Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Končí nam materská v januari a čakáme dalšie dietatko v juni...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mino2 Pozri príspevok
Končí nam materská v januari a čakáme dalšie dietatko v juni...
Skús tu http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B...3?OpenDocument si pozrieť či by Vám vyšla dávka v hmotnej núdzi. Musíš ale odrátať rodičovský príspevok z toho. Ale podľa mna by mohla výjsť. Aspon aké dáke euro.

Rátam dávka v hmotnej núdzi. :
rodičia s 1 až 4 deťmi : 157,60 €
tehotná žena : 13,50 €
zdravotné 3x2 € : 6,00 €
prísp. na bývanie : 89,20 €

spolu : 266,30 €

z toho odrátaj rodičovský príspevok a rozdiel je možná dávka v hmotnej núdzi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mino2 Pozri príspevok
Čiže ked sa pojdem nahlásiť na urad práce nedostanem od tohoto štátu ani e? Vdaka za info
Vieš, podpora v nezamestnanosti nie je zadarmo. Tí, čo sú zamestnaní, si platia zo mzdy povinne. Podnikatelia majú na výber - ak nechcú, nemusia si to platiť, majú tak nižšie odvody do SP. Ak ale prídu o prácu (podnikanie) tak nemajú nárok na podporu. Ak by si sa bol dobrovoľne prihlásil, mohol si byť poistený v nezamestnanosti.
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Ok vdaka idem tam, mám ist na urad práce? Tam ked som sa informoval tak ma posielali do sociálky atd.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Vieš, podpora v nezamestnanosti nie je zadarmo. Tí, čo sú zamestnaní, si platia zo mzdy povinne. Podnikatelia majú na výber - ak nechcú, nemusia si to platiť, majú tak nižšie odvody do SP. Ak ale prídu o prácu (podnikanie) tak nemajú nárok na podporu. Ak by si sa bol dobrovoľne prihlásil, mohol si byť poistený v nezamestnanosti.
Chobot na to poviem len jedno, máloktorý živnostník o tejto možnosti vie. I preto si to neplatia a na SP sa potrhať nejdú aby ich na to upozornili.
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Ja viem ale ked si nutený pracovať za 400 e na živnost z toho si ešte patiť odvody tak je to naozaj na slučku. Nechcem tu písať na kolko inzerátov s ponukou práce som reagoval a kolko som toho pochodil...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mino2 Pozri príspevok
Ok vdaka idem tam, mám ist na urad práce? Tam ked som sa informoval tak ma posielali do sociálky atd.
Ano, chod na UP ale musíš mať už ukončenú živnosť. A zaevidujú ťa. Na dávku v hmotnej núdzi musíš si podať žiadosť.
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Ako vraví Xanti nevedel som o tom a aj o iných veciach ktoré teraz viem že sa daju tak väčšina po mne pozerala ako po bláznovi čo do nich chcem
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

A tá davka je len tých 6 mesiacov? Dovtedy hádam niečo nájdem, lebo toto nemá zmysel a len sa doma vadíme...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mino2 Pozri príspevok
A tá davka je len tých 6 mesiacov? Dovtedy hádam niečo nájdem, lebo toto nemá zmysel a len sa doma vadíme...
Akú dávku máš na mysli v hmotnej núdzi? Tá je dokiaľ hmotná núdza trvá, niekto s toho žije roky.

Drzím palec aby sa zlepšila tvoja situácia.
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

A mám na tu dávu nárok aj vtedy ked živnosť len preruším a nie zruším? Xanti vdaka za želanie...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mino2 Pozri príspevok
A mám na tu dávu nárok aj vtedy ked živnosť len preruším a nie zruším? Xanti vdaka za želanie...
Ano, len musíš byť evidovaný nezamestnaný. Ale neviem ti zaručiť, že iste dostaneš budú chcieť tvoj príjem za predošlý rok. To treba vybavovať.
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Ok takže postup je takýto pojden na živnostenský- požiadam o zrušenie živnosti, následne na urad práce-zaevidovať a požiadať o dávku v hmotnej nudzi. Neviete náhodou že ked živnosť zruším, či sa dá potom založiť nová hoci aj po mesiaci?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ano dá sa aj na druhý den založiť nová živnosť, nie je to dnes problém.
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Ok velká vdaka, dám vedieť ako som dopadol.
0 0
nicholasx nicholasx

nicholasx je offline (nepripojený) nicholasx

Chcel by som sa opytat, ci mi zanika narok na podporu dnom podania prihlasky na vysoku skolu? Alebo az dnom mojho pripadneho nastupu tam - na denne studium?
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nicholasx Pozri príspevok
Chcel by som sa opytat, ci mi zanika narok na podporu dnom podania prihlasky na vysoku skolu? Alebo az dnom mojho pripadneho nastupu tam - na denne studium?
Dakujem
Z evidencie uchádzačov o zamestnanie ťa vyradia až po nástupe na denné štúdium na vysokej škole.
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti alebo si len evidovaný uchádzač ?
0 0
nicholasx nicholasx

nicholasx je offline (nepripojený) nicholasx

Vcera som sa zaevidoval a na 18.1. som objednany, takze asi vtedy mi daju rozhodnutie. Podmienku odpracovanych 3 rokov za posledne 4, teda platenie poistenia v nezamestnanosti mam splnenu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nicholasx Pozri príspevok
Vcera som sa zaevidoval a na 18.1. som objednany, takze asi vtedy mi daju rozhodnutie. Podmienku odpracovanych 3 rokov za posledne 4, teda platenie poistenia v nezamestnanosti mam splnenu.
Tak žiadny problém. 6 mesiacov budeš poberať dávku v nezamestnanosti, ak medzitým úspešne urobíš skúšky na VŠ, od 1.9.2010 budeš študentom ...
NaUPSVaR teraz nemusíš oznamovať, že si podávaš prihlášku na VŠ ... Oznámiš im, až keď nastúpiš do I. ročníka.
0 0
nicholasx nicholasx

nicholasx je offline (nepripojený) nicholasx

dakujem a pekny den
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať