Zavrieť

Porady

odpočet na daňovníka

Mám otázku, koľko si môžem odpočítať ak som študent na dohodu o brig.práci študentov a pracujem od marca do decembra. Môžem si odpočítať ako tých 80 tis. alebo len za odpracované mesiace. A ešte jedna otázka keď mám príjem mesačne 15 tisíc, tak si sám odvádzam odvody do VŠZP. Môžem si zaplatné poistné odpočítať v daň.priznaní alebo nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Ano, mas narok na odpocet 80.832 Sk a ako vydavky su odvody do zdravotnej poistovne, alebo si mozes dat pausalne vydavky, teraz neviem presne, ci 25% z dosiahnutych prijmov . Zamestnavatela poziadaj, aby Ti predlozil potvrdenie o prijme a o zrazenych preddavkoch z DOBPS za rok 2004.

    ojka je offline (nepripojený) ojka

    ojka
    No ale vo výplatnej páske od zamestnávateľa nie je výška odvodu ktorý si platím do VŠZP. Ja to chodím každý mesiac platiť sám do VŠZP. A na potvrdení tiež nemám výšku povinných odvodov.

    odpočet na daňovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.