Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
strider5 strider5

strider5 je offline (nepripojený) strider5

Zaujimali by ma konkrétne sumy, ktoré si szčo može uplatnit,
pri zahraničnej ceste do Rakuska v EUR/SKK.
Kde sa to dá najsť ? dik
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Daj si vyhľadávanie a zadaj si slovo zahraničná pracovná cesta a určite si nájdeš náhrady všetkých krajín aj od 01.01.2005
0 0
strider5 strider5

strider5 je offline (nepripojený) strider5

dik, ešte by ma zaujímalo ako sa to preukazuje ? dik
0 0
piko piko

piko je offline (nepripojený) piko

zivnostnik - maly
konecne som sa docital,ze netreba odkladat blocky za pohonne hmoty, ked auto nie je zaradene v podnikani. rozumiem tomu teda tak, ze ked na 1000 km potrebujem 60 litrov pohonnych hmot, a mam doklad len na 40 litrov, mozem si uplatnit zakladnu nahradu na celych 1000 km - teda celych 60 litrov?? ved som ich v skutocnosti aj spotreboval. moja ekonomka to neodporuca, ale casopis Dane a Uctovnictvo ma tak usmernil, ze netreba dokladovat celkove LITRE, ale len cenu za liter. hm? (samozrejme blocky som zacal odkladat, lebo kontrolu som este nemal) DAKUJEM
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mozeš si uplatnit zakladnu nahradu na celych 1000 km - teda celych 60 litrov. Bločky nemusíš mať všetky, ak tak kvôli cene.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

Ja by som sa chcela spýtať na takýto prípad. Keďže som stále začiatočník a ešte som sa tým nestretla, tak prosím vás skúsenejších o radu.Konateľ vo firme nie je v zamestnanecom pomere. Je to zároveň aj majiteľ firmy. Ide na zahraničnú pracovnú cestu do Londýna. Môžem do nákladov na základe cestáku zaúčtovať letenky, stravné som podľa základných sadzieb stravného v inej ako slovenskej mene pri zahr. prac cestách našla 35 libier na deň a čo s vreckovým? Je možné mu uznať niečo s tých 40 % zo stravného ako som našla v predchádzajúcich príspevkoch?
Neviem, či postupujem správne.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nakoľko sa týka o konateľa firmy, má všetky možnosti ako zamestnanec. Môžeš mu uznať aj vreckové.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

Keď mu budem uznávať vreckové, sú to daňové N alebo nedaňové, musím mať na to aj nejaký predpis, alebo nie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Sú daňové, ale na určenie vreckového je potrebné mať vypracovanú buď kolektívnu zmluvu, alebo nejaký predpis, v akej hodnote % mu budeš vyplácať vreckové.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

neviem, ale pokiaľ idem podľa zákona o cestovných náhradách, tak mi stačia limity uvedené v tomto zákone, iba ak by som poskytovala vyššie, teda nad rámec tohto zákona, potom to musím mať ustanovené v kolektívnej zmluve, alebo internej smernici, nie ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale keď poskytuješ rozdielne vreckové, treba to mať uvedené v smernici. Aj keď je vyššie nad rámec zákona.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

Lenka, ešte Ťa poprosím o vysvetlenie vreckového. V jednom Tvojom príspevku som našla, že:

Pri zahr. prac. ceste sa vreckové počíta zo stravného od 5 -40 %. A v ďalšom príspevku som našla že vreckové sa počíta zo stravného:
-pri zahr. prac. ceste, ktorá trvá mimo SR do 6 h sa vreckové počíta zo sumy 25 % zo základnej sadzby stravného určeného pre konkrétnu krajinu,
-nad 6-12 h sa vreckové počíta zo sumy 50 % zo zákl. sadzby stravného,
-nad 12 h, sa vreckové počíta zo základnej sadzby stravného určeného pre konkrétnu krajinu.

Takže podľa mojich výpočtov by to malo byť takto:
Spojené kráľovstvo 35 libier - základné stravné,

vreckové na deň, keď je stanovené vreckové vo výške 40 % bude: 40 % z 35 =14 libier na deň,
v prípade, že prac. cesta bude trvať 7 hodín, tak to bude 40% z 50% základnej sadzby stravného, t. j. 40% z 17,5 libry = 7 libier.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak som to aj ja vypočítala.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

Lenka, ďakujem veľmi pekne, už mám v tom jasno.


Stana
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Rado sa stalo.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

martinala
neviem, ale pokiaľ idem podľa zákona o cestovných náhradách, tak mi stačia limity uvedené v tomto zákone, iba ak by som poskytovala vyššie, teda nad rámec tohto zákona, potom to musím mať ustanovené v kolektívnej zmluve, alebo internej smernici, nie ?
ale už to nie je daňový výdavok, ak je to nadrámec zákona o cest.náhr.
0 0
aninka aninka

aninka je offline (nepripojený) aninka

Milí poráďáci, prosím vás nemá niekto vzorovú dohodu medzi zamestnancom a zamestnávateľom na používanie súkromného automobilu ?

Ak by sa našla dobrá duša, ktorá to vloží do porady budeme iste mnohí vďační
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pokial myslis pouzitie súkromného auta na sluzobnej ceste, tak tam zmluvu ani dohodu nepotrebujes. Priamo na tlacive Príkazu na prac. cestu je okienko pre pouzitý dopravný prostriedok - súkr. auto. Ak toto schváli vysielatel (t.j. zamestnávatel), tak je to v poriadku a vyúctuje sa to podla platných predpisov (náhrady za pouzívanie súkr. auta). Musí to vsak byt schválené vopred, pred nástupom na sluz. cestu, aby sa predislo nedorozumeniam.

Ak más na mysli iné pouzívanie súkr. auta, tak specifikuj blizsie, na aké úcely.
0 0
aninka aninka

aninka je offline (nepripojený) aninka

Myslím tým novelu zákona o cestovných náhradach platnú od 1.4.2005, kde je napísané že má byť spísaná dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom o použití súkromného vozidla.Naši zamestnanci využívajú svoje osobné automobily denne, na konci mesiaci vystavia cesťák, kde im šéf odsúhlasí cesty a cesťák sa vyplatí. Z toho dôvodu si myslím, že by bolo vhodné mať dohodu ktorá by platila na celý rok.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
aninka
Myslím tým novelu zákona o cestovných náhradach platnú od 1.4.2005, kde je napísané že má byť spísaná dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom o použití súkromného vozidla.
novela zákona v § 7 hovorí: "ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom ..."! nehovorí, že "zamestnanec uzavrie so zamestnávateľom písomnú dohodu" ... takže ako hovorí Chobot, úplne to stačí uviesť na cestovnom príkaze ako určený dopravný prostriedok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať