Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

katika1201 Pozri príspevok
OCR ani neplatene volno som nemala,ale marodku ano a trvala tri tyzdne.Budu mi tie tri tyzdne chybat?Dakujem.
nie, nebudú .. je to OK
0 0
slovparkety slovparkety

slovparkety je offline (nepripojený) slovparkety

Aká časť mzdy sa vyplatí z garančného fondu, keď nám zamestnávateľ nevyplatil mzdu za 3 mesiace cca 1 000 EUR.
Ďakujem
Halajová
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katika1201 Pozri príspevok
OCR ani neplatene volno som nemala,ale marodku ano a trvala tri tyzdne.Budu mi tie tri tyzdne chybat?Dakujem.
PN do 52 týždňov neprerušuje poistenie - iba OČR nad 10 dní a nepltené volno.
Malo by ti to vyjsť. Pre istotu si zožeň tlačivo - Potvrdenie o príjme pre účely dávky v nezamestnanosti /neviem presne ako sa volá/ a daj si ho pred skončením prac. pomeru potvrdiť prvému zamestnávateľovi. Aby si tú dobu poistenia mala "čierne na bielom".
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Prosim Vas nevie mi niekto poradit, ake tlaciva/formulare potrebujem predlozit pobocke soc. poistovne na priznanie naroku podpory v nezamestnanosti: Na UP mi dali tieto: http://www.socpoist.sk/724/4940s a este potrebuju rozhodnutie z UP o zaradenie do evidencie, iba toto, alebo je to vsetko? Dnes som sa uz nedostavila na Soc. poist., lebo som sa zdrzala na Up a uz som to nestihla, tak neviem, ci mam vsetko O.K., nakolko na UP su taki neochotni poskytnut info, ci tieto tlaciva k podpore stacia alebo nie. To prve tlacivo by mal vyplnit zamestnavatel a to druhe si vyplnujem sama? Vdaka za radu.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

AVRIL Pozri príspevok
Prosim Vas nevie mi niekto poradit, ake tlaciva/formulare potrebujem predlozit pobocke soc. poistovne na priznanie naroku podpory v nezamestnanosti: Na UP mi dali tieto: http://www.socpoist.sk/724/4940s a este potrebuju rozhodnutie z UP o zaradenie do evidencie, iba toto, alebo je to vsetko? Dnes som sa uz nedostavila na Soc. poist., lebo som sa zdrzala na Up a uz som to nestihla, tak neviem, ci mam vsetko O.K., nakolko na UP su taki neochotni poskytnut info, ci tieto tlaciva k podpore stacia alebo nie. To prve tlacivo by mal vyplnit zamestnavatel a to druhe si vyplnujem sama? Vdaka za radu.
nejde mi momentálne pozrieť ten link (ani stránka SP)
....dostala si zrejme taký dvojhárok (s poučením) ... tam vyplníš všetky doby poistenia (aj dobrovoľné) .. a ešte "Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti" .. to musíš dať potvrdiť zamestnávateľovi (ak si mala viacerých, tak od všetkých treba). A spolu s rozhodnutím na SP ... Dobre by bolo stihnúť aspoň do konca mesiaca - dávky vypláca SP k 15. dňu nasl. mesiaca.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AVRIL Pozri príspevok
Prosim Vas nevie mi niekto poradit, ake tlaciva/formulare potrebujem predlozit pobocke soc. poistovne na priznanie naroku podpory v nezamestnanosti: Na UP mi dali tieto: http://www.socpoist.sk/724/4940s a este potrebuju rozhodnutie z UP o zaradenie do evidencie, iba toto, alebo je to vsetko? Dnes som sa uz nedostavila na Soc. poist., lebo som sa zdrzala na Up a uz som to nestihla, tak neviem, ci mam vsetko O.K., nakolko na UP su taki neochotni poskytnut info, ci tieto tlaciva k podpore stacia alebo nie. To prve tlacivo by mal vyplnit zamestnavatel a to druhe si vyplnujem sama? Vdaka za radu.
Predpokladám, že na UP si odovzdala všetky potrebné doklady k zaradeniu uchádzača o zamestnanie a teraz už čakáš iba na vydanie rozhodnutia.

Ak si mala v posledných 4 rokoch viacerých zamestnávateľov, Potvrdenie zamestnávatela, ktoré si priložila, ti musí vypísať každý z nich na samostatnom tlačive.
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

veronikasad Pozri príspevok
Predpokladám, že na UP si odovzdala všetky potrebné doklady k zaradeniu uchádzača o zamestnanie a teraz už čakáš iba na vydanie rozhodnutia.

Ak si mala v posledných 4 rokoch viacerých zamestnávateľov, Potvrdenie zamestnávatela, ktoré si priložila, ti musí vypísať každý z nich na samostatnom tlačive.
Ano spravne, cakam uz iba na vydanie rozhodnutia, po ktore by som si mala ist o dva tyzdne. Nastastie som za posledne 4 roky mala iba jedneho zamestnavatela. Takze tam uz nic ine nepotrebujem len tie dve tlaciva: potvrdenie zamestnavatela a ziadatela o priznanie naroku na davku v nezamestnanosti a este to rozhodnutie z uradu prace?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AVRIL Pozri príspevok
Ano spravne, cakam uz iba na vydanie rozhodnutia, po ktore by som si mala ist o dva tyzdne. Nastastie som za posledne 4 roky mala iba jedneho zamestnavatela. Takze tam uz nic ine nepotrebujem len tie dve tlaciva: potvrdenie zamestnavatela a ziadatela o priznanie naroku na davku v nezamestnanosti a este to rozhodnutie z uradu prace?
ano, malo by to byť všetko.
A pevné nervy, aby si včas chodila na kontakty a nosila "lístočky", aby ťa nevyradili z evidencie.
Nezabudni ešte ísť s rozhodnutím o zaradení do evidencie na príslušnú zdravotnú poisťovňu
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

veronikasad Pozri príspevok
ano, malo by to byť všetko.
A pevné nervy, aby si včas chodila na kontakty a nosila "lístočky", aby ťa nevyradili z evidencie.
Nezabudni ešte ísť s rozhodnutím o zaradení do evidencie na príslušnú zdravotnú poisťovňu
pre mna novinky:
1) že treba chodiť osobne si vybavovať podporu v nezamestnanosti do SP. Nevybavoval to UPSVaR?
2) že treba sám sa hlásiť na ZP, že som poistencom štátu ako uchádzač o zamestnanie. Nedával prihlášku UPSVaR?

to je novinka, či bolo to tak aj doteraz?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

brčko Pozri príspevok
pre mna novinky:
1) že treba chodiť osobne si vybavovať podporu v nezamestnanosti do SP. Nevybavoval to UPSVaR? dávky v nezamestnanosti vypláca SP, či to tam treba osobne odovzdať alebo to "presunie" UPSVaR neviem. Potvrdenie je na hlavičkovom papieri sociálnej poisťovne.
2) že treba sám sa hlásiť na ZP, že som poistencom štátu ako uchádzač o zamestnanie. Nedával prihlášku UPSVaR? Kedysi áno, ale už niekolko rokov je to povinnosťou uchádzača o zamestnanie

to je novinka, či bolo to tak aj doteraz?
odpoveď v texte
0 0
Yoovle Yoovle

Yoovle je offline (nepripojený) Yoovle

Dobry den, mam jednu otazku. Bol som zamestany posledne 4 roky a teraz som dostal vypoved s odstupnym. Este minuly rok som si zriadil zivnost a teraz zijem zo zivnosti. Ma pre mna zmysel, prihlasit sa na urade prace? Mam vobec narok na nejaku podporu? Vopred dakujem za odpoved.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Yoovle Pozri príspevok
Dobry den, mam jednu otazku. Bol som zamestany posledne 4 roky a teraz som dostal vypoved s odstupnym. Este minuly rok som si zriadil zivnost a teraz zijem zo zivnosti. Ma pre mna zmysel, prihlasit sa na urade prace? Mam vobec narok na nejaku podporu? Vopred dakujem za odpoved.
Ak si SZČO tak sa nemôžeš zaevidovať na UPSVaR. A keďže sa nemôžeš zaevidovať, tak podporu nedostaneš.
0 0
slavka034 slavka034

slavka034 je offline (nepripojený) slavka034

Dobry den ,

chcela by som sa spytat ci narok na podporu v nezamestnanosti vznika aj po odpracovani 3 rokov za posledne styri ked neboli odpracovane v jednom kuse ? Pracovne zmluvy boli v roku 2005 na dobu urcitu v roku 2006 tiez na dobu urcitu a v rokoch 2007 a 2008 na dobu neurcitu.?
Dakujem za odpoved
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slavka034 Pozri príspevok
Dobry den ,

chcela by som sa spytat ci narok na podporu v nezamestnanosti vznika aj po odpracovani 3 rokov za posledne styri ked neboli odpracovane v jednom kuse ? Pracovne zmluvy boli v roku 2005 na dobu urcitu v roku 2006 tiez na dobu urcitu a v rokoch 2007 a 2008 na dobu neurcitu.?
Dakujem za odpoved Nie, nie je to potrebné v jednom kuse.
Odpovede v texte.
0 0
obroni obroni

obroni je offline (nepripojený) obroni

Dobry den,

som zamestnana u jedneho zamestnavatela od roku 2004. Chystam sa dat vypoved.
Budem mat narok na podporu v nezamestnanosti? V akej vyske?
dakujem za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

obroni Pozri príspevok
Dobry den,

som zamestnana u jedneho zamestnavatela od roku 2004. Chystam sa dat vypoved.
Budem mat narok na podporu v nezamestnanosti? V akej vyske?
dakujem za odpoved.
Podmienku poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch - 3 roky splňaš. Budeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti. Vypláca sa vo výške 50 % z denného vymeriavacieho základu z posledných 3 rokov poistenia. Vypláca sa za kal. dni po dobu 6 mesiacov.
0 0
maaya maaya

maaya je offline (nepripojený) maaya

Keď som nezamestnaná od 1.januára 2009, tak najprv bolo tak, že mám nárok na podporu v nezamestnanosti len 6 mesiacov, do 30. júna 2009.
Počula som, že to chcú zmeniť na 9 mesiacov alebo až na 12 mesiacov.
Teraz som už druhý mesiac PN, takže neviem, či niečo dostanem ešte tento meciac alebo nie.
Neviete o tom niečo?
Prácu ešte stále nemám, ale naozaj aktívne hľadám, len v našom širšom okolí je to veľmi ťažké. Veľmi vysoká je nezamestnanoť, fabriky skôr zatvárajú ako rozširujú.
Odpisujem aj na pracovné ponuky na internete, ale bez výsledku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maaya Pozri príspevok
Keď som nezamestnaná od 1.januára 2009, tak najprv bolo tak, že mám nárok na podporu v nezamestnanosti len 6 mesiacov, do 30. júna 2009.
Počula som, že to chcú zmeniť na 9 mesiacov alebo až na 12 mesiacov.
Teraz som už druhý mesiac PN, takže neviem, či niečo dostanem ešte tento meciac alebo nie.
Neviete o tom niečo?
Prácu ešte stále nemám, ale naozaj aktívne hľadám, len v našom širšom okolí je to veľmi ťažké. Veľmi vysoká je nezamestnanoť, fabriky skôr zatvárajú ako rozširujú.
Odpisujem aj na pracovné ponuky na internete, ale bez výsledku.
Dávky v nezamestnanosti sa vyplácajú mesiac pozadu - za mesiac jún v mesiaci júli, to si už asi mala vyplatené. Ak si si neplatila dobrovolné nem. poistenie, nemocenské počas PN-ky nedostaneš.
Predlženie poberania podpory ešte nebolo schválené ...
0 0
obroni obroni

obroni je offline (nepripojený) obroni

moj vymeriavaci zaklad, je moja hruba mzda?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

obroni Pozri príspevok
moj vymeriavaci zaklad, je moja hruba mzda?
pokial si neprekročila maximum - ano.
Denný vymeriavací základ vypočítaš ako súčet hrubej mzdy za posledné 3 roky /deleno/ počet kal. dní.

Výpočet platí, ak si nebola PN
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať