Zavrieť

Porady

Depilácia

Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../.
Usporiadat
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

nedavno som niekde citala ze zarastaju chlpky zenam ,ktore maju kucerave alebo krepovite vlasy,co je bohuzial aj moj pripad.Ked som sa oholila ziletkou tak sa mi stale zapalilo ,a led som si vytrhala tak mi zarastali.Minuly rok som bola na depilacii laserom.V podpazusi som mala robene trikrat a vysledok je asi taky,ze mam o polovicu menej chlpov a ked sa oholim,tak nemam konecne nic zapalene,takze je to vcelku fajn.A dvakrat som bola na odstranenie laserom aj v oblasti bikin.Tam mi prakticky skoro nic uz nerastie len zopar chlpov,ktore bez problemov oholim a nic mi uz nezarasta.Este by som isla aj toho roku,lenze bohuzial je to dost financne narocne a teraz ide moja dcera ktora ma tiez problemy. je to trochu bolestive,ale da sa to vydrat.Ked si date pred zakrokom dve tabletky tak je to ovela lepsie.
0 0
vodnár vodnár

vodnár je offline (nepripojený) vodnár

Ja tiež používam depilátor a moja osvedčená metoda je nerobiť to pár dní pred ženskými dňami, mám dosť suchú pokožku, tak intenzívne aspoň 2 dni pred depiláciou nohy natierať, samotnú depiláciu robiť večer po sprchovaní, keď chĺpky zmäknú a potom natrieť pleťovou vodou. S okolím bikín sa netýram strojčekom, ale oholím, alebo použijem nejaký dep. krém. Je pravda, že čím častejšie depilujete, tým menej bolí. Ja pritom pijem kávičku a pozerám telku. Veľa šťastia...
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

Počula som, že je viac druhov, resp. rôzne kvality laserový depilátorov. Chcem to skúsiť, na čo si dať pozor? Je nejaký dobrý v okolí BB?

Prešla som od holenia cez epiláciu voskom až po epilátory strunové (z doby kamennej) a pinzetové s chladiacim nástavcom (tie sú super).
Môj recept je kombinácia epilácie voskom a strojčekom. Vyberám podľa nálady a akútnosti problému. So strojčekom treba byť na seba pravidelne prísna. Keď to zanedbám, idem na vosk, nech sa so mnou potrápi iný...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

V podstate je rozdiel medzi IPL a laserom,v prípade silných tmavých chlpkov s tmavými korienkami je lepší laser,ale akonáhle sú korienky miešané,prípadne svetlejšie,je oveľa lepšie IPL,dá sa s ním oveľa variabilnejšie pracovať.Cenovo je IPL asi o polovicu lacnejšie sedenie,ale zase treba viac sedení ako laser.V BB na námestí je Estetic studio kde sú lasery aj IPL.
0 0
movin movin

movin je offline (nepripojený) movin

Zdravim, pripajam sa aj ja k tejto teme, a moj problem je v tom ze neviem aky epilator si mam kupit, ktory je dobry, ano vsimla som si jeden co uz tu je spominany a nieco podobne ale trosku lacnejsie by sa nenaslo, neviete poradit? Manzel mi to chce kupit pod stromcek ale take veci si rada vyberam sama takze neviem sa rozhodnut,
dakujem velmi pekne za pomoc
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

BXLmiami Pozri príspevok
V podstate je rozdiel medzi IPL a laserom,v prípade silných tmavých chlpkov s tmavými korienkami je lepší laser,ale akonáhle sú korienky miešané,prípadne svetlejšie,je oveľa lepšie IPL,dá sa s ním oveľa variabilnejšie pracovať.Cenovo je IPL asi o polovicu lacnejšie sedenie,ale zase treba viac sedení ako laser.V BB na námestí je Estetic studio kde sú lasery aj IPL.
Ďakujem, vyskúšam
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
Aj ja som si holila nohy klasicky žiletkou, ale potom som sa stala kozmetičkou a odvtedy si nohy depilujem teplým voskom. Po prvý krát to bolelo to nepopieram ale čím ďalej tým je to lepšie. Hlavne mi chĺpky narastú až o 3 týždne a je ich oveľa menej a sú jemnejšie. takže jednoznačne doporučujem to raz za tri týždne vydržať a nechať si chĺpky vydepilovať v kozmetickom salóne. Pre krásu sa predsa vždy prinášajú nejaké tie obete.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

urcite to vydrzi tri tyzdne? ja som skusala zatial okrem ziletky aj strojcek a je to sice lepsie, tych chlpkov je coraz menej a rastu pomalsie ale vydrzi mi to asi tyzden maximalne...potom zacnu vyrastat. skusala som aj studeny vosk, ale to ma bolelo asi viacej ako ten strojcek. kolko ta depilacia teplym voskom priblizne stoji a kolko to asi trva?
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
Cena záleží od toho či si chceš kúpiť depilátor a vosky domov alebo chodiť kozmetičke. Ak doma tak depilátor-ohrievač vosku stojí do 1000,- a vosky sú dva druhy na nohy je s veľkou hlavicou a ten sa pohybuje akolo 100,-/ks ale vydrží dosť dlho. Ale potrebuješ ešte tonizačnú vodu na dezinfekciu pred depiláciou a olej po depilácii a je dôležité sledovať smer rastu chĺpkou takže aby si bola spokojná doporučujem navštíviť kozmetický salón. Niekde už robia aj depiláciu cukrovou pastou čo je oveľa menej bolestivé a cenovo približne rovnaké.Ceny v kozmetických salónoch sú rôzne záleží od každého kde je v akom meste. Ja som v Zlatých Moravciach a za depiláciu predkolenia beriem 100,- za obidve nohy. Ale viem aj o takých čo berú viac. A či to vydrží 3 týždne závisí aj od zdravotného stavu, pretože keď máš stres a máš v sebe viac mužského hormónu androgénu chĺpky budú rásť rýchlejšie. Ale za normálnych okolností to tie 2 týždne vydrží a potom začínajú rásť ale kým sa dajú znovu vydepilovať musia mať mm 3-4mm zato po troch týždňoch môžeš depilovať znovu.
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
K tejto téme môžem dodať ešte toto. Keď sa budete depilovať vždy postrhnutí depilačného papiera si pritlačte na depilované miesto ruku, ale poriadne silno. Stlmí to sekundárnu bolesť. Vyskúšajte to uvidíte.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Podla vsetkeho by mali od depilacii rast chlpky po case pomalsie a redsie, inde sa vsak uvadza, ze za kazdu depilaciu par chlpkov naviac.Nemate s tym skusenosti?
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

K tejto teme len ze zeny si masochistky

a ked se nahodou zavita aj nejaky dalsi chlap tak mozno aj nejaky suhlas dostanem

PS: oplati sa aj kupit osobny laser depilator
a boze nepouzivajte peny ani ine hovadiny na chemickej baze keby ste vedeli ake su to svinstva sa radsej ani tej plechovice v ktorej je to zabalene nedotknete
0 0
spring spring

spring je offline (nepripojený) spring

to je super že sa k tomu vyjadril aj chlap, škoda že len jeden sa pripojil....................určite by sa našlo zopár chlapov , ktorím by sa pekne hladučké telo na žene páčilo ......................hmmmmmmmm, alebo žeby nie????????
0 0
continuity continuity

continuity je offline (nepripojený) continuity

menej boli, ked sa depiluje strojcekom, ked mesiac cuva (ide od splnu k novu), zdalo sa mi to ako riadna blbost, ked som to pocula prvy krat, ale funguje to.

a ked to zanedbam, tak to najprv oholim a potom za par dni osklbem, kratke chlpy to tolko nekvace a tiez to boli menej.
0 0
pata31 pata31

pata31 je offline (nepripojený) pata31

Ahojte! Chcem sa spýtať na holenie pod pozuchou...používam žiletku...ale ten efekt je ozaj krátkodobý a nie je to dokonalé. No a chystám sa vydať a chcela by som to podpazušie na svadbe mať pekné hladučké...prosím poraďte mi, ako to dosiahnuť najlepšie doma...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
pata31 Pozri príspevok
Ahojte! Chcem sa spýtať na holenie pod pozuchou...používam žiletku...ale ten efekt je ozaj krátkodobý a nie je to dokonalé. No a chystám sa vydať a chcela by som to podpazušie na svadbe mať pekné hladučké...prosím poraďte mi, ako to dosiahnuť najlepšie doma...
oholiť sa ráno kvalitnou žiletkou
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

...ja si pod pazuchou zásadne holím žiletkou, mám za sebou množstvo depilácií - voskom, depilačným strojčekom.., ale tým strojčekom a voskom to nenormálne bolí pod pazuchou. S nohami som chodila najskôr kozmetičke na depiláciu voskom, ale zostala som na MD, tak som nemohla stále behať do mesta. Kúpila som si depilačný strojček, som s ním spokojná, min. 2 týždne mi vydržia nohy bez chĺpkov, akurát som nervozna, keď vyrastajú pretože vtedy ma strašne svrbia nohy na miestach kde tieto chĺpky dorastajú.Neviem čo si mám na to davať, poradí niekto?
0 0
pata31 pata31

pata31 je offline (nepripojený) pata31

jess Pozri príspevok
oholiť sa ráno kvalitnou žiletkou
takže ostatné alternatívy sú veľmi bolestivé...tak mi asi nič iné neostáva, ako tá žiletka...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No toto nemá chybu .

Mne raz odstraňovala kozmetička voskom chĺpky nad hornou perou a ziapala som statočne...odvtedy vosk nechcem ani vidieť ani keby bol zadarmo.
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Tak toto bolo úžasné. Smiala som sa tak, až mi slzy tiekli. Vďaka, život mám predĺžený aspoň o 100 rokov. ĎAKUJEM!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať