Zavrieť

Porady

stravné lístky

Ahojte, SZČO si objednal stravné lístky cez internet na pol roka, môže si dať celú sumu stravných lístkov (89/1ks) do nákladov? dík
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, nemôže, do nákladov bude dávať postupne po odpracovaných mesiacoch(dňoch).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No a ako zaúčtujem potvrdenie o zaplatení, do VNZD? A potom každý deň, ked pôjde na obed, zaúčtujem stravný lístkok, ale na základe čoho?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Podľa počtu odpracovaných dní - cez interný doklad.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, do VNOZD, po mesiaci cez ID preúčtuje na základe odpracovanej doby príslušný počet straveniek.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
pozri, je tam príklad od renči: http://www.porada.sk/t24851-stravpou...estnancov.html
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Môže mi niekto poradiť v programe ID nemá žiadne zaúčtovanie, tak neviem čo s tým. Zaúčtovala som výdaj z pokladne VNZD-lístky, Réžia-poplatky. A neviem, čo ďalej, za jún minul 5 lístkov, ale neviem ako to mám urobiť, díky za radu.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Stravné lístky môžeš celý rok účtovať do VNZD a na konci roka si vypracuj tabuľku, ktorú prilepil na Poradu andrejrv tu:
http://www.porada.sk/t38563-stravne-...uetovanie.html

Otvor si priložený súbor vpravo hore.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Tabuľka je super, ale mne sa v ID nedá zaúčtovať nič, lebo mi tam chýba kolonka predkontácia, tak neviem cez čo zaúčtujem výdaj lístkov.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Určite máš kolonku nepeňažné operácie
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nemám tak žiadnu kolonku na zaúčtovanie
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A v čom účtuješ?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

V MoneyS3. Chcem sa ešte opýtať na knihu cenín, v papiernictve na mňa kukali, že čo chcem. Nedá sa to nejako urobiť v exceli, nestačilo by to, dík.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sybila3 Pozri príspevok
V MoneyS3. Chcem sa ešte opýtať na knihu cenín, v papiernictve na mňa kukali, že čo chcem. Nedá sa to nejako urobiť v exceli, nestačilo by to, dík.
stačilo, forma tejto evidencie nie je predpísaná
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A nemá to niekto urobené, neviem ako by to malo vypadať, díky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Knihu cenín mám urobenú v listovej forme podľa jednotlivých druhov cenín a založenú v krúžkovom rýchloviazači. Záhlavie: dátum, text, ks, cena za ks, cena spolu, príjem, výdaj, zostatok, poznámka A ako to dopadlo s tou kolónkou "nepeňažné operácie". Ja účtujem v MRP a tam to je celkom dobre vyriešené.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Zatiaľ to neviem zaúčtovať Interným dokladom, lebo tam nie je v JU zaúčtovanie, iba kolonka na sumu.Tak hľadám. Ale pozerám v Dane-účtovníctvo-odvody 2/2007 a tam je to znázornené pre viacerých aj platiteľov dph a nepl. a celá suma lístkov je zaúčtovaná jednorazovo v réžii. Tak neviem?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mal by to byť osobitný modul na evidenciu cenín - teda nie v peň. denníku.
ak to tam nemáš, tak si zaveď písanku alebo excel - nie je to predpísané, je len na tebe čo zvolíš, čo ti je výhodnejšie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno, ale mne ide hlavne o zaúčtovanie, mám výdaj z pokladne VNZD celú sumu lístkov, ale potrebujem na konci mesiaca odúčtovať z VNZD a zaúčtovať do réžie a neviem ako a cez aký doklad, tak by som bola rada keby mi niekto v tomto programe poradil, díky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Počuj sybila3, kto predáva ten tvoj účtovný program. Spýtaj sa priamo jeho ako to takýto prípad riešiť.
0 0
lilife lilife

lilife je offline (nepripojený) lilife

Dobrý deň, prosím o radu. Som živnostníčka a mám zo zákona nárok na 89,-- Sk stravný lístok na odpracovaný deň. Ale teraz som sa aj zamestnala na polovičný úväzok a z tohto pracovného vzťahu mám nárok na stravné lístky? Alebo aké súvislosti sú medzi tým? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie