Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mmaria mmaria

mmaria je offline (nepripojený) mmaria

veronikasad, dakujem za propmtnu odpoved. nezostava mi nic ine, len sa po ukonceni rodicovskej dovolenky rychlo zamestnat :O((
0 0
8trista8 8trista8

8trista8 je offline (nepripojený) 8trista8

narok na podporu ma iba clovek,ktory ma odpracovane min.3 roky???dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
8trista8 Pozri príspevok
narok na podporu ma iba clovek,ktory ma odpracovane min.3 roky???dakujem
Pri posudzovaní nároku na podporu v nezamestnanosti sa skúma , či uchádzač o zamestnanie má v posledných 4 rokoch minimálne 3 roky platené poistenie v nezamestnanosti.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 12.01.09 at 17:32
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

8trista8 Pozri príspevok
narok na podporu ma iba clovek,ktory ma odpracovane min.3 roky???dakujem
Nie, ktorý si v posledných 4 rokoch , aspoň tri roky platil poistenie v nezamestnanosti.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

A ako sa vypočitava vyška prispevku v nezamestnanosti? DVZ mam 678 Sk a môže sa popri prispevku v nezamestnanosti vyplacať aj socialna podpora? Dakujem...
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
A ako sa vypočitava vyška prispevku v nezamestnanosti? DVZ mam 678 Sk a môže sa popri prispevku v nezamestnanosti vyplacať aj socialna podpora? Dakujem...
ak máš PP na dobu neurčitú a splnenú podmienku aspon 3x365dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 4-och rokoch, tak treba zrátať vymeriavacie základy na poist.v nezam. v posledných 3-och rokoch pred zaevidovaním na UP a vydeliť počtom kalend.dní v tomto období (napr. dni PN, očr, nepl.volna sa vynímajú). Takto dostaneš denný vymer.základ PvN. 50% z tohto DVZ je suma podpory v nezamestnanosti na 1kalend.den.
0 0
Yoe Yoe

Yoe je offline (nepripojený) Yoe

Zdravím, môžete mi poradiť, či má zamestnanec nárok na podporu, ak bol od 12/04 do 08/05 SZČO, od 09/05 do 05/06 evidovaný nezamestnaný a poberal podporu a od 06/06 do 10.01.2009 zamestnaný na dobu neurčitú? Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Od 06/06 eśte neprešli 3 roky, nárok na podporu nemá. Počitajú sa 3 roky od posledného poberania podpory.
0 0
Yoe Yoe

Yoe je offline (nepripojený) Yoe

Ďakujem. A keby mal zmluvu na dobu určitú - aby mal nárok aspoň na 4-mesačnú podporu? Je možné zmeniť PZ na dobu neurčitú napr. cez Dohodu o zmene PZ na PZ na dobu určitú? A uzná to Úrad práce?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Yoe Pozri príspevok
Ďakujem. A keby mal zmluvu na dobu určitú - aby mal nárok aspoň na 4-mesačnú podporu? Je možné zmeniť PZ na dobu neurčitú napr. cez Dohodu o zmene PZ na PZ na dobu určitú? A uzná to Úrad práce?
podla mna to zmeniť nejde. Mzdárka najneskôr 1den pred začiatkom prac.pomeru prihlasuje pracovníka na soc.poistovnu na tlačive registr.list fyzic.osoby. A tam zaškrtáva aj to, či ide o PP na dobu určitú alebo neurčitú. Aj ked neviem, či tieto tlačivá boli aj v r.2006.
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Dobry den,
potebovala by som poradit ohladne podpory v nezamestnanosti. 22.5.2006 som nastupila do zamestnania, pracovny pomer som mala dohodnuty na dobu urcitu do 31.8.2009, lenze firma sa rusi a vsetci sme dostali vypovede tento mesiac, sme vo vypovednej lehote, ktora nam konci 31.3.2009. AK spravne ratam, tak mi chyba presne 1,5 mesiaca na to, aby som mohla poberat podporu 6 mesiacov. Je mozne, ze by som si odvody zaplatila za toho 1,5 mesiaca sama a tak by som splnala podmienku na poberanie podpory? VIem, ze ak nie v opacnom pripade by mi bola vyplacana podpora iba po dobu 4 mesiacov.
A este jedna vec. Mam dostat 2- mesacne odstupne. Znamena to, ze podpora sa mi bude vyplacat, ked dostanem odstupne az po dvoch mesiacoch od zaradenia do evidencie?

Vdaka
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
AVRIL Pozri príspevok
Dobry den,
potebovala by som poradit ohladne podpory v nezamestnanosti. 22.5.2006 som nastupila do zamestnania, pracovny pomer som mala dohodnuty na dobu urcitu do 31.8.2009, lenze firma sa rusi a vsetci sme dostali vypovede tento mesiac, sme vo vypovednej lehote, ktora nam konci 31.3.2009. AK spravne ratam, tak mi chyba presne 1,5 mesiaca na to, aby som mohla poberat podporu 6 mesiacov. Je mozne, ze by som si odvody zaplatila za toho 1,5 mesiaca sama a tak by som splnala podmienku na poberanie podpory? VIem, ze ak nie v opacnom pripade by mi bola vyplacana podpora iba po dobu 4 mesiacov.
A este jedna vec. Mam dostat 2- mesacne odstupne. Znamena to, ze podpora sa mi bude vyplacat, ked dostanem odstupne az po dvoch mesiacoch od zaradenia do evidencie?

Vdaka
1. áno, môžeš doplatiť obdobie 1,5 mesiaca dobrovoľným platením poistenia v nezamestnanosti,
2. ak ti zamestnávateľ vyplatí odstupné (je jedno, v akej výške), podpora sa bude vyplácať od 1. dňa po zaradení do evidencie nezamestnaných.
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

ajobs Pozri príspevok
1. áno, môžeš doplatiť obdobie 1,5 mesiaca dobrovoľným platením poistenia v nezamestnanosti,
2. ak ti zamestnávateľ vyplatí odstupné (je jedno, v akej výške), podpora sa bude vyplácať od 1. dňa po zaradení do evidencie nezamestnaných.
Diky za radu.

Ja som sa bola dnes kvoli tomu opytat aj v socialnej poistovni a je to tak. Len mi bolo povedane, ze ak si to budem platit sama, tak si musim zaplatit sama aj zdravotne poistenie. Poradili mi, ze najvyhodnejsie by som mala, keby som od toho 1.4.2009 (31.3.2009 mi konci vypovedna lehota) bola na PN, vtedy by som si nemusela plati zdravotne ani nezamestnanecke (len som teraz nepochopila, ci by mi to platil stat, alebo este zamestnavatel, lebo ta pani mi povedala, ze zamestnavatel by mi mal vypisat k PN - ke nejaky doklad, tak neviem) a po skonceni PN, cize po tom 1,5 mesiaci, by som sa mala zaevidovat na urade prace a podpora by mi bola vyplacana 6 mesiacov.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

AVRIL Pozri príspevok
Diky za radu.

Ja som sa bola dnes kvoli tomu opytat aj v socialnej poistovni a je to tak. Len mi bolo povedane, ze ak si to budem platit sama, tak si musim zaplatit sama aj zdravotne poistenie. Poradili mi, ze najvyhodnejsie by som mala, keby som od toho 1.4.2009 (31.3.2009 mi konci vypovedna lehota) bola na PN, vtedy by som si nemusela plati zdravotne ani nezamestnanecke (len som teraz nepochopila, ci by mi to platil stat, alebo este zamestnavatel, lebo ta pani mi povedala, ze zamestnavatel by mi mal vypisat k PN - ke nejaky doklad, tak neviem) a po skonceni PN, cize po tom 1,5 mesiaci, by som sa mala zaevidovat na urade prace a podpora by mi bola vyplacana 6 mesiacov.
so zdrav.poistením a PN suhlasím. Počas poberania nemocenského v ochrannej lehote z ukončeného nem.poistenia zamestnanca však za teba nebudú platiť poistenie v nezamestnanosti ani nebudeš PvN ako zamestanec, lebo ti PP netrvá. Len zdravotne budeš poistencom štátu.
Na dobrovolné poistenie v nezam. sa musíš prihlásiť sama. Či treba platiť DPvN počas poberania nemocenského zo zamestnania je však otázne. Sú na to rôzne názory. Ja by som ho platila. Ak by si ho aj platiť nemusela, tak si preplatok na DPvN lahko po schválení poberania podpory písomne môžeš vyžiadať zo SP vrátiť. Takto budeš mať istotu.
Naposledy upravil brčko : 20.01.09 at 11:53
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Vdaka za radu. Takze z uvedeneho vyplyva, ze sa mi oplati ist na PN a nezamestnanecke si zaplatim sama.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

brčko Pozri príspevok
so zdrav.poistením a PN suhlasím. Počas poberania nemocenského v ochrannej lehote z ukončeného nem.poistenia zamestnanca však za teba nebudú platiť poistenie v nezamestnanosti ani nebudeš PvN ako zamestanec, lebo ti PP netrvá. Len zdravotne budeš poistencom štátu.
Na dobrovolné poistenie v nezam. sa musíš prihlásiť sama. Či treba platiť DPvN počas poberania nemocenského zo zamestnania je však otázne. Sú na to rôzne názory. Ja by som ho platila. Ak by si ho aj platiť nemusela, tak si preplatok na DPvN lahko po schválení poberania podpory písomne môžeš vyžiadať zo SP vrátiť. Takto budeš mať istotu.
.. najlepšie by bolo prihlásiť sa na DPvN (a zvoliť vysoký VZ) ešte pred skončením PP ... a na PNku potom môže ísť aj trošku neskôr (myslím ak by tá PNka nebola hneď možná - samozrejme v ochrannej lehote ) ... keď by aj potom doplatila ZP.
Počas poberania nemocenských dávok sa PvN určite neplatí.
0 0
djcikis djcikis

djcikis je offline (nepripojený) djcikis

Zdravim.Chcel by som sa opýtat.Som zamestnaný od februara 2006 a od 1.marca 2009 budem nezamestnaný z dovodu toho že som dostal výpoved koli hospodarskej krize v našej firme.Mal som zmluvu na dobu neurčitu.Budem splnat podmienky na podporu v nezamestnanosti ak som v roku 2006 menil zamestnanie a tým padom som bol v čase od 1.5.2006 do 18.5.2006 evidovaný na UP/bez naroku na podporu/.Podmienku platenia odvodov 3 roky teda splnim,ale nie je to nepretržite 3 roky v kuse.-nebude tam problem?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

djcikis Pozri príspevok
Zdravim.Chcel by som sa opýtat.Som zamestnaný od februara 2006 a od 1.marca 2009 budem nezamestnaný z dovodu toho že som dostal výpoved koli hospodarskej krize v našej firme.Mal som zmluvu na dobu neurčitu.Budem splnat podmienky na podporu v nezamestnanosti ak som v roku 2006 menil zamestnanie a tým padom som bol v čase od 1.5.2006 do 18.5.2006 evidovaný na UP/bez naroku na podporu/.Podmienku platenia odvodov 3 roky teda splnim,ale nie je to nepretržite 3 roky v kuse.-nebude tam problem?
Ak splňaš podmienku platenia poistenia v nezamestnanosti aspoň 3 roky v posledných 4 rokoch, máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Nemusí to byť u jedného zamestnávateľa. Potvrdenie o príjme si však musíš vyžiadať od oboch zamestnávateľov.
0 0
djcikis djcikis

djcikis je offline (nepripojený) djcikis

To mne je jasné že potvrdenie potrebujem od oboch/v mojom pripade troch/zamestnavatelov,ale či to prerušenie platenia odvodov sposobene evidenciou na UP nebude problém kedže v zákone je uvedené,že platitelom poistného v posledných štyroch rokoch musite byt 3 roky nepretržite a teda ked som bol evidovaný na UP poistne som neplatil.ale podmienku 3 roky z posledných štyroch som splnil,len to nebolo nepretržite.Dakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

djcikis Pozri príspevok
To mne je jasné že potvrdenie potrebujem od oboch/v mojom pripade troch/zamestnavatelov,ale či to prerušenie platenia odvodov sposobene evidenciou na UP nebude problém kedže v zákone je uvedené,že platitelom poistného v posledných štyroch rokoch musite byt 3 roky nepretržite a teda ked som bol evidovaný na UP poistne som neplatil.ale podmienku 3 roky z posledných štyroch som splnil,len to nebolo nepretržite.Dakujem
pozri zákon o sociálnom poistení § 104 ods.1

slovíčko "nepretržite" tam nie je. Je tam "najmenej" tri roky t.j. najmenej 3x365dní

(dôležité je to, že si nepoberal podporu počas evidovania na UP, to by potom bolo trochu inak)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať