Zavrieť

Porady

Nemecky ovciak

Ahojte. Koncom maja dostanem 3 mesacne steniatko nemeckeho ovciaka a rad by som sa pred tym tu s vami poradil. Je tu niekto kto ma ovciaka??? Co by ste mi poradili ako ho spravne vychovavat? A co si myslite - ked si k nemu zadovazim dalsieho spunta bude im lepsie (viete o nejakom)? Alebo budu prilis rozblazneni? Bol by som rad keby vedeli aj postrazit dom - ako to dosiahnut? VOPRED DAKUJEM ZA RADY!
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

... takze budem vsade chodit s novinami v ruke?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Pri spravnej vychove by ku trestom ani nemalo dojst. Pes reaguje aj na nalezite "vyhanbenie". Co je ale velmi dolezite - pan si musi byt vzdy isty tym, co pes skutocne porozimel jeho pokynom (co zo zaciatku nie je vobec samozrejme). To je ten najvacsi problem. V kednej publikacii "PC pre UPLNYCH zaciatocnikov) sa pise, ze uplni zaciatocnici casto nevedia pochopit, preco klavesnica nereaguje a PC "nepise" tam, kde treba. Pritom netusia, ze chyba je v tom, ze tam neklilki kurzor. Jednoducho sa pozeraju na iste miesto v texte a myslia si, ze PC robi to iste a ze by mal vediet, kam pisat.

To iste plati aj vo vycviku psov. Preto to nie je vzdy jednoduche.
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Tiež sme používali na menšie potrestanie pri výcviku zrolované noviny. Mali sme ich istý čas stále poruke. Pomohlo. Naozaj netreba psa často trestať, niekedy stačí slovne, on to pozná. Vraj tieto plemená treba neustále precvičovať, lebo ako rýchlo sa niečo naučia, podľa potreby to i tak rýchlo zabudnú. Je to pravda misomiso?
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Bastian Pozri príspevok
... takze budem vsade chodit s novinami v ruke?
Keď sme mali malého psa, s obľubou som ho capla utierkou, tá bola po ruke skoro vždy. Lebo kým zroluješ noviny ... Lenže teraz máme veľkého psa a ten už ako šteňa mal z pokusu vytrestať ho novinami veľkú zábavu. Taká skvelá hra s pánom! Ale dostať s mokrou utierkou po nose, to rád nemal. Teraz je už dospelý a trestať ho v podstate ani nemáš za čo. U nás funguje výhražným tónom povedaná otázka: "Čo ty robíš?". Pes potrebuje, aby si mu venoval veľa času, potom tresty väčšinou nie sú potrebné. Lebo pes podvedome "túži" po tom, aby si bol spokojný.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

aisa Pozri príspevok
Tiež sme používali na menšie potrestanie pri výcviku zrolované noviny. Mali sme ich istý čas stále poruke. Pomohlo. Naozaj netreba psa často trestať, niekedy stačí slovne, on to pozná. Vraj tieto plemená treba neustále precvičovať, lebo ako rýchlo sa niečo naučia, podľa potreby to i tak rýchlo zabudnú. Je to pravda misomiso?
Myslim, ze ked sa cloveku podari vycvicit psa dovtedy, kym sa stane dospely, nejaky dalsi pravidelny vycvik ani netreba, ak nam ide iba o taku tu zakladnu poslusnost. To ze sa pes s povelmi, (ktore od psa potrebujeme) stretava aj nadalej je vlastne samozrejme, pretoze ho predsa nebudeme ucit nieco, co nepotrebujeme v praxi. Dolezite ale je, necuvnut, ak zistime naznak toho, ze pes sa stava neposlusnym. Pes je velmi inteligentny a stale mierne skusa, ci si moze dovolit a stale sa snazi si mierne rozsirovat svoj vplyv a pravomoci. V podstate tam plati to iste ako medzi zamestnavatelom a zamestnancami.

S tym rozdielom, ze so samestnancami (s tymi rozumnymi) sa da spravit poriadok aj raz za cas nejakou hlbsou debatou a rozumne sa s nimi dohodnut. Dlhsie debaty so psom nemaju zmysel, tak je dolezite skor strazit, aby k tomu nedoslo, pretoze ak si uz raz pes nieco dovoli, tak uz potom ma obrovsky problem pochopit, ze to v buducnosti nebude mozt vyuzivat znova.
0 0
we.we we.we

we.we je offline (nepripojený) we.we

Dobrý den,
odporúcam Vám stránku PSI SKOLA FALCO, najdete ju cez prehliadac..su tam super veci , pán Dostál, ktorému patrí je jedinecný clovek. Tie sposoby , ktoré prezentuje fakt fungujú, ja to mám odskúsané.Skúste ...neolutujete.
0 0
olinka6226 olinka6226

olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

ja neviem, s NO by som urcite sla na cvicak. hlavne ak si predtym nechoval psy. ja som chodila aj s retrieverkou cvicit. cvicak ma okrem toho, ze sa toho strasne vela naucis ty a aj pes obrovsku vyhodu. pes vidi, ze ostatni psi posluchaju, tak sa tak akoby uvedomi, ze by mal aj on. NO je uzasne plemeno, len ho zlym vycvikom nepokazit. a hoci ostatni vraveli ze netreba potom precvicovat,ja som presne opacneho nazoru. pokial pes vidi, ze urcite povely sa nepouzivaju, ma tendenciu ich vypustit. priznajme si ako casto pouzivame povel ku mne. ja osobne u nas na sidlisku pocujem pod sem, a vselico podobne, ale zmysluplny povel nie. hlavne v mestach je dolezite aby pes reagoval na prvy povel ked zakricim stoj, musi stat, alebo cesta nesmie ist na cestu... ved len male niekolko sekundove zavahanie psa moze mat nasledky.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

Tiež mám názor, že cvičák je pre psa len výhodou a nie len pre psa. My sme si zadovážili NO z útulku, ktorá má dva roky. Postupne sme zistili, že reaguje na povely, poslúcha na privolanie, ked zbadá náhubok, hneď má hlavu v ňom a čaká, že pôjde na prechádzku, skrátka má svoje návyky. Teraz sme začali chodiť na cvičák, lebo by bolo škoda ju pokaziť našimi nesprávnymi povelmi. Je to naozaj dobré, všeličo sa tam naučíme v dobrom kolektíve ľudí ale aj rôznych psíkov, od najmenších až po veľké plemená. Vrelo doporučujem.
0 0
olinka6226 olinka6226

olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

a este som zabudla dodat, ze clovek sa strasne vela nauci o tom, ako pes premysla, preco reaguje na urcite veci tak a na urcite inak... cize ho ma lepsiu sancu pochopit a na zaklade toho s nim pracovat.
0 0
jaardo jaardo

jaardo je offline (nepripojený) jaardo

Nebudem opakovať čo tu už bolo povedané. V podstate je to skoro všetko pravda len ešte chcem pridať že tak ako človek potrebuje lásku tak aj ten nemecký ovčiak potrebuje veľa lásky a verte že sa za to dokáže náležite odvďačiť. Môj nemecký ovčiak má už 13 rokov, má len základný výcvik ale poslúcha na slovko . Nemáme ho len ako strážneho psa ale ako člena rodiny. No a čo povedať na nejakého ďalšieho ale menšieho psíka? Treba najskôr naučiť jedného a potom pridať druhého. Mi máme ešte okrem Nemeckého Ovčiaka vo dvore aj Bernardína (8mesačné šteňa) a zatiaľ je to v pohode.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tak to mate doma veselo!
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

NO je v podstate velmi lahko učenlivé a zvladnutelne plemeno, ako takmer vsetky ovciarske a pastierske psy. Spravnou vychovou dosiahnes dobreho a vyrovnaneho spolocnika, priatela aj psa co bude ochranovat svoju rodinu a blizkych. Avsak osobne ti odporucam navstivit nejake cvicisko. Ale hlavne musis mat jasnu predstavu co ty od svojho psa ocakavas. Mnohi tvrdia ze zakladnu poslusnost naucis aj na luke, ano ak vies ako ju mas ucit, a to sa v knihach nedocitas. Ak nechces investovat do clenstva na cvicaku, posad sa aspon za plot a sleduj ako cvicia so psami, najma tych skusenejsich. Vycvik je hra, avsak hra musi byt energicka a zaujimava.
Pre zaciatok snad mala rada, upevnuj u steniatka koristnicky pud, aportik napr.lopticka, piskacia hracka, hraj sa so svojim psom a odmienaj ho pamlskami zakazdym ked vykona nieco dobre, napr.pri povele fuj.
Socializuj ho - styk s inymi psami, ludmi, rozne prostredie a hluk.
Nieje pravdou ze ak budu ludia psa hladkat nebude neskor strazit.
0 0
anickaa anickaa

anickaa

Prosím Vás, Vy, ktorí máte skúsenosti s cvičákom-koľko približne stojí nejaké cvičenie a tiež koľko to asi trvá? týždne alebo mesiace? Dá sa chodiť s psíkom aj cez víkendy? Ďakujem.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Podla mna sa na cvicak chodi hlavne cez vikendy.
0 0
olinka6226 olinka6226

olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

anickaa: cvicak vacsinou trva 3 mesiace a chodi sa cez vikendy. ja som chodila do DNV - pri jazere. cena bola tusim 3tisic. uz si presne nepamatam, ci 2 alebo 3tis. ale cvicakov je viac len v BA viem o 5tich. Potom su tu este cvicitelia ktori s tebou cvicia osobitne, vtedy, kedy to vyhovuje tebe a podla tvojich poziadaviek, ale tam to je okolo 250sk/h. Je na tebe, co si vyberies. Inak reklamy na cvicaky byvaju na nastenke u veterinara... aspon som zopar krat videla.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Je tu niekto, kto chodi alebo chodil na cvicak a napise sem co vsetko sa tam robi a ako to prebieha??
Dakujem
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Bastian Pozri príspevok
Je tu niekto, kto chodi alebo chodil na cvicak a napise sem co vsetko sa tam robi a ako to prebieha??
Dakujem
Bastian to je siroka otazka.
Ako som uz spominala mal by si vediet co od svojho psa ocakavas. Ak mas sportove ambicie postupuje sa podla skusobneho poriadku a povelovej techniky.
Vo vseobecnosti vsak zakladom je privolanie psa, chodza pri nohe, odlozenie psa.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
dobra volba nôžem len suhlasiť NO je aj dostatočne inteligentne a aj na straženie vhodne
DSCI0171.jpg  
DSCI0238.jpg  
1/1
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
chcem sa pochváliť mám male šteniatka tohtoročne NO narodene 15.6.2007
DSCI2828.jpg  
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Pridám aj ja fotky.
Naposledy upravil Bastian : 09.12.08 at 22:41
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať