Zavrieť

Porady

splnomocnenie

Potrebujem napísať splnomocnenie na prevzatie nejakého dokumentu; čo musí toto splnomocnenie obsahovať? Inštitúcia vyžaduje aj overenie od notára, môže mi to dať overiť aj niekto iný, alebo si to musím dať overiť sama?
Ďakujem za pomoc!
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

tweedle Pozri príspevok
mohli by ste mi prosím niekto poslať vzor ako má vyzerať splnomocnenie spoločnosti osobe, ktorá má spoločnosť zastupovať vo všetkých záležitostich ohľadne DU, vrátane uzatvorenia dohody o poskytovaní elektronických služieb?
Vo všetkých záležitostiach? teda hľadáš generálnu plnú moc? Takúto mám ja. Skús si upraviť, je tam zastupovanie na DU, ZP, SP, CU....
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

možno hlúpa otázka, ale čo presne zanemená generálna moc?
Ide o mi to, či ja budem zodpovedná za to keď splnomocniteľ spraví niečo čo nebude košer,aby som za to pred úradmi nebola zodpovedná ja...
Naposledy upravil tweedle : 16.11.11 at 08:26
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

posúvam
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Udelenie generálnej plnej moci je splnomocnenie osoby, aby konala v mene splnomocniteľa v danej veci. Splnomocniteľ tak dáva právo na zastupovanie napríklad na daňovom, obecnom, katastrálnom alebo inom úrade a inštitúcii s tým, že splnomocnenec túto plnú moc prijíma. Hlavným rozdielom medzi obyčajnou plnou mocou a generálnou je skutočnosť, že generálna plná moc nie je obmedzená časovo a vzťahuje sa na všetky právne úkony súvisiace s danou záležitosťou či inštitúciou.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Určite daňové úrady tento výraz "generálna plná moc" nemajú v láske. V každej PM sa dá špecifikovať presne na aké úkony slúži a aj na aké obdobie je udelená.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

mne ide len o to, aby nemohol na mna hodiť niečo čo som neurobila, ako napr. 25tehov mesiaci je termín na platenie DPH, ja DP podám on daň nezaplatí, tak nechce aby som ja mala s tým problém, ale o to mi ide,,,ale myslím, že generálna moc sa na to nevzťahuje, či áno?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Economic Pozri príspevok
Určite daňové úrady tento výraz "generálna plná moc" nemajú v láske. V každej PM sa dá špecifikovať presne na aké úkony slúži a aj na aké obdobie je udelená.
mohli by ste mi teda pomôcť s texom spolnomocnenia? chcem aby som mohla uzatvoriť dohodu o elektronickom podávaí priznaní, podávať ich, komunikovať s nimi, aby som mohla vybaviť všetko čo budem potrebovať bez toho aby som musela čakť na konateľa spoločnosti
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tweedle Pozri príspevok
mohli by ste mi teda pomôcť s texom spolnomocnenia? chcem aby som mohla uzatvoriť dohodu o elektronickom podávaí priznaní, podávať ich, komunikovať s nimi, aby som mohla vybaviť všetko čo budem potrebovať bez toho aby som musela čakť na konateľa spoločnosti
na zastupovanie pre doručovanie písomností jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov v zmysle § 17a elektronickými prostriedkami a to konkrétne za spoločnosť XXXXX , s. r.o. xxxxxxxxx, DIČ:xxxxxx na vykonanie autorizácie na elektronické podávanie daňových priznaní k DPH, ako aj iných daňových priznaní za právnickú osobu, preberaním písomností pre daňový subjekt elektronickou formou na adrese : vasaadresa@xxxxx.sk a ďalšími s tým súvisiacimi úkonmi. Plnomocenstvo sa udeľuje až do doby jeho odvolania u správcu dane, resp. vypovedanie splnomocnenej osoby, čo splnomocnená osoba oznáme príslušnému správcovi dane.
Zároveň vyhlasujem, že súhlasím, v zmysle § 23 ods. 6a/ Zákona č. 511/1992 Zb. so sprístupnením daňového tajomstva v zmysle udelenej plnej moci

Alebo tam je treba doplniť aj na zastupovanie v daňovom konaní ? To asi nie.... Či áno ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja používam pre všetky DÚ na elektronickú komunikáciu taký text ako som uviedla. Je to všade O.K. aj u najväčších buz......
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ďakujem veľmi veľmi pekne
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Economic Pozri príspevok
Určite daňové úrady tento výraz "generálna plná moc" nemajú v láske. V každej PM sa dá špecifikovať presne na aké úkony slúži a aj na aké obdobie je udelená.
Výraz Generálna plná moc používajú samotné DÚ, vybrané z Pokynu DRSR k zastupovaniu na základe plnomocenstva:
Rozsah plnomocenstva Plnomocenstvo musí obsahovať rozsah zástupcovho oprávnenia ( ku všetkým úkonom, k úkonom určitého druhu, resp. len ku konkrétnemu úkonu). Právna teória aj prax rozlišuje podľa rozsahu zástupcovho oprávnenia :
a) všeobecné (generálne) plnomocenstvo, ktoré oprávňuje zástupcu na všetky právne úkony
b) špeciálne (obmedzené) plnomocenstvo - splnomocňuje zástupcu len na určitý druh právnych úkonov
c) osobitné (individuálne) plnomocenstvo- splnomocňuje zástupcu len na jeden určitý právny úkon
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
zk24 Pozri príspevok
Vo všetkých záležitostiach? teda hľadáš generálnu plnú moc? Takúto mám ja. Skús si upraviť, je tam zastupovanie na DU, ZP, SP, CU....
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadne Vašej plnej moci, potrebovala by som ju len na danový úrad, v plnej moci nemusí byť presne zadaný du? napr. du ba I. a jeho adresa, alebo stačí len du? potrebujem na du vybaviť el.podávanie a to nové číslo účtu, pretože na spoločnosť neprišlo, tak potrebujem aby mi ho dali a to len na základe plnej moci, dúfam, že keď sa touto generálnou plnou mocou preukážem aj na tie veci ktoré som uviedla, nepovedia, že mi tam dačo chýba. Plnú moc budem dávať konateľovi a on je francúz, tak podpis si overí tam, kým mi to zase pošle, preložiť overenie - zdĺhavý proces, preto sa obávam, aby mi tá plná moc prešla.
Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Na stránke drsr.sk je vzor, použi ten.....
0 0
LenkaM80 LenkaM80

LenkaM80 je offline (nepripojený) LenkaM80

Dobry den. Chcela by som sa informovat, ci v pripade, ak chcem zrusit plnomocenstvo, ktore som dala sestre na vsetky pravne ukony ohladom mojho bytu (vratane vsetkych ener. spolocnosti), v ktorom momentalne byva, je potrebne zaslat zrusenie potvrdene notarom vsetkym tymto spolocnostiam. Dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
LenkaM80 Pozri príspevok
Dobry den. Chcela by som sa informovat, ci v pripade, ak chcem zrusit plnomocenstvo, ktore som dala sestre na vsetky pravne ukony ohladom mojho bytu (vratane vsetkych ener. spolocnosti), v ktorom momentalne byva, je potrebne zaslat zrusenie potvrdene notarom vsetkym tymto spolocnostiam. Dakujem.
V prípade zrušenia plnej moci,musíš, pretože dotyčné orgány potom o zrušení PM neudú mať ako vedieť, sestra by to mohla zatajiť v prípade potreby.
0 0
LenkaM80 LenkaM80

LenkaM80 je offline (nepripojený) LenkaM80

Dakujem!
0 0
LenkaM80 LenkaM80

LenkaM80 je offline (nepripojený) LenkaM80

Mam este jednu otazku. Musim kazdej spolocnosti poslat original overeny notarom, tzn. budem potrebovat jeden pre kazdu spolocnost, alebo postaci poslat kopiu originalu zrusenia plnej moci? Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
LenkaM80 Pozri príspevok
Mam este jednu otazku. Musim kazdej spolocnosti poslat original overeny notarom, tzn. budem potrebovat jeden pre kazdu spolocnost, alebo postaci poslat kopiu originalu zrusenia plnej moci? Dakujem
Dolož fotokópiu s tým, že v prípade konkrétnej potreby predložíš originál.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Hľadám, ako by malo vyzerať splnomocnenie v prípade úmrtia spoločníka/konateľa spoločnosti, kým prebehne dedičské konanie, aby firma mohla ďalej bez problémov fungovať. Viete poradiť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tzv. generálna plná moc na všetky úkony spadajúce do pôsobnosti konateľa. Konateľ je tá osoba, ktorá je za spoločnosť oprávnená konať. A môže poveriť niekoho iného, aby v jeho mene konal. Doporučím, čím konkrétnejšia plná moc na jednotlivé úkony, tým lepšie.... vrátane dispozície s bankovým účtom spoločnosti vrátane zriadenia podpisového práva do banky pre splnomocneného. ´Podpis na PM úradne overiť, či na matrike alebo u notára.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať