Zavrieť

Porady

Stravné lístky

emve emve

emve je offline (nepripojený) emve

Vie mi niekto poradiť ako čo najjednoduchšie účtovať interný doklad na výdaj stravných lístov, ak sme plátcami DPH a máme poskytnutú stravu od plátcu DPH?
Já to účtujem takto komplikovane a sa mi to nepáči,ale inak neviem.
1. Obstaranie SL 213/211
343/211
2. Pohladávka zamestnanca: 335/668
335/343
3. Úhrada od zamestnanca: 331/335
4. Stravenka z pohladávky: 668/213
5. Nákladová ťasť: 55% 527/335
6. Príspevok SF 472/334
ďakujem za dobrý typ. Vierka
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
danielko
Ahojte, poraďáci.
Mám tento problém: Podnikateľ FO zamestnáva 2 zamestnancov, ktorým poskytuje stravné lístky spoločnosti Vaša stravovacia. DPH si na vstupe uplaňuje len z provízie. Cena lístka je napr. 50,- Sk. Podnikateľ si zaučtuje do daňovo uznaných výdavkov 55% z ceny lístka, zaúčtuje aj príspevok zo SF / cca 1,- sk na 1 lístok/. Zamestnanci neplatia za lístok nič, je im poskytovaný bezplatne, a cca 21,50 sk za každý lístok je nedaňovým výdavkom firmy. Je táto suma pre zamestnancov z pohľadu dane z príjmov zdaniteľný príjem,keďže oni za lístky neplatia?

Ak už nato bola niekde odpoveď, prilepte, prosím, link.

Ďakujem.
Viď aj príspevok 37.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Ďakujem Vám za odpovede. Už mi je to jasné.

Pomohli ste mi, vďaka.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Prosím poraďáci, koľko by mal hodín odpracovať dohodár denne - aby mal nárok na stravný lístok?????
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako 4 h.
Zamestnávateľ nemá právnu povinnosť zabezpečiť zamestnancom stravovanie, okrem iného ak:
- ide o zamestnancov pracujúcich na základ DoVP mimo pracovného pomeru, aj keď
na druhej strane zamestnávateľ môže so súhlasom zástupcov zamestnancov rozší-
riť osobný rozsah plnenia svojej povinnosti aj na iné osoby, t.j. aj na tie, ktoré nie
sú voči zamestnávateľovi v pracovnom pomere.
0 0
učiteľka učiteľka

učiteľka je offline (nepripojený) učiteľka

t.č. učiteľka, absolventka SEŠ a VŠE ...viac
Prosím o radu v takejto záležitosti: podnikateľ (konateľ s.r.o.) je konateľom v dvoch spoločnostiach. Jedna je novovzniknutá, má tam jedného zamestnanca. Tomu poskytol stravné lístky, ktoré si "požičal" z tej druhej s.r.o. Výplatu vyplatil 13.6.05, zamestnancovi strhol zo mzdy to, čo mal (za lístky). Z Vašou stravovoacou ale uzavrel zmluvu až 29.6.2005 a nakúpil lístky pre tú novovzniknutú s.r.o. Môže zaúčtovať 13.6. 213 D a tým ísť do mínusu (dočasne) alebo akým spôsobom čo najjednoduchšie túto vec "spasiť zo sveta"? Vopred ďakujem za urýchlenú odpoveď.
0 0
magdush magdush

magdush je offline (nepripojený) magdush

Začínam viesť JU v reštauračnom zariadení, sme plátci DPH. Podávame v ňom aj stravu pre vlastných zamestnancov. Zamestnanci dostávajú interné stravné lístky v hodnote 63 Sk. Prosím o radu, ako to mám účtovať, ako je to s odvodom DPH? Ďakujem.

0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

učiteľka
Prosím o radu v takejto záležitosti: podnikateľ (konateľ s.r.o.) je konateľom v dvoch spoločnostiach. Jedna je novovzniknutá, má tam jedného zamestnanca. Tomu poskytol stravné lístky, ktoré si "požičal" z tej druhej s.r.o. Výplatu vyplatil 13.6.05, zamestnancovi strhol zo mzdy to, čo mal (za lístky). Z Vašou stravovoacou ale uzavrel zmluvu až 29.6.2005 a nakúpil lístky pre tú novovzniknutú s.r.o. Môže zaúčtovať 13.6. 213 D a tým ísť do mínusu (dočasne) alebo akým spôsobom čo najjednoduchšie túto vec "spasiť zo sveta"? Vopred ďakujem za urýchlenú odpoveď.
Pri zaúčtovaní treba "obísť" účet cenín 213. Zaúčtovať to len ako záväzok voči spoločnosti od ktorej si lístky požičal.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
danielko
Ahojte, poraďáci.
Mám tento problém: Podnikateľ FO zamestnáva 2 zamestnancov, ktorým poskytuje stravné lístky spoločnosti Vaša stravovacia. DPH si na vstupe uplaňuje len z provízie. Cena lístka je napr. 50,- Sk. Podnikateľ si zaučtuje do daňovo uznaných výdavkov 55% z ceny lístka, zaúčtuje aj príspevok zo SF / cca 1,- sk na 1 lístok/. Zamestnanci neplatia za lístok nič, je im poskytovaný bezplatne, a cca 21,50 sk za každý lístok je nedaňovým výdavkom firmy. Je táto suma pre zamestnancov z pohľadu dane z príjmov zdaniteľný príjem,keďže oni za lístky neplatia?

Ak už nato bola niekde odpoveď, prilepte, prosím, link.

Ďakujem.
môžeš si dať až 44,- Sk do nákladov. Nemusí to byť 55% z ceny.
zbytočne zvyšovať náklady firmy - nedaňové.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

magdush
Začínam viesť JU v reštauračnom zariadení, sme plátci DPH. Podávame v ňom aj stravu pre vlastných zamestnancov. Zamestnanci dostávajú interné stravné lístky v hodnote 63 Sk. Prosím o radu, ako to mám účtovať, ako je to s odvodom DPH? Ďakujem.

Odporúčam prelistovať túto tému od začiatku, tam sa o tom už píše.
0 0
magdush magdush

magdush je offline (nepripojený) magdush

Listujem listujem a neviem rychlo nieco podobne najst.
Som tu dnes prvy krat
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Podrobne si prečítaj všetko od 1. strany v tejto téme "Stravné lístky". Určite sa tam nájdeš.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Akosi som sa zamotala a tak Vás prosím o tipy, kde mám asi chybu.
Kupujem SL za 3€
Ľ 1,65€
C 1,3€
SF 0,05€
Doučtovala som mzdy za 11/09, dokupila listky, rozdala, vyplatu som vyplatila a ....
Učet 213 mám 0
Učet 331 mám 0
Učet 335 mám 7,8 , čo mi vychádza že je to 6 lístkov, za ktoré mi ostal C dĺžny. Len už neviem z ktorej strany to mám kontrolovať. Ďakujem.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas, u neplatcu DPH je spravne uctovanie nasledovne, ked dostane fakturu za stravne seky?

Hodnota jedalnych kuponov: 300
Sluzby v zmysle zmluvy: 20
Poplatok za dorucenie: 2
Oslobodene zdanitelne plnenie: 322 €

Zaklad dane: 22 €
DPH 19 % 4,18 €


Uctovanie:
213/321 300 €
518/321 22 + 4,18 = 26,18 €

Je to spravne uctovanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas, u neplatcu DPH je spravne uctovanie nasledovne, ked dostane fakturu za stravne seky?

Hodnota jedalnych kuponov: 300
Sluzby v zmysle zmluvy: 20
Poplatok za dorucenie: 2
Oslobodene zdanitelne plnenie: 322 €

Zaklad dane: 22 €
DPH 19 % 4,18 €


Uctovanie:
213/321 300 €
518/321 22 + 4,18 = 26,18 €

Je to spravne uctovanie?
Je.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dakujem za rychlu odpoved
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Firma, ktorá má len jedného zamestnanca resp. malý počet zamestnancov je pri nákupe SL v nevýhode, pretože sa jej predražujú poplatky za nákup SL. Je možnosť nakúpiť SL napríklad pre tri SZČO, na jedného podnikateľa a tento ich vyfakturuje ďalším dvom?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať