Zavrieť

Porady

Spoločník a konateľ a dohoda o vykonaní práce

Spoločník a zároveň konateľ viacosobovej s.r.o. má príjem za dohodu o vykonaní práce na činnosť, ktorá nesúvisí s funkciou konateľa /vo vlastnej firme/. Je tu povinnosť odvodov do ZP?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mimoriadnu odmenu?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

slavkaa Pozri príspevok
dobry den
precitala som vsetko co ste tu pisali
mam podobny problem
moj konatel ma zmluvu o vykone funkcie
teraz ma ist robit nejake prace - chcela som mu na to vystavit dohodu, on mi vravi ci mu nemozem spravit len dodatok k zmluve o vykone funkcie . ze aby som ho nemusela este raz prihlasovat do SP. mne sa to nejak nepozdava. co by som tam napisala? aky mate na to nazor?
ak dodatok tak aké iné činnosti konateľa mu pribudli????
špecifikuj novú prácu, čo bude vykonávať?
0 0
slavkaa slavkaa

slavkaa je offline (nepripojený) slavkaa

ide o konkretnu pracu pre spoločnost - firma ma zakazku v rakusku a ma tam tiez robit stavebne prace t.j. fyzicky
preto sa mi ten dodatok nepozdava
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak to ani mne. ved jedna prihláška do SP predsa nemôže byť taký problém?
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Ak nemám žiadnu zmluvu o výkone práce konateľa (ale som konateľ v sro) tak nič nebráni tomu, aby som sa zamestnal na DVP na dva týždne napr. na administratívne práce?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

brasci Pozri príspevok
Ak nemám žiadnu zmluvu o výkone práce konateľa (ale som konateľ v sro) tak nič nebráni tomu, aby som sa zamestnal na DVP na dva týždne napr. na administratívne práce?
Nič nebráni tomu, aby si sa zamestnal na dohodu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, môžeš mať konkrétnu DVP na určitý druh práce.
0 0
slavkaa slavkaa

slavkaa je offline (nepripojený) slavkaa

no tak som to teda uzavrela, spísali sme dohodu na tie prace a som ho prihlasila este ako dohodara v SP - podla mna to je najcistejsie
ten dodatok k ZoVF sa mi nepozdaval ak mal vykonavat ine prace ktore nesuvisia s vykonom funkcie (to mu vraj - konatelovi - povedali na SP )
DAKUJEM
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Ďakujem, to chcem teraz v decembri a budúci rok DVP mesačne, nech nemusím odvádzať vždy zálohy na daň a potom ich ako fyzická osoba pýtať. Teraz už tak spravím.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahoj mám otázočku...ak konatela prihlásim do SP na dohodu a jeho mzda nebude presahovať nezadnitené minimum, tz, že bude mat podpísané vyhlásenie o nezdanení príjmu a nebude z tohto dôvodu platiť preddavky na dan je potrebné oznámiť DU, ze sa sroôčka stáva platiteľom dane zo závislej činnosti, kedze ide o prvého platitela a samozrejme v januráci podať prehlad za V. Q 2010, ktoré bude nulové?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
samozrejme, musí sa zaregistrovať a podať prehľad aj ročné hlásenie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

áno, je povinná a bude zasielať aj teraz Q a od nového roka i mesačné prehľady a roční hlásenia.....
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Dobrý deň, prosím poraďte mi. Konateľ na mandátnu zmluvu a zároveň i "dohodár" prihlásený do SP. Teraz chce zrušiť dohodu a zamestnať sa na TPP. Môže mať v pracovnej zmluve aj výkon funkcie konateľa alebo bude mať TPP ako ostatní zamentanci a zároveň bude konateľ na mandátnu zmluvu? Je nutné ho odhlásiť ako dohodára a prihlásiť ako zamestnanca do SP a do ZP? Ďakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

konatelstvo nemoze mat ako zamestnanecky pomer - konatelstvo len na zmluvu o vykonefunkcie konatela/mandatnu zmluvu - ci uz s odmenou alebo bez

vsetky ostatne prace mozu byt ci uz na HPP alebo dohodu ... alebo sucasne aj HPP aj dohodu


k SP a ZP - nie som mzdarka, ale predpokladam, ze ano - prihlasky a odhlasky - ved sa meni druh PP a tym aj odvody
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Na SP je prihlásený z titulu konateľa - odvádza odvody, treba ho pihlásiť aj ako zamestnanca?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

My máme prihlásených konateľov 2x - mandátna zmluva a dohoda. Vo výkazoch do SP ho mám v dvoch riadkoch.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

DO SP ho treba prihlásiť dva krát.
0 0
Alina70 Alina70

Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

takže ak som to dobre pochopila, môže konateľ mať dohodu o vykonaní práce napríkl. za marketingové služby ? samozrejme som odviedla za neho poistenie
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môže .
0 0
popoluskamm popoluskamm

popoluskamm je offline (nepripojený) popoluskamm

ahojte poradaci, ja mam tiez otazocku, viete mi prosim poradit? ked je konatel zamestnany v tej iste firme na DVP sucasne je vsak na materskej dovolenke takze ZP je na state, musi este platit nejake poistenie ak ano ake? a ako je to so zamestnavatelom odvadza zo ZP, SP poistovne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať