Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
obroni obroni

obroni je offline (nepripojený) obroni

priemerna mesacna hruba mi vysla 43.000,-skk, prekrocila som ci nie? dakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
obroni Pozri príspevok
priemerna mesacna hruba mi vysla 43.000,-skk, prekrocila som ci nie? dakujem

....nie neprekročila strop
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

obroni Pozri príspevok
priemerna mesacna hruba mi vysla 43.000,-skk, prekrocila som ci nie? dakujem
V mesiaci ak si mala napr. odmeny treba pozrieť Hrubú mzdu, priemer je dosť skreslujúci.
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

Dobrý deň . Nie som na porade prihlásená ( dúfam že to nevadí ) ale využijem prihlásenie mojej kolegyne. Už to píšem 3 x čo mi to nejde odposlať vždy sa mi to stratí, keď dám "poslať odpoveď". Ale ide mi o takú vec. Som v jednom podniku zamestnaná 12 rokov . od 1.09.2009 mi dávajú výpoveď z nadbytočnosti. Len neviem či budem mať nárok na podporu v nezestnanosti nakoľko pred dvoma rokmi ma jedna známa nahovorila, aby som s ňou popri zamestnaní išla robiť poisťovníctvo. Bola som na školení ( za ktoré som zaplatila viac, ako som zarobila ), potom ma poslali na Štatistický úrad si vybaviť IČO , kde ako právnu formu mám uvedené : Slobodné povolanie - fyzická osoba podnikajúca na základe iného ako živnostenského zákona, a na daňovom úrade som vybavila DIČ. No po krátkom čase som zistila, že ma taká práca vôbec nebaví, tak to nerobím ale IČO a DIČ mi zostalo. Za tie dva roky som urobila len poistky na autá, za čo som mala asi 1.500,- vtedy ešte Sk. Nebude mi to robiť problémy na úrade práce, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti ? ďakujem
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

veronikasad Pozri príspevok
pokial si neprekročila maximum - ano.
Denný vymeriavací základ vypočítaš ako súčet hrubej mzdy za posledné 3 roky /deleno/ počet kal. dní.

Výpočet platí, ak si nebola PN
Platí výpočet aj pre tých čo pracovali v Anglicku ?
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

Dorjan Pozri príspevok
Dobrý deň . Nie som na porade prihlásená ( dúfam že to nevadí ) ale využijem prihlásenie mojej kolegyne. Už to píšem 3 x čo mi to nejde odposlať vždy sa mi to stratí, keď dám "poslať odpoveď". Ale ide mi o takú vec. Som v jednom podniku zamestnaná 12 rokov . od 1.09.2009 mi dávajú výpoveď z nadbytočnosti. Len neviem či budem mať nárok na podporu v nezestnanosti nakoľko pred dvoma rokmi ma jedna známa nahovorila, aby som s ňou popri zamestnaní išla robiť poisťovníctvo. Bola som na školení ( za ktoré som zaplatila viac, ako som zarobila ), potom ma poslali na Štatistický úrad si vybaviť IČO , kde ako právnu formu mám uvedené : Slobodné povolanie - fyzická osoba podnikajúca na základe iného ako živnostenského zákona, a na daňovom úrade som vybavila DIČ. No po krátkom čase som zistila, že ma taká práca vôbec nebaví, tak to nerobím ale IČO a DIČ mi zostalo. Za tie dva roky som urobila len poistky na autá, za čo som mala asi 1.500,- vtedy ešte Sk. Nebude mi to robiť problémy na úrade práce, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti ? ďakujem
Nevie mi na tento môj príspevok ktosi skúsený odpovedať ? Pretože čas výpovede sa blíži a keby som mala problémy so zaevidovaním na úrade práce a s podporou kvôli IČO a DIČ, čo vlastne ma potom čaká ? Dá sa IČO a DIČ zrušiť ? Pretože ja poisťovníctvo určite robiť nebudem, pretože nemám na to povahu, aby som chodila ľudí presviedčať na poistky. Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dorjan Pozri príspevok
Nevie mi na tento môj príspevok ktosi skúsený odpovedať ? Pretože čas výpovede sa blíži a keby som mala problémy so zaevidovaním na úrade práce a s podporou kvôli IČO a DIČ, čo vlastne ma potom čaká ? Dá sa IČO a DIČ zrušiť ? Pretože ja poisťovníctvo určite robiť nebudem, pretože nemám na to povahu, aby som chodila ľudí presviedčať na poistky. Ďakujem
Ano dá sa IČO a DIČ zrušiť, stačí vypovedať zmluvu o sprostredkovaní s poisťovňou. Ak budeš mať IČO nezaevidujú ťa na UP, lebo budeš pre nich SZČO.
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

Xanti Pozri príspevok
Ano dá sa IČO a DIČ zrušiť, stačí vypovedať zmluvu o sprostredkovaní s poisťovňou. Ak budeš mať IČO nezaevidujú ťa na UP, lebo budeš pre nich SZČO.
A majú mi ako na to prísť na UP , keď im o tom nepoviem ? Majú to kde preveriť ?
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

adi11 Pozri príspevok
Platí výpočet aj pre tých čo pracovali v Anglicku ?

platí to pre tých čo odvádzali odvody do sociálnej poisťovne v SR. ak niekto pracoval v anglicku a bol dobrovoľne poistený a platil si poistné do SP v SR, tak áno.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

adi11 Pozri príspevok
Platí výpočet aj pre tých čo pracovali v Anglicku ?
Pri praci v zahranici sa najskor podla pracovnej pozicie urci, kolko by clovek na takej pozicii zarobil priemerne na Slovensku a az z tejto tabulkovej sumy sa vypocitava podpora.

kori Pozri príspevok
platí to pre tých čo odvádzali odvody do sociálnej poisťovne v SR. ak niekto pracoval v anglicku a bol dobrovoľne poistený a platil si poistné do SP v SR, tak áno.
Muselo by to ale byt poistenie v nezamestnanosti, co velmi pochybujem, ze si plati niekto, kto pracuje na pracovnu zmluvu v zahranici.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dorjan Pozri príspevok
A majú mi ako na to prísť na UP , keď im o tom nepoviem ? Majú to kde preveriť ?
Chceš riskovať, že ti na to prídu a ty budeš spätne vraciať dávky čo Ti neoprávnene vyplatili a detto vyplácať odvody do ZP za to obdobie? Ja by som neriskovala, treba zrušiť IČO.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dorjan Pozri príspevok
A majú mi ako na to prísť na UP , keď im o tom nepoviem ? Majú to kde preveriť ?
Dávky v nezamestnanosti vypláca sociálna poisťovňa, ktorá je prepojená s daňovým úradom.
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

veronikasad Pozri príspevok
Dávky v nezamestnanosti vypláca sociálna poisťovňa, ktorá je prepojená s daňovým úradom.
Takže najrozumnejšie bude teraz čo najskôr vypovedať zmluvu so spločnosťou - poisťovníctvo, hneď na to zrušiť IČO, DIČ, dúfam že to postíham do 1.09.2009 a potom sa môžem prihlásiť na ÚP. Toto je len taká otázka do budúcna, že keby som sa rozhodla nechať si to IČO a DIČ mohla by som začať v niečom podnikať a použiť ho k tomu ? Asi nie že ? pretože je to určené len na to poisťovníctvo. Takže jednoducho , nakoľko ma to poisť. nebaví pokúsim sa to čo najskôr zrušiť. Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dorjan Pozri príspevok
Takže najrozumnejšie bude teraz čo najskôr vypovedať zmluvu so spločnosťou - poisťovníctvo, hneď na to zrušiť IČO, DIČ, dúfam že to postíham do 1.09.2009 a potom sa môžem prihlásiť na ÚP. Toto je len taká otázka do budúcna, že keby som sa rozhodla nechať si to IČO a DIČ mohla by som začať v niečom podnikať a použiť ho k tomu ? Asi nie že ? pretože je to určené len na to poisťovníctvo. Takže jednoducho , nakoľko ma to poisť. nebaví pokúsim sa to čo najskôr zrušiť. Ďakujem
Ak si niekedy v budúcnosti založíš zase živnosť, tak dostaneš také isté IČO a DIČ ako máš teraz, vybavenie živnosti stojí 3€ . Takže si myslím, že je to to najmenej čo môžeš potom zaplatiť. Určite stihneš to vybaviť, posielaj výpoveď zmluvy doporučene, možno aj toto Ti pomôže zrušiť IČO a DIČ s tým, že ich vyjadrenie z poisťovne doložíš neskôr.
Pomôže komunikácia na úradoch.
Naposledy upravil Xanti : 13.08.09 at 16:48
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

Xanti Pozri príspevok
Ak si niekedy v budúcnosti založíš zase živnosť, tak dostaneš také isté IČO a DIČ ako máš teraz, vybavenie živnosti stojí 3€ . Takže si myslím, že je to to najmenej čo môžeš potom zaplatiť. Určite stihneš to vybaviť, posielaj výpoveď zmluvy doporučene, možno aj toto Ti pomôže zrušiť IČO a DIČ s tým, že ich vyjadrenie z poisťovne doložíš neskôr.
Pomôže komunikácia na úradoch.
Ďakujem veľmi pekne. Zajtra hneď postúpim prvé kroky. Zrušenie asi vybavím tam, kde som to zakladala. A ešte som sa chcela spýtať aký je rozdiel medzi živnostníkom a SZČO ?
Naposledy upravil Dorjan : 13.08.09 at 17:56
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Dorjan Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Zajtra hneď postúpim prvé kroky. Zrušenie asi vybavím tam, kde som to zakladala. A ešte som sa chcela spýtať aký je rozdiel medzi živnostníkom a SZČO ?
Žiadny. živnostník = samostatne zárobkovo činná osoba(SZČO)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Sabadka Pozri príspevok
Žiadny. živnostník = samostatne zárobkovo činná osoba(SZČO)
Nie celkom. Živnostník má živnostenský list. SZČO je širší pojem - samostatne zárobkovo činná osoba je definovaná pre rôzne zákony trochu odlišne, v podstate je to živnostník+zvyčajne tí, ktorí majú nejaké oprávnenie (znalci, auditori, sprostredkovatelia), prípadne robia na základe autorskej zmluvy, atď.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím poraďáci. Prosím poradiť, lebo sa mi podarilo vyrobiť peknú hlúposť z nepozornosti. Vlani som mala 2 zamestnankyne s rovnakým priezviskom a jedna dala výpoveď a vystavovala som jej potvrdenie na dávku v nezamestnanosti. No áno, na jeden rok som jej tam náhodou dala údaje tej jej menovkyne....sú vyššie cca o 13tis.za ten rok.Prišla som na to náhodou až teraz a nemám ani tucha čo s tým...Budem vďačná za každú radu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím poraďáci. Prosím poradiť, lebo sa mi podarilo vyrobiť peknú hlúposť z nepozornosti. Vlani som mala 2 zamestnankyne s rovnakým priezviskom a jedna dala výpoveď a vystavovala som jej potvrdenie na dávku v nezamestnanosti. No áno, na jeden rok som jej tam náhodou dala údaje tej jej menovkyne....sú vyššie cca o 13tis.za ten rok.Prišla som na to náhodou až teraz a nemám ani tucha čo s tým...Budem vďačná za každú radu.
Rodné číslo bolo správne ?
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

veronikasad Pozri príspevok
Rodné číslo bolo správne ?
áno
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať