vsetkych skoleniach nam vtedy vraveli, ze "odteraz" uz musi byt vyplatny termin stanoveny.
Vidim, ze toto ustanovenie sa v praxi asi tak striktne nepraktizuje.

endrju
ale na súbore na diskete sa niektoré ZP dokázali "vyšantiť". Dokonca len kvôli tomu, že hodnota v súbore na diskete nebola vyplnená, bolo treba posielať opravný výkaz.
Moja pripomienka je najmä o tých súboroch na diskete.
No vo vestniku, v popise 1.vety zahlavia davky sa pise ze den urceny na vyplatu prijmov je povinny udaj, takze to celkom chapem.
A podporuje to moje tvrdenie, ze den urceny pre vyplatu prijmov byt urceny musi.
Naposledy upravil pingino : 28.07.05 at 11:25
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím pomôžte. Robím práve vykaz na Chemickú ZP Apollo. Doteraz som si tlačivo vždy našla na internete , vyplnila a vytlačila , ale dnes som zistila , že stránka www.apollo.sk je nefunkčná. Nemáte niekto stiahnuté tlačivo pre pobočku Nitra ?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

kacena
Prosím pomôžte. Robím práve vykaz na Chemickú ZP Apollo. Doteraz som si tlačivo vždy našla na internete , vyplnila a vytlačila , ale dnes som zistila , že stránka www.apollo.sk je nefunkčná. Nemáte niekto stiahnuté tlačivo pre pobočku Nitra ?
Možno Ti pomôže tlačivo z Bratislavskej pobočky, prepíš adresu a ostatné údaje. Pripla ho sem sway v príspevku č. 141.
http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=d%E1tum
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
bea
Možno Ti pomôže tlačivo z Bratislavskej pobočky, prepíš adresu a ostatné údaje. Pripla ho sem sway v príspevku č. 141.
http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=d%E1tum
Ďakujem , už som sa potešila. Ja ale potrebujem výkaz pre zamestnancov, takže ak by niekto mal , poteší ma.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Pokúsim sa pripojiť výkaz.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Mám výkazy pre Bratislavu. Možno to niekomu pomôže.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Vo VšZP mám iba konateľa za ktorého platí firma poistné. Doteraz som vykazovala počet dní poistenia 0,(pravdu povedia takto mi to tlačil program) teraz mi to v ZP vytkli. Aj u konateľa má byť počet dní poistenia vykazovaný ako u zamestnanca?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Magma
Vo VšZP mám iba konateľa za ktorého platí firma poistné. Doteraz som vykazovala počet dní poistenia 0,(pravdu povedia takto mi to tlačil program) teraz mi to v ZP vytkli. Aj u konateľa má byť počet dní poistenia vykazovaný ako u zamestnanca?
A prečo 0, keď je konateľ zdravotne poistený ?
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

No lebo som b..á, nikdy som si to nevšímala, takto mi tlačil program výkaz...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Magma
No lebo som b..á, nikdy som si to nevšímala, takto mi tlačil program výkaz...
Pozor na programy, niekedy vedia byť poriadne záludné.
A "záludné" je vôbec slovenské slovo ????
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

V prílohe výkazu preddavkov odoslanom elektronicky do ZP Sidéria mi ohlasuje chybu "nesúhlasí počet poistencov v prílohe / súhrne".
Mám zamestnanca s celomesačnou PN (nula dní poistenia, nulový VZ, nulový odvod poistného; ).
V iných poisťovniach mi chybu v takomto prípade nevyhlasuje.

Je chyba u mňa alebo v poisťovni? Stretli ste sa niekto s niečim podobným?

Za reakcie ďakujem
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím Vás mohol by sem niekto prilepiť výkaz do Všeobecnej ZP.Na ich stránke je tento dokument nedostupný. Pekne prosím .....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
skús tadiaľto http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=4
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
toto nefunguje tak tu na porade sú http://www.porada.sk/downloads.php?d...rt=date&page=2
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

kacena
Prosím Vás mohol by sem niekto prilepiť výkaz do Všeobecnej ZP.Na ich stránke je tento dokument nedostupný. Pekne prosím .....
Skúsim pripnúť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Prosím vás o informáciu. Predpokladám, že tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie pre SZČO sa mení(už len kvôli kódu poisťovne). Má niekto nové tlačivo, prosím? Na stránke VšZP ho nemajú, alebo neviem hľadať. Alebo 30.1. je ešte priskoro? Myslím, že najlepšie je ho vypisovať ihneď pri vypisovaní daň.priznaní a výpisu z daň. priznania.
Ako vzor prikladám minuloročné.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Marína, našiel som toto - viď prílohu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Tono, ale to je pre zamestnávateľov. Myslíš, že môžem použiť minuloročný?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať