Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JM1968 Pozri príspevok
áno
Potom asi na vašej pobočke nemajú najlepší poriadok, lebo u nás potvrdenia o príjme kontrolujú na mesačné výkazy. V jednom mesiaci som uviedla rozdiel desať centov a musela som zdôvodňovať, prečo sa to stalo. Hneď mi chceli robiť kontrolu ...

Dávky v nezamestnanosti už boli pravdepodobne vyplatené, bývala zamestnankyňa by musela rozdiel vrátiť.
Skús napísať dotaz do časopisu sociálnej poisťovne "Sociálne poistenie".
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

veronikasad Pozri príspevok
Potom asi na vašej pobočke nemajú najlepší poriadok, lebo u nás potvrdenia o príjme kontrolujú na mesačné výkazy. V jednom mesiaci som uviedla rozdiel jeden cent a musela som zdôvodňovať, prečo sa to stalo. Hneď mi chceli robiť kontrolu ...

Dávky v nezamestnanosti už boli pravdepodobne vyplatené, bývala zamestnankyňa by musela rozdiel vrátiť.
Skús napísať dotaz do časopisu sociálnej poisťovne "Sociálne poistenie".
Neviem ako robia na pobočke, ale škoda, že nie tak ako u Vás, aspoň by k tomu nebolo došlo... Dávky dobrala, ak dobre viem 6mesiacov ich poberala, urobila som si taký odhad, že pri 50% z VZ od r.2005-2008 jej preplatili cca 1tis.za tú dobu.... Do toho časopisu sa dá poslať otázka aj mailom?
Ďakujem pekne za radu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jedna asi primitivna otazka- Podpora v nezamestnanosti sa vypocitava z hrubej, ci cistej mzdy?
Co ak z poslednych 4 rokov zamestnania boli 2 roky PN? medzi PN bol polrok zamestnania,
Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
jedna asi primitivna otazka- Podpora v nezamestnanosti sa vypocitava z hrubej, ci cistej mzdy?
Co ak z poslednych 4 rokov zamestnania boli 2 roky PN? medzi PN bol polrok zamestnania,
Dakujem.
Z hrubej mzdy z posledných 3 rokov. Obdobie PN je vylučitelná doba
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem, stale si mi na pomoci, prosim vies mi poradit aj v teme invalid a skoncenie PP?- ide o odchodne, mam v tomchaos. Ak mozem- lopatisticky
0 1
mariansp mariansp

mariansp je offline (nepripojený) mariansp

Dobrý deň.Chcem sa spýtať,či pri výpočte priemernej hrubej mzdy(VZ) na určenie výšky podpory v nezamestnanosti sa započítava ako príjem aj odstupné?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mariansp Pozri príspevok
Dobrý deň.Chcem sa spýtať,či pri výpočte priemernej hrubej mzdy(VZ) na určenie výšky podpory v nezamestnanosti sa započítava ako príjem aj odstupné?
nie, odstupné nevstupuje do vymeriavacieho základu pre platenie poistenia v nezamestnanosti
0 0
lucia198 lucia198

lucia198 je offline (nepripojený) lucia198

Dobry večer chcem sa opytat ci mam narok na davku v nezamestnanosti ked za poslednych 5 rokov som bola 3 roky na materskej a posledne dva roky mam odpracovane v zahranici.Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

lucia198 Pozri príspevok
Dobry večer chcem sa opytat ci mam narok na davku v nezamestnanosti ked za poslednych 5 rokov som bola 3 roky na materskej a posledne dva roky mam odpracovane v zahranici.Ďakujem
Nie, nesplnate totiz podmienku odvodov minimalne 3 roky z poslednych 4 rokov.
Jedine keby ste si pocas rodicovskej dovoleky platili dobrovolne poistenie v nezamestnanosti aspon rok.
0 0
slnicko slnicko

slnicko je offline (nepripojený) slnicko

dobrý den, chcela by som sa opýtať, ak mám odpracované potrebné množstvo dní v jednej firme, dostala som výpoved mám nárok na 55% z hrubého príjmu po dobu pol roka?Lebo mi bolo povedané, že to platí ale musím mať viac ako 25rokov(vek)do toho veku ma musia živiť rodičia.
Dakujem za odpoved
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

slnicko Pozri príspevok
dobrý den, chcela by som sa opýtať, ak mám odpracované potrebné množstvo dní v jednej firme, dostala som výpoved mám nárok na 55% z hrubého príjmu po dobu pol roka?Lebo mi bolo povedané, že to platí ale musím mať viac ako 25rokov(vek)do toho veku ma musia živiť rodičia.
Dakujem za odpoved
Nie, na podporu v nezamestnanosti máš nárok aj pokiaľ si ešte nedosiahla vek 25 rokov, ak si splnila podmienku odpracovaných rokov ( 3 zo 4 rokov ).
Tento vekový limit sa týka dávky v hmotnej núdzi.
Čiže, ak vyčerpáš podporu v nezamestnanosti tých 6 mesiacov, a medzitým nedosiahneš vek 25 rokov, tak potom nebudeš nič dostávať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slnicko Pozri príspevok
dobrý den, chcela by som sa opýtať, ak mám odpracované potrebné množstvo dní v jednej firme, dostala som výpoved mám nárok na 55% z hrubého príjmu po dobu pol roka?Lebo mi bolo povedané, že to platí ale musím mať viac ako 25rokov(vek)do toho veku ma musia živiť rodičia.
Dakujem za odpoved
uveď prosím akú dobu máš odpracovanú vo firme ...
0 0
slnicko slnicko

slnicko je offline (nepripojený) slnicko

som zamestnaná od roku júna 2005 do konca septembra, čiže tých 55% z hrubého platu mám nárok
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slnicko Pozri príspevok
som zamestnaná od roku júna 2005 do konca septembra, čiže tých 55% z hrubého platu mám nárok
splňaš podmienky na výplatu dávky v nezamestnanosti.Dávka v nezamestnanosti je 50 % denného vymeriavacieho základu z posledných 3 rokov. Platí sa za kal. dni.
Vek 25 rokov sa berie do úvahy len pri priznávaní dávky v hmotnej núdzi.
0 0
peter275 peter275

peter275 je offline (nepripojený) peter275

Dobrý deň,
pracoval som v Írsku od 11.11.2005 do 08.03.2008, mám tam odpracovaných 850 dní a počas tochto obdobia som platil odvody do fondu pre nezamestnaných v Írsku, od 16.06.2005 som mal založenú živnosť na Slovensku, tu som platil sociálne a zdravotné poistenie, ale neplatil som do fondu pre nezamestnaných, neviem či mám nárok na podporu a či by sa nedali dodatočne doplatiť odvody pre nezamestnaných na Slovensku (zhruba pol roka), aby som mal nárok na podporu. Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

peter275 Pozri príspevok
Dobrý deň,
pracoval som v Írsku od 11.11.2005 do 08.03.2008, mám tam odpracovaných 850 dní a počas tochto obdobia som platil odvody do fondu pre nezamestnaných v Írsku, od 16.06.2005 som mal založenú živnosť na Slovensku, tu som platil sociálne a zdravotné poistenie, ale neplatil som do fondu pre nezamestnaných, neviem či mám nárok na podporu a či by sa nedali dodatočne doplatiť odvody pre nezamestnaných na Slovensku (zhruba pol roka), aby som mal nárok na podporu. Za odpoveď vopred ďakujem.
Dodatočne doplatiť odvody nie je možné.
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

peter275 Pozri príspevok
Dobrý deň,
pracoval som v Írsku od 11.11.2005 do 08.03.2008, mám tam odpracovaných 850 dní a počas tochto obdobia som platil odvody do fondu pre nezamestnaných v Írsku, od 16.06.2005 som mal založenú živnosť na Slovensku, tu som platil sociálne a zdravotné poistenie, ale neplatil som do fondu pre nezamestnaných, neviem či mám nárok na podporu a či by sa nedali dodatočne doplatiť odvody pre nezamestnaných na Slovensku (zhruba pol roka), aby som mal nárok na podporu. Za odpoveď vopred ďakujem.

nie, nie je možné doplatiť odvody spätne, pretože ste neboli na uvedené poistenie pravdepodobne ani prihlásený a spätne sa prihlásiť nedá
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

ktory den v mesiaci je vyplacana podpora v nezamestnanosti? A ako je vyplacana v oktobri za september alebo v ktorom mesiaci je vyplaca za ten mesiac to plati cize v oktobri za oktober
vdaka
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

krater Pozri príspevok
ktory den v mesiaci je vyplacana podpora v nezamestnanosti? A ako je vyplacana v oktobri za september alebo v ktorom mesiaci je vyplaca za ten mesiac to plati cize v oktobri za oktober
vdaka
Dávky sú vyplácané k 15. temu nasl mesiaca..
0 0
D123 D123

D123 je offline (nepripojený) D123

Dobrý deň,
prosím viete mi poradiť, či vznikne zamestnancovi nárok na dávku ak:
bol v roku 2005 evidovaný nezamestnaný, celý rok 2006 a 2007 pracoval u jedného zamestnávateľa-doba neurčitá, celý rok 2008 bol zamestnaný v inom štáte EU (na Slovensku nič neplatil), od 1.1.2009 sa opäť zamestnal v SR na dobu neurčitú ale bude s ním ukončený PP k 15.11.2009.
V tomto prípade pravdepodobne nebude mať nárok na dávku v nezamestnanosti (ak sa nezapočítava doba v zahraničí?).
Pomôže ak by mu zamestnávateľ vyhovel a PP by s ním ukončil k 31.12.2009, (niekedy aj deň hrá svoju rolu, budú skúmať splnenie podmienky 3 roky v posl. 4-roch k dátumu podania žiadosti alebo k 1.1. - lebo tento deň nikto na urade nebude :-D) . Ak by mu zamestnavateľ nevyhovel, stačí aby sa prihlásil ako dobrovoľne poistená osoba do toho 31.12.2009 (príp. dlhšie) a od 1.1 zažiada o dávku? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať