Zavrieť

Porady

stravné lístky a účtovanie

proste ja
Poradí mi niekto, ako čo najjednoduchšie účtovať str.lístky v JÚ????

Príklad:
Nákup TR je na fa.
Suma, ktorú hradí zamestnanec, sa mu zráža z výplaty, ktorá ide na účet.
Zamestnávateľ prispieva 2,- zo SF (účet vedený v banke).

Som zistila, že to robím nejako na dlhé lakte a by ma zaujímalo, ako účtujete vy.

Ďakujem
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte

Ohľadom stravných lístkov mám otázku: Príspevok na stravovanie sa zamestnancom môže poskytovať zo sociálneho fondu len nad rámec povinného prídelu? To znamená, že tých 55 % zo sumy stravného im môžem prispieť zo SF, alebo len keby som im chcela prispieť viac, tak až potom to bude zo SF?

Ďakujem
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Janka6685
Ahojte

Ohľadom stravných lístkov mám otázku: Príspevok na stravovanie sa zamestnancom môže poskytovať zo sociálneho fondu len nad rámec povinného prídelu? To znamená, že tých 55 % zo sumy stravného im môžem prispieť zo SF, alebo len keby som im chcela prispieť viac, tak až potom to bude zo SF?

Ďakujem
Janka 55% je z nákladov firmy, zo SF si urob smernicu a daj podpísať šéfovi, koľko budeš prispievať na 1 ks. Môžeš podľa toho, koľko tam máš koruniek no a samozrejme podľa Zákona o SF.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

to Linda - ofis píše že v JU ofis ja neviem ako máte prijímanú tržbu, ale asi máte tie lístky ako platbu cez ERP ? teda zaplatia za tovar lístkami ? potom tie lístky zanesieš emit. a ten ti vystaví doklad a odpočíta si províziu a zyšok ti vráti , asi by som výdaj emit. účtovala cez prieb.položky, príjem od neho v rovnakej výške cez prieb.položky a potom ich províziu do prev.réžie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
eviketa
to Linda - ofis píše že v JU ofis ja neviem ako máte prijímanú tržbu, ale asi máte tie lístky ako platbu cez ERP ? teda zaplatia za tovar lístkami ? potom tie lístky zanesieš emit. a ten ti vystaví doklad a odpočíta si províziu a zyšok ti vráti , asi by som výdaj emit. účtovala cez prieb.položky, príjem od neho v rovnakej výške cez prieb.položky a potom ich províziu do prev.réžie
ja vždy odpoviem za PU, v JU nerobím, ale súhlasila by som s týmto, ale nie som si istá.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ondrejvla
Janka 55% je z nákladov firmy, zo SF si urob smernicu a daj podpísať šéfovi, koľko budeš prispievať na 1 ks. Môžeš podľa toho, koľko tam máš koruniek no a samozrejme podľa Zákona o SF.
Ďakujem (síce ďakujem neskoro, ale predsa).
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Chcela by som sa poradiť: ako zaúčtujem došlú faktúru od Accor Services.

Nakupujeme od nich 60 korunové stravné lístky. Zamestnávateľ hradí Sk 33,-- a zamestnancom sa strháva vo výplate ako stravné počet stravných lístkov x Sk 27,--.

Môžem si celú tú sumu (napr. 12 000) rozdeliť na 55 % - VOD a 45 % - VND?

Alebo akým spôsbom sa to dá ešte účtovať?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ZuzanaP
Chcela by som sa poradiť: ako zaúčtujem došlú faktúru od Accor Services.

Nakupujeme od nich 60 korunové stravné lístky. Zamestnávateľ hradí Sk 33,-- a zamestnancom sa strháva vo výplate ako stravné počet stravných lístkov x Sk 27,--.

Môžem si celú tú sumu (napr. 12 000) rozdeliť na 55 % - VOD a 45 % - VND?

Alebo akým spôsbom sa to dá ešte účtovať?
Nie môžem ale musíš to rozdeliť na 2 čiastky, správne na 3, lebo aj zo SF musíš prispievať - určite ho tvoríš keď máš zamestnancov.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dobre rozdelím si to:
6 600,- - zamestnávateľ 55 % VOD
5 400,-- 45 % zamestnanci

a keď im to strhávame vo výplatnej páske, ako si vysporiadam úhrady?
Zamestnávateľ neprispieva zo SF.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prosim Vas chcem sa poradit,
od 1/06 mam strave listky 90.-sk hodnotou
mozem to rozuctovat nasledovne...?

danovy naklad 49.-sk /55perc. z 89.-/
prisp.zo soc.fondu 17.-sk
prispevok zamestnanca 24.-sk

je stanovene kolko percent mozem prispievat na stravny listok z SF?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ZuzanaP
Chcela by som sa poradiť: ako zaúčtujem došlú faktúru od Accor Services.

Nakupujeme od nich 60 korunové stravné lístky. Zamestnávateľ hradí Sk 33,-- a zamestnancom sa strháva vo výplate ako stravné počet stravných lístkov x Sk 27,--.

Môžem si celú tú sumu (napr. 12 000) rozdeliť na 55 % - VOD a 45 % - VND?

Alebo akým spôsbom sa to dá ešte účtovať?
Nie som si teda ista ale nie si povinna im poskytunt podla zakona stanovene stravne t.j. prave teraz 89.-sk na 1 listok,den?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Majka
Prosim Vas chcem sa poradit,
od 1/06 mam strave listky 90.-sk hodnotou
mozem to rozuctovat nasledovne...?

danovy naklad 49.-sk /55perc. z 89.-/
prisp.zo soc.fondu 17.-sk
prispevok zamestnanca 24.-sk

je stanovene kolko percent mozem prispievat na stravny listok z SF?

je to ok? co myslite
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Majka
Nie som si teda ista ale nie si povinna im poskytunt podla zakona stanovene stravne t.j. prave teraz 89.-sk na 1 listok,den?
Nie si povinná poskytovať max. stravné - ja som dala zamestnancom na výber - či chcú drahšie lístky, ale tým pádom aj oni budú prispievať viac (40,- Sk na gastráč v hodnote 89,-Sk), alebo necháme 60,- Sk a ich príspevok bude len 11,- Sk. Vybrali si tie za 60,- Sk.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Sany,
no pre nich vyhodnejsie...
u nas zase by chceli lacne a vysoku hodnotu.

Mozem teda tych 17sk prispievat zo SF?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
Sany,
no pre nich vyhodnejsie...
u nas zase by chceli lacne a vysoku hodnotu.

Mozem teda tych 17sk prispievat zo SF?
Ak máš peniaze vo fonde, tak áno.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Majka
Prosim Vas chcem sa poradit,
od 1/06 mam strave listky 90.-sk hodnotou
mozem to rozuctovat nasledovne...?

danovy naklad 49.-sk /55perc. z 89.-/
prisp.zo soc.fondu 17.-sk
prispevok zamestnanca 24.-sk

je stanovene kolko percent mozem prispievat na stravny listok z SF?
Majka, daňovo uznané je len 48,95 Sk/ks; zo SF daj 17,05 Sk/ks a zamestnanec zaplatí 24 Sk.
Výška príspevku zo SF nie je určená. Predpokladám, že kolektívnu zmluvu nemáte, tak rozhodne o tom vedenie firmy. Treba urobiť Smernicu o používaní SF a tam to zapísať.
Majka
Nie som si teda ista ale nie si povinna im poskytunt podla zakona stanovene stravne t.j. prave teraz 89.-sk na 1 listok,den?
Firma je povinná prispieť min. 55% z ceny jedla, maxim. 55% z 89 Sk (stravné podľa ZoCN). Teda firma môže obstarať stravenky v hodnote 50 Sk; z toho 55% je 27,50 Sk - to musí, ale môže až 48,95 Sk.
Naposledy upravil liba2 : 11.01.06 at 16:37
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

liba2
Majka, daňovo uznané je len 48,95 Sk/ks; zo SF daj 17,05 Sk/ks a zamestnanec zaplatí 24 Sk.
Výška príspevku zo SF nie je určená. Predpokladám, že kolektívnu zmluvu nemáte, tak rozhodne o tom vedenie firmy. Treba urobiť Smernicu o používaní SF a tam to zapísať.
Firma je povinná prispieť min. 55% z ceny jedla, maxim. 55% z 89 Sk (stravné podľa ZoCN). Teda firma môže obstarať stravenky v hodnote 50 Sk; z toho 55% je 27,50 Sk - to musí, ale môže až 48,95 Sk.
dakujem pekne,ano mam to upravene smernicami aj v minulych rokoch.
0 0
makoska makoska

makoska je offline (nepripojený) makoska

My mame takyto pripad...doteraz sme zamestnancom poskytovali stravne listky v hodnote 80 Sk...a firma preplacala 44 Sk...teraz sa bratislavska pobocka stahuje na ine miesto, kde bude jedalen a obedy za 55 Sk, takze pre bratislavcanov uz nebude firma poskytovat SL ale tieto listky, pre ostatne pobocky ale zostavaju SL.
Otazka znie:...moze zamestnavatel preplacat blavakom 55 % z 55 Sk a ostatnym 55 % z 80 Sk?....nevyzera to velmi spravodlivo....
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ak zamestnancom strhávame stravné vo výplate, tak potom si to v JU zaúčtujem cez interný doklad - príjem neovplyvňujúci základ dane?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP
Ak zamestnancom strhávame stravné vo výplate, tak potom si to v JU zaúčtujem cez interný doklad - príjem neovplyvňujúci základ dane?
Správne.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahojte. zamestnakyna prisla za mnou s prosbou, ze po 31.12.2005 nasla zalozene stravne listky r. 2005. V Accorservis mi povedali, ze sa daju iba dobropisovat a oni mi poslu na ucet peniaze v tej hodnote akej su listky. Teraz neviem, ked mi pridu peniaze na ucet, ako to zauctovat. Mozem vyplatit zamestnankyni sumu v hotovosti ? Prijem by som dala ako PNZD a platbu v hotovosti zamestnancovi ako VNZD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať