Zavrieť

Porady

Mám nárok na materský príspevok ?

Dobrý deň,

od 01.09.2003 do 31.07.2006 som bola zamestnaná na HPP. V auguste 2006 som bola dobrovoľne nezamestnaná, s tým, že som si zaplatila všetky potrebné odvody, aby som mala nárok na vyplácanie podpory v nezamestnanosti. Od septembra 2006 som registrovaná na ÚPSVAR. Dňa 11.06. 2007 ma lekárka vypísala na MD.
Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na materský príspevok ? Pretože v sociálnej poisťovni mi povedali, že ASI !!! tento nárok nemám kvôli tomu, že som registrovaná na ÚP. Ale pokiaľ viem, tak ak som bola za posledné 2 roky nemocensky poistená najmenej 270 dní, tak by som si tento nárok mohla uplatňovať. Len neviem, či sa počítajú len pracovné dni alebo všetky.

Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

zabka132 Pozri príspevok
Áno, to bude to prvé dieťa. A o tom príspevku viem. A nezvýšili teraz náhodou rodičovský príspevok ? (o nejakých 100,-Sk))
Nie, rodičovský príspevok zatiaľ zvýšený nebol. Teš sa aspoň z toho príspevku pri prvorodenom dieťati. Ja čakám druhé, takže bohužiaľ žiadny príspevok. A takých 11000,- by veru potešilo
0 0
zabka132 zabka132

zabka132 je offline (nepripojený) zabka132

Akurát som dnes čítala, že sa rodičovský príspevok mal zvyšovať od septembra, ale asi sa nebude zvyšovať nič.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Bude sa zvyšovať o 120 Sk. Nič moc...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať