Zavrieť

Porady

splnomocnenie

Potrebujem napísať splnomocnenie na prevzatie nejakého dokumentu; čo musí toto splnomocnenie obsahovať? Inštitúcia vyžaduje aj overenie od notára, môže mi to dať overiť aj niekto iný, alebo si to musím dať overiť sama?
Ďakujem za pomoc!
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Hľadám, ako by malo vyzerať splnomocnenie v prípade úmrtia spoločníka/konateľa spoločnosti, kým prebehne dedičské konanie, aby firma mohla ďalej bez problémov fungovať. Viete poradiť?
to splnomocnenie bude takto vopred vystavené?
to ja by som to riešila radšej prokúrou ..... už za života ustanoviť prokuristu, aby nebola v sro len jediná osoba.
1 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

konatel nemoze splnomocnit niekoho pre pripad umrtia, ked je niekto mrtvy znamena to, ze uz nemoze uskutocnovat pravne ukony, a teda ani nikto v jeho mene, je rozdiel opravneny dedic, ktory kona v zaujme doriesenia majetko-pravnych vztahov.
Za spolocnost moze konat iny konatel, resp. prokurista, alebo zamestnanec v ramci urcitych obmedzeni
1 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Zaujíma ma, či fyzická osoba, podnikateľ, sa môže na základe plnej moci dať zastupovať v konaniach na úrade práce. Dnes som bola informovaná, že vo veciach žiadostí o príspevok na vytvorenie pracovného miesta musí konať podnikateľ osobne, žiadne zastúpenia na základe plnej moci neuznávajú. Ako je to vlastne - v ktorých prípadoch sa môže SZČO dať zastúpiť a kedy musí konať osobne ? Vraj sa riadia nejakým rozhodnutím súdu, uviesť akým odmietli, pozná ho niekto ?
Naposledy upravil xeva : 27.11.12 at 09:50
0 0
MartickaZpev MartickaZpev

MartickaZpev je offline (nepripojený) MartickaZpev

Pokiaľ predloží osoba plnomocenstvo s notársky overeným podpisom v ktorom ju splnomocnujete na zastúpenie v prednetnej veci nevidím dôvod preco by nemal s nou UPSVAR konat
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
MartickaZpev Pozri príspevok
Pokiaľ predloží osoba plnomocenstvo s notársky overeným podpisom v ktorom ju splnomocnujete na zastúpenie v prednetnej veci nevidím dôvod preco by nemal s nou UPSVAR konat

Zastávam presne ten istý názor, ktokoľvek sa môže dať zastupovať niekým iným na základe presne špecifikovaného plnomocenstva na konkrétne úkony. A keď je tam ešte aj podpis splnomocniteľa overený, nie je o čom pochybovať...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať