Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
paulak paulak

paulak je offline (nepripojený) paulak

jesenka Pozri príspevok
Dobry den,
potrebujem si ujasnit (je to hrozne dlha tema, presla som necelu polovicu, tak neviem, niekde to uz mozno je)
ako je to u SZCO, vyuzivajucej na podnikanie motorove vozidlo nezapisane do obchodneho majetku, ktoreho drzitelom je ale manzel, pripadne otec. Ide stale o "vlastné" mot.vozidlo?
podla mojho nazoru (tiez z dlheho studia roznych informacii ))

firma = szco alebo zamestnanec
auto = sukromne alebo firemne

1. SZCO = auto pouzije firemne alebo vlastne, ak firemne, uplatnuje vsetky naklady do uctovnictva, aj vlastne, robi si nahrady za km + PHM + cestana dan.

2. ZAMESTNANEC = auto firemne (bez debaty) alebo vlastne = plati zan cestnu dan + zamestnanec ma narok na nahradu za km + PHM. ALEBO si zamestnanec pozicia cudzie auto (manzel, otec, znamy) - ma narok na nahradu za km + PHM, vyhoda je ze SCZO neplati zan cestnu dan.

Tj. SCZO ak pouzije cudzie auto, nema nahradu za nic.

(Prosim vyjadrite sa viaceri)
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

jesenka Pozri príspevok
Dobry den,
potrebujem si ujasnit (je to hrozne dlha tema, presla som necelu polovicu, tak neviem, niekde to uz mozno je)
ako je to u SZCO, vyuzivajucej na podnikanie motorove vozidlo nezapisane do obchodneho majetku, ktoreho drzitelom je ale manzel, pripadne otec. Ide stale o "vlastné" mot.vozidlo?
v prípade manžela ak majú stále bezpodielové spoluvlastníctvo tak áno. Od otca je to už auto požičané a nie vlastné.
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

paulak dakujem...vedel by niekto kto sa v tom vyzna viac ako ja skontrolovat a doplnit tabulku? mozno by sa potom hodila viacerym...a ak vas napadnu este dalsie mozne alternativne pripady, s ktorymi sa mozno stretnut, sem s nimi
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

paulak Pozri príspevok
podla mojho nazoru (tiez z dlheho studia roznych informacii ))

firma = szco alebo zamestnanec
auto = sukromne alebo firemne

1. SZCO = auto pouzije firemne alebo vlastne, ak firemne, uplatnuje vsetky naklady do uctovnictva, aj vlastne, robi si nahrady za km + PHM + cestana dan.

2. ZAMESTNANEC = auto firemne (bez debaty) alebo vlastne = plati zan cestnu dan + zamestnanec ma narok na nahradu za km + PHM. ALEBO si zamestnanec pozicia cudzie auto (manzel, otec, znamy) - ma narok na nahradu za km + PHM, vyhoda je ze SCZO zamestnávateľ neplati zan cestnu dan.

Tj. SCZO ak pouzije cudzie auto, nema nahradu za nic má nárok len na nhradu PHM.

(Prosim vyjadrite sa viaceri)
Urobil som malé opravy, inak so súhlasí.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jesenka Pozri príspevok
paulak dakujem...vedel by niekto kto sa v tom vyzna viac ako ja skontrolovat a doplnit tabulku? mozno by sa potom hodila viacerym...a ak vas napadnu este dalsie mozne alternativne pripady, s ktorymi sa mozno stretnut, sem s nimi
AKú tabuľku?
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

aha, este ta tabulka
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

paulak Pozri príspevok
podla mojho nazoru (tiez z dlheho studia roznych informacii ))

firma = szco alebo zamestnanec
auto = sukromne alebo firemne

1. SZCO = auto pouzije firemne alebo vlastne, ak firemne, uplatnuje vsetky naklady do uctovnictva, aj vlastne, robi si nahrady za km + PHM + cestana dan. Z vlastného síce cestnú daň platí, ale nemôže ju dať do nákladov.

2. ZAMESTNANEC = auto firemne (bez debaty) alebo vlastne = plati zan cestnu dan + zamestnanec ma narok na nahradu za km + PHM. ALEBO si zamestnanec pozicia cudzie auto (manzel, otec, znamy) - ma narok na nahradu za km + PHM, vyhoda je ze SCZO neplati zan cestnu dan.Od mažela si nepožičia, v prípade bezpodielového spoluvlastníctva je to auto aj jeho.

Tj. SCZO ak pouzije cudzie auto, nema nahradu za nic. Použije náhradu za PHL.

(Prosim vyjadrite sa viaceri)
odpovede v texte - modrá farba
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

cathyc Pozri príspevok
v prípade manžela ak majú stále bezpodielové spoluvlastníctvo tak áno. Od otca je to už auto požičané a nie vlastné.
dakujem, to uz je lepsie
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

jesenka Pozri príspevok
aha, este ta tabulka
výborná tabuľka, akurát nesuhlasím s tým, že SZČO nemusí prikladať z vlastného vozidla bloky na PHM. Také niečo platí, len u zamestnancov, že sa môže vychádzať z priemerných cien.
1 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

takze takto? co ta rezia a dialnicna?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

jesenka Pozri príspevok
takze takto? co ta rezia a dialnicna?
v prípade súkromného vozidla je tam len náhrada za PHM a všetko ostatné je v paušálnej náhrade 0,183 €/km. Možno ako laika by ma mýlilo to PHM, tak snáď by sa tam mohlo dopísať náhrada za PHM, tam kde ide o náhradu a bloky, tam kde sa jedná o priamy náklad. Večer si pozriem lepšie celú tabuľku. Možno ešte čosi navrhnem.V každom prípade máš môj bodík. Ešte mi napadlo v súvislosti s daňou z mot. vozidiel, bolo by asi vhodné napísať v jednotlivých stlpcoch podľa potreby áno/ daňové náklady, áno / nedaňové náklady a nie. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

cathyc Pozri príspevok
v prípade súkromného vozidla je tam len náhrada za PHM a všetko ostatné je v paušálnej náhrade 0,183 €/km. Možno ako laika by ma mýlilo to PHM, tak snáď by sa tam mohlo dopísať náhrada za PHM, tam kde ide o náhradu a bloky, tam kde sa jedná o priamy náklad. Večer si pozriem lepšie celú tabuľku. Možno ešte čosi navrhnem.V každom prípade máš môj bodík. Ešte mi napadlo v súvislosti s daňou z mot. vozidiel, bolo by asi vhodné napísať v jednotlivých stlpcoch podľa potreby áno/ daňové náklady, áno / nedaňové náklady a nie. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
super cathyc, dakujem, velmi mi to pomohlo
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

sorry, toto som chcela prilozit
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

jesenka Pozri príspevok
sorry, toto som chcela prilozit
mozete to prosim skontrolovat?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

jesenka Pozri príspevok
sorry, toto som chcela prilozit
MV požičané nemá nárok na paušálnu náhradu. Dohoda so zamestnacom o používaní vlastného MV môže byť zakotvená priamo v pracovnej zmluve.

Požičané vozidlo na základe riadnej nájomnej zmluvy-malo by platiť to čo pri lízingu. K tomuto bodu sa však vyjadrujem s rezervou. Bolo by dobré, aby to odobril ešte niekto fundovanejší ako som ja. Myslím, že chobot sa v tom skvele vyzná.
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

dakujem ti - no, mam pocit, ze som si to konecne utriedila zacinam sa v tom orientovat. prikladam este raz a pockame co na to chobot - ten ma na to nos
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

jesenka Pozri príspevok
dakujem ti - no, mam pocit, ze som si to konecne utriedila zacinam sa v tom orientovat. prikladam este raz a pockame co na to chobot - ten ma na to nos
len v tej SZČO pri požičanom vozidle si neopravila, že nemôžu byť paušálne náhrady.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jesenka Pozri príspevok
dakujem ti - no, mam pocit, ze som si to konecne utriedila zacinam sa v tom orientovat. prikladam este raz a pockame co na to chobot - ten ma na to nos
No, mám k tomu ešte pár pripomienok.

V tej druhej tabuľke v stĺpci MV inej FO je tiež nárok na náhradu 0,183 EUR, ak zamestnanec použije akékoľvek (nie vlastné ani firemné) auto. To len SZČO musí mať vlastné MV. Zamestnanec môže mať aj kamarátovo auto.

V riadku "zmluva" neviem, čo sa tým myslí. U zamestnanca stačí schváliť používanie iného, než firemného auta priamo v cestovnom príkaze. Nemusí to byť v pracovnej zmluve. Ak to ale znamená niečo iné, tak mi to upresnite (nezaujatý človek to tiež nemusí pochopiť, čo sa tým myslí).

A posledná poznámka - diaľničné poplatky u zamestnanca (aj keď použije kamarátovo auto). Bolo tu viac diskusií o diaľničných poplatkoch. Môj názor je, že má nárok na úhradu, ako vedľajšie výdavky.

Písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/1162708-post12.html
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Chobot Pozri príspevok
No, mám k tomu ešte pár pripomienok.

V tej druhej tabuľke v stĺpci MV inej FO je tiež nárok na náhradu 0,183 EUR, ak zamestnanec použije akékoľvek (nie vlastné ani firemné) auto. To len SZČO musí mať vlastné MV. Zamestnanec môže mať aj kamarátovo auto.

V riadku "zmluva" neviem, čo sa tým myslí. U zamestnanca stačí schváliť používanie iného, než firemného auta priamo v cestovnom príkaze. Nemusí to byť v pracovnej zmluve. Ak to ale znamená niečo iné, tak mi to upresnite (nezaujatý človek to tiež nemusí pochopiť, čo sa tým myslí).

A posledná poznámka - diaľničné poplatky u zamestnanca (aj keď použije kamarátovo auto). Bolo tu viac diskusií o diaľničných poplatkoch. Môj názor je, že má nárok na úhradu, ako vedľajšie výdavky.

Písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/1162708-post12.html
no nevravela som, že chobot sa v tom vyzná najlepšie?
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

Chobot tiez velmi pekne dakujem. Co sa tyka tej zmluvy, pochopil si umysel spravne, ale nie je podstatna, to som si len tak pre seba...
No veru zistujem, ze som v tom mala poriadny chaos. Velmi pekne Vam dakujem za cenne pripomenky. Prikladam snad poslednu verziu tabulky.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať