Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

Ďakujem za odpoveď, len ešte by som chcela vedieť ako sa postupuje pri výpočte výšky podpory. Urobí sa priemer z VZ za tie 3 roky?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Priemer za posledné tri roky, v tvojom prípade to bude teda z preimeru VZ, z ktorých si budeš platiť dobrovoľne.
Jediné riziko je, či to bude ešte 12.12.2010 platiť .
0 0
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

No veď hej, stále rozmýšlam či do toho ísť. Neviete niekto či sa plánujú zmeny v tomto zákone a približne aké?
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Chcem sa spýtať ako je to s podporou v nezamestnanosti, ak som k 31.1.2009 ukončil PP, ktorý som mal uzatvorený na dobu neurčitú a od 1.2.2009 do
31.3.2009 som poberal podporu v nezamestnanosti. Od 1.4.2009 som sa zamestnal na dobu určitú, ale vyzerá to tak že tento PP ukončím skôr. Chcem sa spýtať, či budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti alebo nie. Počul som, že sa to nejako pokračuje v tej predchádzajúcej podpore. Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Dodenko Pozri príspevok
Chcem sa spýtať ako je to s podporou v nezamestnanosti, ak som k 31.1.2009 ukončil PP, ktorý som mal uzatvorený na dobu neurčitú a od 1.2.2009 do
31.3.2009 som poberal podporu v nezamestnanosti. Od 1.4.2009 som sa zamestnal na dobu určitú, ale vyzerá to tak že tento PP ukončím skôr. Chcem sa spýtať, či budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti alebo nie. Počul som, že sa to nejako pokračuje v tej predchádzajúcej podpore. Ďakujem
AK si mal narok povodne na 6 mesiacov, budes si moct este tie 4 mesiace "vybrat" podporu.
0 0
ferinoo ferinoo

ferinoo je offline (nepripojený) ferinoo

zdravim, ako to je zo zrazkami zo mzdy ked idem poziadat urad prace o podporu v nezamestnanosti. Dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ferinoo Pozri príspevok
zdravim, ako to je zo zrazkami zo mzdy ked idem poziadat urad prace o podporu v nezamestnanosti. Dakujem
mal by si byť konkrétnejší, o aké zrážky sa jedná
0 0
ferinoo ferinoo

ferinoo je offline (nepripojený) ferinoo

mzdarka renca Pozri príspevok
mal by si byť konkrétnejší, o aké zrážky sa jedná
je to exekucia 110 eur
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ferinoo Pozri príspevok
je to exekucia 110 eur
tak to budeš splácať ty sám. môžeš si dať trvalý príkaz v banke, alebo to môžeš uhrádzať poštovou poukážkou.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ferinoo Pozri príspevok
zdravim, ako to je zo zrazkami zo mzdy ked idem poziadat urad prace o podporu v nezamestnanosti. Dakujem
Ale zrazky zp mzdy - exekucia - idu z tvojej cistej mzdy, teda nemaju vplyv na vypocet vysky podpory v nezamestnanosti.

Ale treba si ustrazit pravidelne splatky.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pokiaľ ide o exekúciu, tá sa vykonáva aj z podpory v nezamestnanosti.
0 0
katika1201 katika1201

katika1201 je offline (nepripojený) katika1201

dobry den.Bola som zamesttnana v jednej firme od 24.1.06-31.10.08 to je 2roky 282dni.Teraz pracujem a mam zmluvu od 14.4.09-a skusobna doba mi konci 10.7.09 vtedy sa chystam pp ukoncit.Budem mat narok na podporu?dakujem za odpoved
0 0
eby eby

eby je offline (nepripojený) eby

ak sú to 3 roky poistenia, tak áno. Prepočítaj.
0 0
katika1201 katika1201

katika1201 je offline (nepripojený) katika1201

No ja som to prepocitala vychadza to na tesno len si chcem byt ista
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

katika1201 Pozri príspevok
dobry den.Bola som zamesttnana v jednej firme od 24.1.06-31.10.08 to je 2roky 282dni.Teraz pracujem a mam zmluvu od 14.4.09-a skusobna doba mi konci 10.7.09 vtedy sa chystam pp ukoncit.Budem mat narok na podporu?dakujem za odpoved
áno, máš nárok na podporu, nakoľko si bola v posledných 4 rokoch poistená v nezamestnanosti 3 roky a 5 dní.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katika1201 Pozri príspevok
No ja som to prepocitala vychadza to na tesno len si chcem byt ista
nemala si u predch.zamestnávatela prerušené poistenie - napr. neplatené volno alebo OČR dlhšiu ako 10 dní ?
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Zamestnanec bol v PP od 1.9.2005-31.3.2006, potom 5.9.2006-30.6.2009 kedy mi končí PP. Poberám výsluhový dôchodok. Mám nárok aj na dávku v nezamestnanosti? Neviem či spĺňa podmienky. Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dodenko Pozri príspevok
Zamestnanec bol v PP od 1.9.2005-31.3.2006, potom 5.9.2006-30.6.2009 kedy mi končí PP. Poberám výsluhový dôchodok. Mám nárok aj na dávku v nezamestnanosti? Neviem či spĺňa podmienky. Ďakujem
kuk sem

http://www.socpoist.sk/489/1212s?prm2=15983
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dodenko Pozri príspevok
Zamestnanec bol v PP od 1.9.2005-31.3.2006, potom 5.9.2006-30.6.2009 kedy mi končí PP. Poberám výsluhový dôchodok. Mám nárok aj na dávku v nezamestnanosti? Neviem či spĺňa podmienky. Ďakujem
Podmienku poistenia v nezamestnanosti 3 roky v posledných 4 rokoch splňaš. Či však splňaš aj druhú podmienku podľa § 104 odst. 3 Zákona o soc.poistení - posúdiť neviem

(3) Nárok na dávku v nezamestnanosti má aj fyzická osoba, ktorá po skončení výkonu služby policajta alebo profesionálneho vojaka bola zaradená do evidencie nezamestnaných občanov , nesplnila podmienky na vznik nároku na výsluhový príspevok a nesplnila podmienku trvania služobného pomeru na vznik nároku na výsluhový dôchodok alebo nesplnila podmienky nároku na invalidný výsluhový dôchodok podľa osobitného predpisu.2)
Naposledy upravil veronikasad : 17.06.09 at 12:48
0 0
katika1201 katika1201

katika1201 je offline (nepripojený) katika1201

veronikasad Pozri príspevok
nemala si u predch.zamestnávatela prerušené poistenie - napr. neplatené volno alebo OČR dlhšiu ako 10 dní ?

OCR ani neplatene volno som nemala,ale marodku ano a trvala tri tyzdne.Budu mi tie tri tyzdne chybat?Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať