Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manžel SZČO má v r. 2004 auto v majetku, zaplatená cestná daň. Môže ho v mesiacoch 11, 12 využívať manželka a uplatňovať si náhrady? Viem, že to má byť vlastné auto, ale teaz si neviem v rýchlosti uvedomiť ako je to s manželmi.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Evi ja si myslím že môže. Toto som našla v príspevkoch, ale to si zrejme čítala, neviem či Ti to pomôže.
http://www.porada.sk/showthread.php?...uto+man%BEelia
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzi díky, čítala, ale už od únavy som si nevedela oddeliť tú schizofréniu manžela SZČO a manžela občana.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Prepáč, dobre som sa zasmiala , ale nedivím sa. Ja sa dnes iba ponevieram, bola som hore do pol druhej. Som úplne nanič a ešte mám kopec roboty.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

evina
Zuzi díky, čítala, ale už od únavy som si nevedela oddeliť tú schizofréniu manžela SZČO a manžela občana.
Ak nemaju rozdelenu BSM ani vyluky z BSM, vsetok majetok manzelov je spolocny dokonca aj z podnikania.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzi nápodobne, držím palce. A ja k tomu všetkému mám aj mesačných platcov DPH. tento rok je prefektný!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zato ja si troško rýpnem: koľko platíš to mu poradcovi?
Presne tomu sa hovorí pápežskejší ako pápež . . .
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

evina
Manžel SZČO má v r. 2004 auto v majetku, zaplatená cestná daň. Môže ho v mesiacoch 11, 12 využívať manželka a uplatňovať si náhrady? Viem, že to má byť vlastné auto, ale teaz si neviem v rýchlosti uvedomiť ako je to s manželmi.
Tííí manželia. Mňa zas napadlo, keď manželka podniká a chce si uplatňovať časť telef. hovorov do nákladov, manžel nepodniká ale telef. účty sú na jeho meno. Je to veľká prekážka????? /Ja osobne to do nákladov manželky dávam ale radšej by som na účtoch videla jej meno/
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ik-a
Ak nemaju rozdelenu BSM ani vyluky z BSM, vsetok majetok manzelov je spolocny dokonca aj z podnikania.
ik-a ďakujem za odpoveď
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Presne tak som na to myslela aj ja, ako napísal ik-a.

pyton, ja v tom problém nevidím, ale dávala by som do náklaov iba pomernú časť. Ale zrejme to tak účtuješ.
Naposledy upravil Zuzka : 26.03.05 at 13:53
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzka
Presne tak som na to myslela aj ja, ako napísal ik-a.
Zuzi, aj som to tak pochopila, díky. Budem si to pamätať raz navždy.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Evi, ja každý rok nad tým rozmýšľam, a vždy si hovorím, že si to dakde zapíšem, len akosi nemám v tom momente asi po ruke pero. Ale tu si to môžme jedna druhej potvrdiť, vtedy sa nám občas aj rozjasní, hovorím hlavne o sebe.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zuzka, dík, pomernú časť robím, ale ten účtovný doklad nie je na jej meno, podobne ako to auto. NAPRIEK BSM to až tak jednoduché nie je. Na školeniach hovoria, že podnikajúci manžel si má napísať to auto /príp. telefón/ na SVOJE meno, s tým autom dokonca tak, že sa tam má dopísať do veľkého tech. ako spolumajiteľ. Predstav si účty za mobilný telefón, ktorý je dajme tomu v BSM, ale doklady sú na meno manžela, tam by si to tej manželke asi nedávala. Ktovie ako to posudzujú pri kontrolách ...
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Mobil by som určite nedelila, ale pevnú linku prečo nie, veď ak žijú v spoločnej domácnosti a ona má miesto podnikania domácej adrese, tak tá pomerná časť tam môže byť. Pri kontorlách samozrejme že to musí obhájiť, ale určite budú brať do úvahy, že je tam iba tá pomerná časť.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ten mobil bol len príklad, tiež ho môžu mať položený nonstop doma ako prenosný telefón a vidíš, už by si ho nedávala, podobne to môže byť aj s inými nákupmi, napr. kancelársky nábytok vystavený na meno manžela a pod. Podľa mňa by to bolo dosť ťažko takto obhájiteľné. Mne na tom vadí, že účtovný doklad nie je na jej meno. Tým chcem len povedať, že to BSM asi tiež nie je všeliek.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Hej, rozumiem Ti.
0 0
lacko281 lacko281

lacko281 je offline (nepripojený) lacko281

elektromechanik strojov a zariadení ...viac
Som SZČO.Mam vozidlo v prenajme/od rodinneho prislušnika/.Zaplatil som si CD.Aku sumu si možem davat do nakladov na kilometer?Poradi mi niekto?Ďakujem
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

lacko281
Som SZČO.Mam vozidlo v prenajme/od rodinneho prislušnika/.Zaplatil som si CD.Aku sumu si možem davat do nakladov na kilometer?Poradi mi niekto?Ďakujem
Ak to nie je tvoje vlastne vozidlo, nemozes si davat pausalne nahrady (6,20/km) ale iba vydavky za PHM. Cestna dan nie je tvojim danovo uznatelnym vydavkom.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
V prvom rade musíte mať zmluvu o prenájme vozidla, môže byť krátkodobá ale aj dlhodobá. Malo by tam byť špecifikové, ktoré náklady nie sú hradené prenájmom, pretože môžete mať v cene prenájmu aj prevádzkové náklady napríklad spotrebu pohonných hmôt podľa ubehnutých kilometrov. Ak v zmluve nemáte uvedené, že Vám nájomca poskytuje aj pohonné hmoty môžete uplatiť do vlastných nákladov a to tak že budete účtovať nákup PHM podľa bločkov, vediete knihu jázd a vykonáte vyúčtovanie PHM podľa spotreby uvedenej v technickom preukaze. Účtovanie tzv. paušálom 6,20 predpokladám, že nie je možné použiť, pretože v tom paušáli sú zahrnuté všetky prevádzkové náklady, - opotrebenie, pneumatiky atď.
0 0
lacko281 lacko281

lacko281 je offline (nepripojený) lacko281

elektromechanik strojov a zariadení ...viac
Ked mam vozidlo na seba /sukromne/ a pouzivam ho na sluzobne ucely /CD mam zaplatenu/ kolko si mozem odratať na KM.Kolko to bolo minuly rok a kolko je to teraz?Potrebujem bločky od benzinu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať