Zavrieť

Porady

Depilácia

Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../.
Usporiadat
Brawisha Brawisha

Brawisha je offline (nepripojený) Brawisha

Ahoojte ....
Mam 15 rokov a už ma nebavi žiletka vždy mam po nej podraždenu pokožku a dlho to nevydrži..... rozmyšlala som nad depilačnym strojčekom len neviem aky by bol najvhodnejši či by ste mi nevedeli s tymto pomôcť.... značku nejakeho alebo.... celkovo nejaky model... dobry a primerane cenovo ďakujem
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
jarosenka Pozri príspevok
Tak toto bolo úžasné. Smiala som sa tak, až mi slzy tiekli. Vďaka, život mám predĺžený aspoň o 100 rokov. ĎAKUJEM!!!
Na mňa kolegovci kukli spôsobom : "Potrebuješ psychiatra???"
Musela som to čítať na dvakrát, lebo som vybuchovala smiechom.
Už viem, že mám zostať verná žiletke
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No a to som sa chcela spýtať na cukrovú pastu, ktorou sa dá robiť depilácia. Nikdy som to nepočula, chcela som info.
Ale teraz, keď ešte stále plačem smiechom....
0 0
funny221 funny221

funny221 je offline (nepripojený) funny221

ja som bola pred dovolenkou na depilacii nôh a bolo to sice troska viac bolestive, vydrazlo to len asi 2 tyzdne ale nelutujem lebo teraz su chlpky jemnejsie a nieje ich az tak velmi vidno.predtym som si robila depilaciu sama, studenym voskom ale nikdy som to nedokoncila lebo u kozmeticky som uz musela ostat a nie ist po ziletku ale kamoska kozmeticka mi poradila aby som si kupila vosk v specializovanej predajni a ze ona mi depilaciu urobi..cize usetrim par stoviek korun
0 0
tetenka tetenka

tetenka je offline (nepripojený) tetenka

Cukrova pasta, alebo halawa (teda aspon po nemecky) je hmota uvarena z:

50 dkg cukru
250 ml citronovej stavy
stipky soli
a lyzice slnecnicoveho oleja

Vari sa na slabom ohni za staleho miesania, treba dat pozor aby nepenila a aby sa nepripalila. Trva to dost dlho, aj tristvrte hodinu az hodinu, ale stoji to za to. Kedze sa pouziva ako studeny alebo teply vosk, v zavislosti od konzistencie, treba sa naucit uvarit ju tak, aby vam vyhovovala. Preto odporucam najskor varit v mensom mnozstve a nenechat sa odradit, ak to nevyjde na prvy- alebo druhykrat.

Depilovane miesto ma byt suche, preto sa odporuca aj detsky puder, nanesie sa hmota, prilozi sa latkovy pasik (stara plachta alebo detska plienka nastrihane na pruzky dobre posluzia). Dobre sa popritlaca, tak aby sa chytili vsetky chlpky a potom sa strhne v protismere rastu. Ucinok je super, len sa to treba naucit. Kolko to vydrzi, to zavisi samozrejme od typu, ale u mna chlpky zredli, zjemneli, nepichaju (juhuu) a pokozka nie je znicena, skor je jemnejsia.

Po depilacii treba depilovane miesta kazdy den "vydrhnut" masaznou hubkou "lufa" (to je taka rastlina, pouziva sa to namocene, cize napr. pri sprchovani a dostat to v kazdom dm medzi masaznymi potrebami). To pomaha, aby chlpky nezarastali a oslabuje to chlpkove korienky. A tiez je vhodny gel z aloe vera - upokoji podrazdenu pokozku.

Okrem ineho, cukor je vraj prirodny konzervacny prostriedok a mal by zabranit premnozeniu sa bakterii. A citronova stava tiez oslabuje vlasove korienky.

Pred 5 mesiacmi cca som vyhodila ziletku a ziadnu som uz nepouzila. Je to prirodne, ekologicke, ekonomicky nenarocne, ucinne, nesvrbi to...co viac by som mohla chciet? Jasne, ze je to za cenu bolesti, ale clovek si moze zvyknut. Mne to stoji za to.

Na Slovensku o tom nie je moc chyru, ale kto viete nemecky, tak odporucam zadat do googlu "beauty" "enthaarung" a vyhodi vam to link na stranku, z ktorej to mam aj ja.

Tak vela stastia a pevne nervy pri vareni a strhavani pasikov!
0 0
tetenka tetenka

tetenka je offline (nepripojený) tetenka

Hm a zabudla som na par detailov. Voda tuto hmotu rozposta - preto sa vam nestane to, co sa stalo tej pani v prispevku (co bolo dost kvalitne). Keby ste si to po naneseni halawy alebo po strhnuti polovice pasika rozmysleli, este vzdy ju mozete zmyt Jedine, na co treba dat pozor, je, aby sa vam nedostala voda do nadoby, v ktorej hmotu mate uskladnenu, aby nestratila tu svoju charakteristicku lepkavost.

Tiez to funguje tak, ze mozete jeden uz pouzity pasik opat pouzit, podobne ako pri voskovych pruzkoch, staci prelozit a opat rozlepit - na to ale musite mat relativne riedku tu hmotu, ona teplom redne, takze je mozne ju aj zohriat. Ale tak, aby ste sa nepopalili.

Zabudla som tiez napisat, ze to boli menej ako vosk. Mna to bolelo podstatne menej, kto je teda zvyknuty na vosk, toto zvladne lavou zadnou. Nehovoriac o "pomalej smrti" depilacnym strojcekom, ten sice mam, ale uz ho pouzivam len obcas, lebo vytrhavat chlpky po jednom je zbytocne bolestive.

A pre odvazne zienky - ktore to mienite pouzivat "dole", treba dat pozor, aby sa vam to nedostalo na sliznicu - lebo je to cukor a narusil by prirodzene kysle pH. Upozornujem vsak, ze toto uz bolestive fakt je
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tetenka, ďakujem aj za ostatné trpiteľky.

Niečo podobné som našla aj na jednej českej stránke, teda v diskusii k tejto forme depilácie. Tam ale nebol ten olej pridaný v tom recepte, možno kvôli tomu je to vláčnejšie.
Uvidíme, čo to spraví, vyskúšam to. Aj keby sa mi to na prvýkrát nepodarilo, vyskúšam znova, lebo jedna depilácia napr. podpazušia stojí 160,-Sk/ ks - teda 320,- obidve...
Dik!
0 0
zuzanka84 zuzanka84

zuzanka84 je offline (nepripojený) zuzanka84

Ja pouzivam asi 1 a pol roka depilacny stojcek a neviem si to vynachvalit.mam velmi pevne a tmave chlpky takze holit ziletkou to bola katastrofa.hoci mi to nevydrzi mesiac a dokonca ani 2 tyzdne, je to super.tak raz do tyzdna staci.a uz ma to ani neboli, skor je to take skrabkanie len nastal taky problem cim dalej tym viac mi zarastaju chlpky do pokozky, neviete nieco co by pomohlo?
0 0
tetenka tetenka

tetenka je offline (nepripojený) tetenka

Tak skus, AlaNR, a potom daj vediet, ci sa podarilo
Ked to budes varit, zaklad je nepripalit to - ono to stmavne a bude stale hustejsie, ale kedze to bude horuce, bude to dost riedke. Ja som svoj prvy pokus musela vyhodit, pri druhom som ho dovarala asi na 5krat, kym som to dovarila na spravnu hustotu. Na tej nemeckej stranke , co som spominala, pod "anleitung" su aj videa, tam mozno vidiet aj ako ta hmota vyzera (aj ked to je ta "znackova", chcu na tom zarobit )..
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

Ja tiez pouzivam depilacny stroj, zaciatky boli bolestive, teraz uz uplna pohoda, niekde som citala, ze castym depilovanim sa tie korienky akoby oslabia a ta bolest postupne tlmne...Teraz uz vobec nepocitujem bolest. Dokonca som to vyskusala jedno leto aj na rukach a tam to bolelo viac, ale tiez po nejakych 4 -5 depilaciach aj tam sa to dalo... Ide aj o to, ze kazdy reagujeme na bolest inak...
0 0
katif katif

katif je offline (nepripojený) katif

Takže dámy, asi budem jediná, ale každému depiláciu voskom vrele odporúčam. Používala som žiletku, potom depilačný strojček. Následne som mala taký problém, že mi chĺpky začali zarastať pod pokožku. Na radu mojej kožnej lekárky som vyskúšala depiláciu voskom. Áno, nie je to bezbolestné, ale pokiaľ si nohy depilujete, tak je to rovnaké. Čo sa mi na tom páči najviac je, že po niekoľkých zákrokoch mám na nohách "biele" mieste, kde už chĺpky vôbec nerastú. Ale odporúčam netrápte sa sami, vyhľadajte odborníka. Zákrok trvá asi 20 minút a cenove sa to nedá porovnať.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Moja najnovšia skúsenosť:
Dostala som od kamošky z USA krabičku s brazílskou depiláciou. Je tam téglik vosku a 4 flaštičky s kadejakými prípravkami pred a po.
Išla som to vyskúšať najskôr na nohe, kým sa odvážim na citlivejšie miesta....
Vosk som si dala do mikrovlnky podľa návodu rozpustiť.
Nôžku som si nagehnila tými preddepilačnými prípravkami, je tam niečo na čistenie, nejaký olejček, aby to išlo lepšie dole a tak.
Špachtličkou som si naniesla taký kúsok vosku o rozmeroch cca 7x3 cm.
No a začala som...
Že myknúť s tým? Pri prvom chĺpku som sa skoro poč...la, ešte som skúsila dalších asi 5 rýchlosťou spomaleného filmu a potom som si ostatné pomaličky odťahovala a pod voskom opatrne odstrihávala nožničkami, lebo som si myslela, že sa zbláznim.
Fľaštička s prípravkom, ktorý by mal rozpúšťať vosk, malo to byť akože na dočistenie po depilacii, tak tá nepomohla vôbec.
PLNE SA STOTOŽŇUJEM S PISATEĽKOU TOHO NA PRVÉ ČÍTANIE VEĽMI ZÁBAVNÉHO PRÍBEHU.
Prešla som znovu na depilačné krémy a žiletku. Uff, nikdy viac.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ja som si depilovala voskovými pásikmi VEET a vydržalo mi to cca 4 týždne, nebolo to thake hrozne ako som si myslela. dá sa to vydržať a môžeš používať aj krém na zjemnenie rastu chĺpkov. a nepomohlo mi VEET ten depilačný krém.smrdelo to a žiadne chlpi sole...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Celkom fajn sa mi zdá krém z Tesca, v takej modrej krabičke na citlivú pleť.
Myslela som si, že to bude tiež smrdieť, ale príjemne jemne to voňalo, tú "smradľavú" zložku bolo cítiť len trošíčku.
Len škoda, že efekt bol tak na týždeň ...
0 0
Jandarinka Jandarinka

Jandarinka je offline (nepripojený) Jandarinka

Ja mam dost vysoky stupen citlivosti. Na nohach to riesim ziletkou, ruky davam kozmeticke depilovat voskom, najhorsie to bolo po prvy krat... vydrzi to asi mesiac a ruky su uplne nadherne... hornu peru a bradu som si dala odstranit laserom a musim povedat, ze som s tym spokojna... len keby to nebolo take drahe... veet a take blbosti ani nepouzivatm, moje chlpy na to nereaguju.... Pekny den.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Jandarinka Pozri príspevok
Ja mam dost vysoky stupen citlivosti. Na nohach to riesim ziletkou, ruky davam kozmeticke depilovat voskom, najhorsie to bolo po prvy krat... vydrzi to asi mesiac a ruky su uplne nadherne... hornu peru a bradu som si dala odstranit laserom a musim povedat, ze som s tym spokojna... len keby to nebolo take drahe... veet a take blbosti ani nepouzivatm, moje chlpy na to nereaguju.... Pekny den.
aký vosk používaš?
0 0
chrobatka chrobatka

chrobatka je offline (nepripojený) chrobatka

Ahojte neviete mi poradit co mam robit kupila som si weet dep. pasiky no vysledok je KATASTROFALNY nohy ma bolia mam na nich krvavo cervene flaky ako keby ma niekto bicoval strasne ma to boli vyzera to ako by mi ten gel stiahol kus koze... bojim sa ze budem mat z toho chrasty a neskor jazvy... keby to boli len mensie ciarky nepoviem ale po nohach mam krvavy otlacok celeho pasika a som naozaj zufala....... pomoooooooooooooooc
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
neviete mi poradiť kde je dobré štädio kde depilujú nohy voskom?
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

chrobatka Pozri príspevok
Ahojte neviete mi poradit co mam robit kupila som si weet dep. pasiky no vysledok je KATASTROFALNY nohy ma bolia mam na nich krvavo cervene flaky ako keby ma niekto bicoval strasne ma to boli vyzera to ako by mi ten gel stiahol kus koze... bojim sa ze budem mat z toho chrasty a neskor jazvy... keby to boli len mensie ciarky nepoviem ale po nohach mam krvavy otlacok celeho pasika a som naozaj zufala....... pomoooooooooooooooc


Neviete či Ťa ešte zaujíma odpoveď, ja som mala podobnú skúsenosenosť, tiež sa mi urobili krvavo červené fľaky, je to z toho, že keď som použivala dep. pásiky, tak som si zle trhala, zlý uhol alebo zlý smer... už neviem... ale už nikdy viacej som ich nepoužívala... len treba počkať ono to samo zmizne, nič iné sa s tým nedá robiť... teraz používať depilátor, ale tam to nie je ono, tie chlpky nedorastaju pravidelne, tak o tom, že by som mala pokoj od depilovania na 3-4 týždne môžem len snívať... každý 4-5 deň to treba kontrolovať...
0 0
sisi007 sisi007

sisi007 je offline (nepripojený) sisi007

Určite by si mala na prvý krát navštíviť kozmetičku. Jednak zistíš ako reaguje tvoja pokožka, jednak kozmetička je skúsenejšia a vyepiluje ti chĺpky aj s korienkom + naaplikuje sérum na spomalenie rastu chĺpkov. 3-4 týždne by si mala pokoj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať