Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

A máš tam uvedené aj číslo účtu kde treba posielať exek.zrážky?
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

no, to cislo uctu je dole - v hlavicke...ale je tam napisany opravneny, povinny, exekucny titul, o zaplatenie, celkova vykonatelna pohladavka, platitel mzdy a potom - prikazujem platitelovi mzdy, aby po obdrzani tohto prikazu povinnemu vykonaval zrazky zo mzdy v rozsahu podla Nariadenia vlady SR 286/2006 Zz a nevyplacal zrazene sumy povinnemu. Povinny straca dnom, ked sa platitelovi mzdy doruci tento prikaz, pravo na vyplatenie tej casti mzdy, ktora zodpoveda urcenej casti zrazok. Zrazky vykonava platitel mzdy az do uspokojenia celkovej vykonatelnej pohladavky v celkovej vyske uvedenej vyssie.... a potom ze sa tie zrazky robia z cistej mzdy a ze sa musi hlasit PN atd
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

este posledna veta je, ze zrazene ciastky uhradi platitel mzdy v prospech úctu sudneh exekutora az po obdrzani exekucneho prikazu...teraz som si to vsimla...takze mame cakat este na exekucny prikaz?
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

tento prikaz mi prisiel cca 12/5/08 - mzdu za 04/2008 budeme vyplacat 29/5 - tykala by sa ta zrazka aj tejto mzdy? alebo az od dalsieho mesiaca?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ja by som zrážku vykonávala až od výplaty za mesiac máj.
Predsa za apríl už máte dávno vypočítané mzdy . (už by som neprerábala)
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

a myslis ,ze mam cakat na ten exekucny prikaz,alebo mam robit zrazky na zaklade tohto? aj by som zavolala k tomu exekutorovi, ale obavam sa,ze ten to potrebuje dostat co najskor,takze ak mi aj poradi, tak tak ,aby sa to hodilo jemu...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Za máj na výplatnej páske už musíš uviesť exek.zrážku.
Peniaze zadržíte a keď obdržíte exek.príkaz tak vtedy odošlete exekútorovi. Podľa Exek.poriadku ste povinný takto postupovať.
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

Dakujem za pomoc,takze tento mesiac to este necham tak,nebudem exekutorovi nic posielat a zamestnancovi nic strhavat, kedze sme ten prikaz na vykonanie zrazok zo mzdy dostali 12. maja a v juni,ked budem robit mzdy za maj, tak urobim zrazku a ked mi pride exekucny prikaz, tak odoslem peniazky, pochopila som spravne?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Keď chceš pozri si zákon č. 233/1995 (Exek.poriadok) od § 66
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ďakujem aj ja za vysvetlenie.
Naposledy upravil jozka56 : 23.05.08 at 06:06
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

U jedného klienta máme zamestnanca, ktorý dostal príkaz na exekúciu od ZP vo výške 2/3 zo mzdy. Jeho čistá mzda býva mesačne len okolo 8350 Sk, keď mu odrátam 3078,- na neho tak vychádza zrážka vo výške: 8350 - 3078 = 5272, 5271:3 = 1757 x 2 = 3514,-Sk. V čistom sa mu vyplatí mzda 8350 - 3514 = 4836,-Sk. Neviem ako je to s minimom vyplácania mzdy, mzda vo výške 4836,-Sk je menej ako 5130,-Sk. Je to nejak obmedzené? Mal niekto taký prípad? Ďakujem.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás nám prišlo na 1 zamestnanca - Exek.príkaz kde je napísané - príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy a k tomu je proložený aj Príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy a + nám prišiel aj somostatný Príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy zo Soc.poist.. - je to to isté, alebo je v tom rozdiel:
Pohľadávka povinného - 23593
Vymoženie pohľadávky oprávneného 21791

Zaplatiť mám 35189,40
-istina 19886
-trovy exek. 15303,40

Zamestnanec má min.mzdu,1 dieťa, nezamest.ženu. Ako na to????
Prosím Vás aj o prípadné zaúčtovanie.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Orsz Pozri príspevok
U jedného klienta máme zamestnanca, ktorý dostal príkaz na exekúciu od ZP vo výške 2/3 zo mzdy. Jeho čistá mzda býva mesačne len okolo 8350 Sk, keď mu odrátam 3078,- na neho tak vychádza zrážka vo výške: 8350 - 3078 = 5272, 5271:3 = 1757 x 2 = 3514,-Sk. V čistom sa mu vyplatí mzda 8350 - 3514 = 4836,-Sk. Neviem ako je to s minimom vyplácania mzdy, mzda vo výške 4836,-Sk je menej ako 5130,-Sk. Je to nejak obmedzené? Mal niekto taký prípad? Ďakujem.

posúvam......
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Andyke Pozri príspevok
Pokiaľ dlhuje firme tak 1/3 budete zrážať (nemáš iba Príkaz na začatie exekúcie? Potom posielajú Exek. príkaz a tam býva napísané, že zrážať 1/3 atď
To máš výpočet :
7014-3078 (odpočet na povinného) = 3936
3936:3 = 1312
1312 Sk pošlete exekútorovi
Náš zamestnanec je dlžný SP ale veru ja nemám napísané kolko mám strhávať.Myslím si , že 2/3.Mám tam len napísané :Istina 19.886 SK a Trovy 15.303,40 - mám poslať na účet exekútora.
Do mzdy sa započítava aj Daň.bonus?
To znamená, že 7014+555=7569-3078-1282=3209:3x2=2139 mu budem posielať každý mesiac až kým nezaplatí tých 35.189,40 Skk???????????
A ešte ako mám zistiť či mu mám uplatniť odpočet aj na manželku?Musím alebo nemusím uplatnovať?
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Orsz Pozri príspevok
posúvam......
je to v poriadku, na takéto prípady sa ustanovenie o MM nevzťahuje
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Maxinka Pozri príspevok
Náš zamestnanec je dlžný SP ale veru ja nemám napísané kolko mám strhávať.Myslím si , že 2/3.Mám tam len napísané :Istina 19.886 SK a Trovy 15.303,40 - mám poslať na účet exekútora.
Do mzdy sa započítava aj Daň.bonus?
To znamená, že 7014+555=7569-3078-1282=3209:3x2=2139 mu budem posielať každý mesiac až kým nezaplatí tých 35.189,40 Skk???????????
A ešte ako mám zistiť či mu mám uplatniť odpočet aj na manželku?Musím alebo nemusím uplatnovať?
1.) záväzky voči SP sa považujú za prednostné pohľadávky - takže použiješ dve tretiny
2.) daňový bonus do čistej mzdy nezarátaš
3.) ak je manželka zo strany manžela vyživovanou osobu - ľudsky povedané, žijú splou v domácnosti, nie su rozvedení a pod. tak si na ňu odpočet môže uplatniť - ako doklad si založ do osobného spisu sobášny list a čestné prehlásenie, že spolu žijú v spoločnej domácnosti - kvôli kontrole
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Fronco Pozri príspevok
1.) záväzky voči SP sa považujú za prednostné pohľadávky - takže použiješ dve tretiny
2.) daňový bonus do čistej mzdy nezarátaš
3.) ak je manželka zo strany manžela vyživovanou osobu - ľudsky povedané, žijú splou v domácnosti, nie su rozvedení a pod. tak si na ňu odpočet môže uplatniť - ako doklad si založ do osobného spisu sobášny list a čestné prehlásenie, že spolu žijú v spoločnej domácnosti - kvôli kontrole
Ďakujem
A čo sa týka tej platby tak bude musieť mesiac čo mesiac platiť istú sumu až kým nezaplatí celú tú pohľadávku?
A čo je to tá istina? Akú predkontáciu na toto používate?
7014-3078-2564=1372/3x2=914,- Sk mu zrazím???Ostane mu 6100,-Sk
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Maxinka Pozri príspevok
Ďakujem
A čo sa týka tej platby tak bude musieť mesiac čo mesiac platiť istú sumu až kým nezaplatí celú tú pohľadávku?
A čo je to tá istina? Akú predkontáciu na toto používate?
7014-3078-2564=1372/3x2=914,- Sk mu zrazím???Ostane mu 6100,-Sk
Áno, každý mesiac budeš vykonávať zrážku. Tento konkrétny výpočet máš tiež dobrý.
Istina = znamená jeho základný dlh voči dĺžnikovi, potom ešte dopočítavajú ďalšie veci: súdne poplatky, úroky z omeškania, trovy exekúcie atď.
Ty o istine vôbec nebudeš účtovať. Účtuješ iba zrážku zo mzdy : 914 Sk 331/379
a keď cez banku túto čiastku posielaš exekútorovi tak 379/221
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Fronco Pozri príspevok
je to v poriadku, na takéto prípady sa ustanovenie o MM nevzťahuje


Ďakujem .
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

[quote=Maxinka;743983]Exek.príkaz z roku 2005- kde vydávajú príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy a k tomu je proložený aj Príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy:
- Pohľadávka povinného - 23593
-Oprávneného 21791
v príkaze mám:
-istina 19886
-trovy 15303,4
- prečo tie čiastky nesedia???z ktorej sumy mu mám zrážať???

K tomu je ešte 1 z roku 2006 ale len Príkaz na začatie exekúcie - tam mám čakať až kým mi tiež nepríde celý Exek.príkaz???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať