Zavrieť

Porady

Nemecky ovciak

Ahojte. Koncom maja dostanem 3 mesacne steniatko nemeckeho ovciaka a rad by som sa pred tym tu s vami poradil. Je tu niekto kto ma ovciaka??? Co by ste mi poradili ako ho spravne vychovavat? A co si myslite - ked si k nemu zadovazim dalsieho spunta bude im lepsie (viete o nejakom)? Alebo budu prilis rozblazneni? Bol by som rad keby vedeli aj postrazit dom - ako to dosiahnut? VOPRED DAKUJEM ZA RADY!
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Bastian, to je ten Tvoj krásavec? Má múdre očká. Ako sa Ti podaril výcvik?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Eulalia Pozri príspevok
Bastian, to je ten Tvoj krásavec? Má múdre očká. Ako sa Ti podaril výcvik?
Áno.
Je neuveriteľne šikovný. Zvláda bez problémov základné povely. A keď mu priložím dobrotu k ňufáku, tak čaká kým mu nepoviem, že môže...
To som ho naučil preto, aby neuchmatol synovi z ruky jedlo, keby sa náhodou objavil na dvore s chlebíkom.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A má aj spoločníka alebo spoločníčku? Alebo mu ako svorka stačí rodina?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Eulalia Pozri príspevok
A má aj spoločníka alebo spoločníčku? Alebo mu ako svorka stačí rodina?
No čo Ti poviem... Zobrali si sme si od majiteľa dvoch, s tým, že toho druhého mu vrátime po cca 8, 9 mes. On chcel, aby sa toho psa v jeho firme zamestnanci báli, resp. aby ten psík nebol s nimi kamarát. Robotníci mu totiž cez plot kradnú tovar. Starý dobrý zvyk zo socíku. Mesiace letia a my ho veľmi vrátiť nechceme. Je to ťažké, keď si človek zvykne...
Naposledy upravil Bastian : 09.12.08 at 22:41
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Nechcem Ti radiť, ale ja by som si už nechala obidvoch. Vieš, nielen Vy ste si na neho "zvykli", ale aj on si už "zvykol" na Vás. Ten zvyk dávam naschvál do úvodzoviek, lebo to nie je zvyk ale normálna láska. Podľa mňa bude psík trpieť, ak ho vrátite a príde do iného prostredia. A že Tvoja rodina bude trpieť, to je tiež isté.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Aj kvôli Vám ale aj kvôli tomu druhému psíkovi, bude im smutno.

Skús ich oddeliť na jeden deň, ak máš možnosť a uvidíš, ani jesť mu nebude chutiť.

Je to svätá pravda, že pes je priateľ človeka a niekedy Ti rozumí aj viac, ...

My máme tiež dvoch nemeckých ovčiakov, ak by sme ich rozdelili, ten starší by určite do týždňa skonal od žialu.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Eulalia Pozri príspevok
......Ten zvyk dávam naschvál do úvodzoviek, lebo to nie je zvyk ale normálna láska.

Však Vám neskôr napíšem ako sme sa rozhodli.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Naučiť sa dá psíka kade-čo. Náš Biondo ten sa ani nenažere, kým nedostane pokyn, minule akosi prepočul, že môže a o chvíľu keď som za ním prišla klepal zubami a sedel ešte stále pri miske- ako taký bezdomovec. Ale za maškrtu tiež spraví čokoľvek, veď nie nadarmo sa vraví, že keď chceš psa čosi naučiť, musí tam byť pochvala- odmena a trest.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Bastian si sa pýtal ako docieliť, aby pes strážil dom. Ja som u rodičov vždy mala nemeckého ovčiaka. Zásada u každého psa, ktorého chceš naučiť , aby bol verný svojim je, aby pes sa mal najlepšie u Teba- nebude to hľadať u iných, t.j. žiadne hladkanie cudzími ľuďmi. Vždy ho odizolovať od návštev a stále s ním cvičiť, lebo sám určite vidíš ako psy milujú prácu (myslím tým keď s ním napr. cvičíš odloženie alebo chôdzu pri nohe) Vždy maj odmenu vo vrecku- ako mi povedal jeden nemenovaný renomovaný český výcvikár "bez pamlskovnice za psem nelezte".
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Aj ja priliepam nejaké foto vývoja nášho psa od jeho maliličkata a obd. výstav až po dnešný look a tiež aj jeho dnešnej kamarátky - ničiteľky a učiteľky
T+B.JPG  
B01.JPG  
B02.JPG  
B03.JPG  
B04.JPG  

B05.jpg  
Biondo3.jpg  
B07.JPG  
1/1
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Nádherný hafani. Tá prvá a posledná je NAJ
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Nakoniec zostane aj druhý s nami...
Na tejto fotke je vidieť ako veľmi majú radi loptové hry
Naposledy upravil Bastian : 09.12.08 at 22:41
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Pár nových fotiek našich loptošov
Naposledy upravil Bastian : 09.12.08 at 22:41
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
bastian - oceňujem
napíš o nich niečo - aké huncútstvá stvárajú
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Bastian, takže láska zvíťazila? Som strašne rada, že si si nechal obidvoch. Nič sa nevyrovná psiemu pohľadu, ja im nedokážem odolať.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

hanelie Pozri príspevok
bastian - oceňujem
napíš o nich niečo - aké huncútstvá stvárajú
No klasika
Hrozno aj živý plot sú komplet obtrhané - uvidíme či z toho ešte niečo bude. Už sa im podarilo aj jedno malé mača zabiť (to bolo doma plaču), lopty tiež dlho nevydržia, dvere aj plot sú celé doškriabané...

Ale inak sú úžasný. Hlavne ten čo mu stoja uši je veľmi poslušný a múdry. Je aj pokojnejší ako medveď huňo . Dokonca už s nami hrajú aj futbal .
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ja som mala nemeckých ovčiakov - fenku a psíka - boli zlatučký, ale už sú v nebičku - boli to suprovo vycvičení psíkovia - chodili sme aj na súťaže, ale vek je vek bohužiaľ - odvtedy som ďalších psov nechcela, hádam, keď budem mať raz rodinný domček, tak snáď budem mať farmu s plemenom nemecký ovčiak - sú to veľmi múdre a chápavé psy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať