Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

mam to, z diet sa nestrha, je to v exekucnom poriadku § 69, dakujem pekne
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

dakujem velmi pekne za ochotu mila!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mila123 - upozorňujem na podmienky uvádzania citácii z drak.porada.sk na stránke porada.sk :
"Od 1.2.2007 bez súhlasu autorov možno použiť len krátku časť textov z webovej stránky drak.porada.sk vo forme citácie na webovej stránke porada.sk. Citácie úplných textov sú dovolené len so súhlasom ich autora.

Pri akejkoľvek citácii sa musí uviesť ako zdroj webová stránka drak.porada.sk a link na citovaný text z webovej stránky drak.porada.sk."
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Prosím vás o kontrolu pri výpočte exekučnej zrážky: Zmestnanec je slobodný, bezdetný a za mesiac 11/2011 mal čistý príjem 329,93 €.
Čistá mzda: 329,93 €
Na povinného: 113,89 €
Po odpočítaní: 216,04 = 216,03/3 = 72,01€ je suma, ktorú mu budem zrážať? Ide o neprednostnú pohľadávku.

Ďakujem
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

certik Pozri príspevok
Prosím vás o kontrolu pri výpočte exekučnej zrážky: Zmestnanec je slobodný, bezdetný a za mesiac 11/2011 mal čistý príjem 329,93 €.
Čistá mzda: 329,93 €
Na povinného: 113,89 €
Po odpočítaní: 216,04 = 216,03/3 = 72,01€ je suma, ktorú mu budem zrážať? Ide o neprednostnú pohľadávku.
Ďakujem
Áno. Je to O. K.
0 0
francesska2 francesska2

francesska2 je offline (nepripojený) francesska2

Dobrý deň, ja som sa dočítala všade len o prednostných exekúciách aké to sú. Mňa by ale zaujímalo, čo všetko sa môže rátať za neprednostné exekúcie, ktoré sa môžu zrážať zo mzdy? Čo tam môže patriť? ďakujem.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

francesska2 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja som sa dočítala všade len o prednostných exekúciách aké to sú. Mňa by ale zaujímalo, čo všetko sa môže rátať za neprednostné exekúcie, ktoré sa môžu zrážať zo mzdy? Čo tam môže patriť? ďakujem.
Všetko čo príde od exekútora: nesplácanie pôžičiek, úverov, ručiteľ pôžičiek, úverov, neplatenie tel. účtov (Orange, T com...) VŠETKO od exekútorov, ktorým to bolo pridelené súdom a pod. Nie sú to prednostné a tak sa zrážejú len z 1 tretiny.
0 0
benefin benefin

benefin je offline (nepripojený) benefin

matka 9-rocneho syna :)
Dobrý deň, prosím môžete mi to niekto potvrdiť,alebo poradiť. Zamestnanec dostal exekúciu cca 980 E. Ale pretože práve u nás skončil a dostal odstupné, tak jeho príjem je v čistom 794,08 E za tento mesiac (pred zrážkou). Platí výživné na 1 dieťa. Nie je to prednostná pohľadávka a vyšlo mi to na 94,92 E strhnúť. Stále sa mi to nezdá. Môžete prosím poradiť? Ďakujem,
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Ahojte, počíta sa od 1.1.2011 exekúcia aj z vreckového keďže vreckové už podlieha dani a odvodom? Pre niektorých zamestnancov práve ak uvedieme vreckové ako peňažný príjem vyjde vysoká exekučná zrážka.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

benefin Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím môžete mi to niekto potvrdiť,alebo poradiť. Zamestnanec dostal exekúciu cca 980 E. Ale pretože práve u nás skončil a dostal odstupné, tak jeho príjem je v čistom 794,08 E za tento mesiac (pred zrážkou). Platí výživné na 1 dieťa. Nie je to prednostná pohľadávka a vyšlo mi to na 94,92 E strhnúť. Stále sa mi to nezdá. Môžete prosím poradiť? Ďakujem,
Pokiaľ nie je ženatý tak exek. zrážka bude 442,91 Eur.
0 0
vika7 vika7

vika7 je offline (nepripojený) vika7

Dobrý deň,potrebujem pomoc.Mám takú problémovú zamestnankyňu.Zrážam jej 70,02€ za Homecredit, ďalšia zrážka 20€ a sporenie 6,64€. Teraz jej prišla ďalšia exek.zrážka z 1/3 v sume 67,27€.Jej čistá mzda za tento mesiac je 276,94€.Ako postupovať?Koľko jej vôbec môžem zrážať?
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

vika7 Pozri príspevok
Dobrý deň,potrebujem pomoc.Mám takú problémovú zamestnankyňu.Zrážam jej 70,02€ za Homecredit, ďalšia zrážka 20€ a sporenie 6,64€. Teraz jej prišla ďalšia exek.zrážka z 1/3 v sume 67,27€.Jej čistá mzda za tento mesiac je 276,94€.Ako postupovať?Koľko jej vôbec môžem zrážať?
Musíš upresniť, aké sú to zrážky. 70,02 € za Homecredit, 20,-- € - sú to exekučné zrážky, alebo zrážky na základe jej súhlasu a podpisu zmluvy? Nepostihnuteľná suma je len pri exekučných rozhodnutiach. Ak ona sama podpisom žiadala o zrážanie (sporenie 6,64 €, Homecredit...) zrážaš aj nad nepostihnuteľnú zrážku. To je akoby tie peniaze dostala a platila dobrovoľne sama.
0 0
vika7 vika7

vika7 je offline (nepripojený) vika7

tá 70,02€ a 20€ prišli od daných spoločností ako žiadosti o zrážku zo mzdy,za oneskorenie platieb, len táto posledná prišla s rozhodnutím exekútora.
0 0
cupoftea cupoftea

cupoftea je offline (nepripojený) cupoftea

Dobry den,potrebujem poradit ohladom zrazok zo mzdy.V pripade "dohodara" sa uskutocnuju zrazky len z hodinovej odmeny alebo aj z bonusov?priklad: odpracovane 40h,odmena 80 eur,odpracovane nad ramec 40 hodin plus bonusy za plnenie predajneho planu je v odmenach cca 150 eur.Zraza sa teda s celkovej sumy vratanie odmien(pohyblyvej zlozky)?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Z celkovej odmeny.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Prosím poradiť: mám z-nca, u ktorého evidujem :
1. exekučný príkaz - prednostná pohľ. ( pre zdr.poisť.) došla 1.11.2011
2. dohoda o zrážkach - poslala ho spoločnosť, z ktorej si zobral pôžičku - nepredná ( došla 30.11.2011)
Mzdový program mi vyrátal zrážku 142,50 (2/3). Ako ich mám rozdeliť ? Zrážku odvediem iba na prednostnú a č.2 bude čakať? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

správne....
0 0
ado1203 ado1203

ado1203 je offline (nepripojený) ado1203

Dobry den, mam prosbu. Manzelka ma exekuciu.Cisty plat 700 EUR mesacne. Mame 17 rocnu dceru. Ja som bez prace. Exekutor jej chce stahovat 450 EUR mesacne!!! je to v poriadku??? Dakujem.
undefined
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

450 € to nebude. Záleží to od toho čoho sa exekúcia týka, či je to prednostná alebo neprednostná pohľadávka.</SPAN>
396,29 zrážka mi vychádza ak bude exek. na prednostné pohľadávky</SPAN>
301,38 zrážka mi vychádza ak je exek. príkaz na neprednostné pohľadávky</SPAN></SPAN>
0 0
Jeniffer Jeniffer

Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

Ahojte poraďaci
Zrážam exekúciu a vôbec som si neuvedomila, že z čistého príjmu som neodrátala daňový bonus , takže čistý príjem z ktorého som robila výpočet je aj s daňovým bonusom
Nechať to už tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať