Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja si budem priať, aby nám nejaký meteorit nepadol na strechu...
1 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Povedali o Marošovi Kuffovi:

Farár je zvláštny človek, ktorý má charizmu priťahovať ľudí, ale nie slovíčkami či rečami, alebo kázňami. To by sme my bývalí väzni nikdy neboli prijali. Keby nám rozkázal: „Toto máte robiť!“ asi by nepochodil. Vždy povedal: „Toto máme urobiť!“ On je vždy prvý, ktorý sa pustí do práce, on je motor. Tak najlepšie spozná ľudí, a tiež keď s nimi spí v jednej izbe alebo pri športe.

Maroš funguje tak, že keď si dnes premyslí niečo a zistí, že by to bolo potrebné, zajtra ideme na to. Nepýta sa, za čo, s kým, alebo s čím. A potom ma ide roztrhať, keď to aj vyjde. (smiech) Obdivujem uňho absolútnu dôveru v Boha. On mu tak verí, že Boh ho nemôže ani sklamať.

Pre väčšinu ľudí, ktorí sem prídu a porozprávajú sa s farárom, je Maroš svätec. Väčšina si predstavuje svätých, ako majú zopäté ruky a obrátené oči k nebu. Ako na obrázku. Lenže mne taký svätec nič nehovorí. Jednoducho nerozumiem, prečo čumí do neba a prečo nič nerobí... Tu by sa asi ťažko uplatnil. Maroš je tvrdohlavý ako baran a má strašne veľa nedostatkov a po určitom čase padá z piedestálu svätosti. Až človek ostane niekedy sklamaný. „To je ten, čo som si myslel, že je svätec?“ A vtedy ho začne mať rád. Vtedy vidí jeho veľkosť. Povie si: „Do kelu, veď on je taký istý človek ako ja. A možno, že má ešte väčšie chyby a toto dokázal!“ A stane sa mu blízkym. Ja hovorím, že o svätých sa strašne dobre číta a počúva, ale veľmi ťažko sa s nimi žije! (smiech)
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

V jeho prípade naozaj neplatí, že "vodu káže a víno pije"... Keď sa navarila fazuľa /lebo nebolo iné/, jedli ju všetci rovnako, keď sa spalo na zemi /lebo nebolo kde/, spali všetci rovnako... Nikdy nerobil rozdiely medzi ľuďmi - ja som kňaz, Ty si vrah, narkoman, alkoholik, prostitútka, mrzák...
Naposledy upravil Oliwa : 08.08.11 at 01:36
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa Pozri príspevok
Videjko, len pre Tvoju informáciu - grátis miniškolenie , aby si bol približne v obraze, čo Ťa môže čakať:
Vývoj vzťahu otec-dcéra má niekoľko štádií, u nás prebiehali asi takto:

1. 0 rokov - dcéra ležala mužovi na hrudníku a spokojne priadla... Keďže bolo leto a bol len v tielku, podarilo sa jej oboma pestičkami zachytiť sa o mužove chlpy na hrudníku, a nie a nie pustiť... čo on ocenil náležitým jačaním od bolesti, ale prepáčil jej to, lebo ju miloval...

2. 3 roky - otec bol pre malú niečo ako zlaté teľa pre Izraelitov - s obdivom a bázňou k nemu vzhliadala, čo on povedal, to platilo a túžila sa zaňho vydať... To, že už jednu manželku /mňa/ mal, jej neprekážalo , bola by som naďalej fungovala ako technický servis - na vedenie domácnosti...

3. 5 rokov - túžba "po svadbe" so svojím idolom vyhasla, na mužovu otázku, či ho ľúbi a či si ho ešte stále chce vziať, odpovedala: "Čosi ocino, takého starého?!"

4. 7 rokov - keďže jej krstná mama je slobodná /a bezdetná/, začala špekulovať, načo sa vôbec vydávať, či sa to nedá len tak, mať deti aj bez muža...

5. 10 rokov - všetci chalani sú otrasní, ona sa v živote určite nikdy vydávať nebude...

6. 15 rokov - mami, prečo si si toho otca vôbec brala, čo si na ňom videla /ako dvaja levy si občas skočia do hrivy, tak ich treba sem-tam krotiť, alebo radšej vycúvať z klietky... /

7. desím sa ďalšej etapy vývoja...
..

...Oliw,toto si napísala strašne krásne...teda úplne nádherne, aby som bola presná...uspokojila si moju dušu, ktorá celý život pišťala za tým, že nemá dcéru...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ráno a kludný, pohodový pondelok a aj celý týždeň vám prajem....kafica je na stole...aj raňajky...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a asi takto ja:

0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Toto je strašné niečo..., chúdatko dievča...

http://krimi.cas.sk/clanok/204006/tr...e-o-zivot.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No mňa teda vôbec netešia moje výsledky.
Pribudli mi ďalšie lieky, a nerobia mi moc dobre, aspoň, že mám probiotiká, tak je to lepšie. A to musím vydržať aspoň tri mesiace liečby.
Ale tak vydržíme, nič iné nezostáva.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lenkak Pozri príspevok
No mňa teda vôbec netešia moje výsledky.
Pribudli mi ďalšie lieky, a nerobia mi moc dobre, aspoň, že mám probiotiká, tak je to lepšie. A to musím vydržať aspoň tri mesiace liečby.
Ale tak vydržíme, nič iné nezostáva.
..

..mojík, neboj, vydržíme s tebou...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pepsikova Pozri príspevok
..

..mojík, neboj, vydržíme s tebou...
alebo ja s Vami.
Zvykne tu byť zaujímavé čítanie.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...lenííí, kuk sem:...

0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pepsikova Pozri príspevok
...lenííí, kuk sem:...
dík,
tento rok len samé lieky kupujeme, tak sa nám zdravotne darí
nuž ako sa hovorí: na pos.atého aj hajzel padne.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
http://www.topky.sk/cl/13/1284353/Je...-bieleho-tvora
čupakabra??
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pepsikova
...som si stiahla toho Nera,skoro dve hodiny sa mi potápal do počítača a keď chcem, aby mi napálil dvd, tak ho ani nehne...a tak som ho zase vyhodila...už ma to nebaví...
Vy**r sa ty na toho debilného "cisára" Nera, stiahni si toto:
http://cdburnerxp.se/
alebo toto:
http://download.cnet.com/Ashampoo-Bu...-10776287.html
a máš po starostiach. Na vypaľovanie sú veľmi dobré, oba majú buď českú, alebo slovenskú lokalizáciu, u CDBurnerXP je to ešte zjednodušené princípom drag&drop (chyť a pusti) - označíš - premiestniš - postíš. Same ti overia, či je médium v poriadku, ukazuje koľko máš ešte miesta, môžeš nastavovať menovky "placky", rýchlosti napaľovania.
Mám oba a som s nimi spokojný (mám síce aj cisára, lenže ten je akýsi ťažkopádny).
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Človek si ide vypit po náročnom týždni v robote a sopliaci ho zabijú iba tak z pasie a mám obavy že to bude iba horšie,hlavna vec že falošný humanisti zrušili trest smrti a z väzníc chcú porobit relaxačné centra/vid Norsko/
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
misoft Pozri príspevok
Vy**r sa ty na toho debilného "cisára" Nera, stiahni si toto:
http://cdburnerxp.se/
alebo toto:
http://download.cnet.com/Ashampoo-Bu...-10776287.html
a máš po starostiach. Na vypaľovanie sú veľmi dobré, oba majú buď českú, alebo slovenskú lokalizáciu, u CDBurnerXP je to ešte zjednodušené princípom drag&drop (chyť a pusti) - označíš - premiestniš - postíš. Same ti overia, či je médium v poriadku, ukazuje koľko máš ešte miesta, môžeš nastavovať menovky "placky", rýchlosti napaľovania.
Mám oba a som s nimi spokojný (mám síce aj cisára, lenže ten je akýsi ťažkopádny).
..

oki, zatial som stiahla "infrarekorder", lebo scem si stiahnuť tie grishamovky dnes wečer...síce neviem ako, ale nejako to hádam dokážem...ale môžem ho vyšmariť a dať ten twoj doporučený...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...no takéto som dostala, tak dám ku káve...potešte sa:

Pracujuca buducnost





>>
>> Vize budoucnosti - po roce 2050
>> Jedu domů vlakem z práce, je mi 73 let a o řidičák jsem již přišel
>> jako zdravotně nezpůsobilý.
>> Poté, co mi ve vlaku štípne lístek průvodčí s berlemi, vystupuji.
>> Z lokomotivy vytahují strojvedoucího na invalidním vozíku.
>> Procházím nádražní halou, kterou hlídá poloslepý policista
>> podpírán dvěma hluchými kolegy.
>> Vycházím ven a jdu na tramvaj, řidička žádá cestující,aby jí řekli,
>> kde má zastavit - má ztrátu paměti.
>> Vystupuji a mám hlad, v restauraci mi číšník oznamuje, že jídlo
>> dostanu,jakmile se podaří dostat kuchaře z komatu.
>> Objednávám si pivo, které číšník kvůli třesu rukou vylije, než dojde
>> k mému stolu.
>> Chci zaplatit, ale číšník nerozezná stovku od tisícovky!
>> Jdu domů, tam se mě ptají mé děti ve věku 48 a 50 let: "Tati, nemohl
>> bysnám najít nějakou práci?"
>> "Ne, děti moje, na to jste ještě příliš mladí," odložím obě protézy.
>> Pustím televizi a sleduji celostátní oslavy narozenin prezidenta
>> Mihala, který se k naší radosti v plné síle, zdraví a svěžesti dožívá
>> 120 let.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Pepsi, ale je to tvrdá realita........
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

jarecko Pozri príspevok
Pepsik, aby sa to lepšie čítalo:

Možná už se vám to také stalo.

Řemeslník se opatrně zeptá, zda na to chcete účet, anebo budete raději platit nižší cenu
bez dokladu. V České republice se prostě přivírá oko nad tím, že část peněz v byznysu teče bez toho, že by se z nich odváděla daň.

Naše firma měla téměř 15 let pobočku na Tchaj-wanu. Díky tomu jsem měl
možnost poznat o této zemi hodně zajímavého. Jedna z věcí,
kterou jsem zpočátku nechápal, byla posedlost Tchajwanců sbírat v
obchodech účty. Bez rozdílu, zda si kupují láhev vody, nebo ledničku, si
účtenky pečlivě ukládají. Když jsem někde v obchodě nechal ležet účet u kasy,
tak mi obvykle prodavač zapomenutou účtenku úslužně vnucoval..
Pokud jsem nakupoval s přáteli, měli upřímnou radost, jestliže jsem
jim své účty přenechal. Dlouho jsem to považoval za místní úchylku.

Později jsem ale pochopil, že je to výsledek neuvěřitelně chytrého kroku, který tamní ministerstvo financí zavedlo už v roce 1951. Oficiálně se to jmenuje Uniform Invoice Lottery a jako téměř každá dokonalá věc je to naprosto jednoduché.

Všichni podnikatelé na Tchajwanu musí používat registrační pokladny. Každý účet z registrační pokladny má unikátní osmiciferné číslo. No a 25. v každém lichém měsíci pořádá ministerstvo financí velkou státní loterii. Vylosují šest výherních čísel a vy si zkontrolujete všechny své účtenky za předchozí dva měsíce. Za účty, na nichž se shoduje poslední trojčíslí, vyhráváte 200 tchajwanských (114 korun). Za čtyřčíslí tisícovku, za pět čísel čtyři tisíce a tak postupně až dva miliony tchajwanských dolarů. Je přitom úplně jedno, zda byla vaše účtenka za deset korun, nebo za desetitisíce.

Tchajwanský berňák si tak vlastně z celého národa udělal kontrolní orgán, který žádnému obchodníkovi neodpustí vystavení daňového dokladu. Navíc vítězné účtenky, za něž si vyzvednete svou výhru, zadá finanční úřad do počítače a zkontroluje, zda se údaje shodují s tím, co přišlo z registračních pokladen od podnikatelů. Pokud ne, tak běda. Vlastně je to ďábelsky jednoduché a neuvěřitelně účinné. Uvádí se, že zavedením této státní loterie se zvýšil na Tchaj-wanu výběr daní o 75 procent.

Daňová loterie tam funguje déle než 50 let a všichni si díky ní zvykli, že je normální platit
daně. Nikdy jsem se tam nepotkal s žádným pokusem obejít systém. Zřejmě díky tomu, že všichni řádně platí daně, je na Tchaj-wanu jednotná sazba daně z přidané hodnoty (DPH) jen 5 %. Někdy tak přemýšlím, proč se naši politici nepoučí tam, kde to funguje.
Když si ale večer pustím televizi, uvědomím si, že Tchajwan je daleko a lidem, kteří řídí náš stát, jsou patrně mnohem bližší žabomyší aféry a shánění špíny na ostatní...

Dalibor Dědek Zakladatel Jablotronu.
Řídí holding firem, které patří mezi renomované světové výrobce zabezpečovací a komunikační techniky. Při psaní se snaží používat selský rozum.
to je GENIÁLNE
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Pokud necháte ženu v bezpečí domova a chcete ji chránit od kariéristické džungle, jste šovinista.
Pokud zůstanete doma s pracemi a ona dělá kariéru, jste bábovka.
Pokud příliš pracujete, "nemáte na ni nikdy čas"!
Pokud pracujete málo, jste líné budižkničemu.
Pokud má repetitivní nudnou práci s nízkým platem, je vykořisťována.
Pokud ji máte vy, měl byste si najít něco lepšího.
Pokud budete povýšeni radši než žena, jste upřednostňován.
Pokud bude povýšena radši než vy, znamená to rovné příležitosti.
Pokud se zmíníte, jak jí to sluší, je to sexuální harašení.
Pokud zůstanete zticha, je to mužská nerozhodnost.
Pokud brečíte, jste salát.
Pokud ne, jste necitlivý.
Pokud učiníte rozhodnutí bez porady s ní, jste bezohledný.
Pokud jej učiní ona bez vás, je svobodomyslná.
Pokud ji požádáte, aby udělala něco, co nemá ráda, snažíte se ji ovládat.
Pokud ona vás, je to jen laskavost.
Pokud oceňujete ženské křivky a svůdné prádélko, jste perverzní.
Pokud ne, jste gay.
Pokud máte rádi, když si žena holí nohy a klín a udržuje se ve formě, jste sexista.
Pokud ne, nejste vůbec romantický.
Pokud se rád udržujete ve formě, jste narcis.
Pokud ne, jste zdechlej.
Pokud jí kupujete květiny a dárečky, máte postranní úmysly.
Pokud ne, nejste pozorný.
Pokud jste hrdý na to, čeho jste dosáhl, jste egoista.
Pokud ne, nemáte ambice.
Pokud ji bolí hlava, je unavená.
Pokud vás, vy už ji nemilujete.

Není divu, že muži umírají dřív.
CHTĚJÍ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať