Zavrieť

Porady

Dokáže PSION fungovať ako ERP?

Vážení poraďáci, prosím o názor tých, čo poznajú prístroj PSION, či toto čudo dokáže splniť podmienky, ktoré ukladá zákon o registr. pokladniciach ... t.j. zaujímalo by ma, či je možné PSION používať ako mobilnú ERP, samozrejme po registrácii na DÚ a pridelení DKP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    psion dokáže vytovoriť hotovostné faktúry, klasické faktúry a tuším aj dodacie listy. Pomocou softu a v spolupráci s dod. firmou sa dá pekne programovať a údaje z neho ukladať aj do pc.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    lenkak Pozri príspevok
    psion dokáže vytovoriť hotovostné faktúry, klasické faktúry a tuším aj dodacie listy. Pomocou softu a v spolupráci s dod. firmou sa dá pekne programovať a údaje z neho ukladať aj do pc.
    Díky za reakciu Lenkak, len sa ešte uistím, či tými hotovostnými faktúrami myslíš "daňové doklady - predaj za hotové" (neviem ako inak by som to nazvala). Ide mi o to, že firma, ktorá rozváža tovar po celej SR, tento priamo predáva z auta za hotovosť, t.j. tento predaj musí podliehať registrácii cez ERP. Uvažovala som o nákupe registr. pokladníc, avšak doteraz cez PSION-y vodiči vyhotovovali iba dod. listy a faktúry, pokiaľ by sa dali zaregistrovať na DÚ ako registr. pokladnice, ušetrili by kopec financií... Na celej veci ma zaráža iba to, že tie údaje zo Psionov sa musia prehrávať do PC, tak nie som si istá, či by tu nemohol vzniknúť nejaký problém z hľadiska uchovávania údajov (v klasickej ERP sú údaje o tržbách uchovávané v podstate dátovo neobmedzene).

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som dávnejšie spolupracovala s firmou a programovala PSION cez pc, v kontakte s BB, ale už neviem či majú naprogramované niečo novšie. Bežne sa vystavovali hotovostné doklady a plne nahrádzali ERP. Môžem ale niečo bližšie zistiť.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Treba nahraváť údaje zo Psiona do pc, Psion je totiž mikropočítač a ten má v sebe pamäť. Ako náhle by sa vymazala, prišla by si o údaje.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    jój, Lenka, to by si bola veľmi zlatá, ak by sa Ti podarilo zistiť niečo bližšie ... Ja viem, na akom princípe tie Psiony fungujú, firma s nimi pracuje už dlhšiu dobu, len problém je v tom, že cez ne predávjú šoféri z auta iba na faktúru + DL. Ak by sme chceli predávať za hotové, v zmysle zákona o ERP musia tieto tržby podliehať registrácii cez ERP, t.z. že musí byť týmto Psionom pridelený daňový kód pokladnice, psion by mal spraviť každý deň dennú a 1x/mesiac mesačnú pásku o tržbe a údaje by mali byť nejakým spôsobom chránené proti strate a zneužitiu ... rozmýšľam správne? ... len neviem, či práve pri tom prehrávaní z Psionov do PC by nemohol vzniknúť problém, čo sa hodnovernosti údajov týka, aký máš na to názor?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    toto všetko sa dá splniť, ja som mala Psion ako ERP, denné pásky, mesačné pásky, na tom fungoval ten hotovostný predaj. Pásky sa dali vytlačiť, ale aj sa načítavali do pc. Bol pridelený DKP.
    Nahrávaj údaje, lebo veľmi rýchlo o ne môžeš prísť.

    Dokáže PSION fungovať ako ERP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.