Zavrieť

Porady

denný priemer pre náhradu príjmu za nemoc

Ahojte, prosím Vás ako vypočítam prvý priemer pre náhradu príjmu za nemoc, keď pracovník nastúpil 28.5.2007 a od 5.6.2007 začal maródovať, nemám tam denný priemer pre náhradu príjmu za nemoc, neviem si ho vypočítať. Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Dobrý deň,
chcela by som sa len uistiť, že som to vypočítala správne.
Zamestnanec nastúpil 1.3.2007 a na PN išiel 2.7. Jeho denný vym. základ je hrubá mzda za obdobie 3-6/počet kal. dní obdobia 3-6.
Teda 40000/122=327,8689
Tak?
Ďakujem.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Netka Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa len uistiť, že som to vypočítala správne.
Zamestnanec nastúpil 1.3.2007 a na PN išiel 2.7. Jeho denný vym. základ je hrubá mzda za obdobie 3-6/počet kal. dní obdobia 3-6.
Teda 40000/122=327,8689
Tak?
Ďakujem.
Je to správne.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Olgica Pozri príspevok
Ak má mesiac 30 kal.dní tak 30-timi a ak má 31 kal.dní tak 31-timi.
Nesúhlasím, pozri príspevok č. 22 od p. Mihála, pokiaľ počítaš pravdepodobný denný VZ tak vždy delíš 30. Kukni do zákona.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zamestnanec ktorý u nás pracuje od 1.8.2007 je od 18.12.2007 predčasným starobným dôchodcom. Od 26.2.2008 je DPN. Jeho rozhodujúcim obdobím pre výpočet denného priemeru bude obdobie od 1.8.2007 do konca roka / nakoľko bol poistencom/ alebo iba mesiac január 2008?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

VERONIKA6 Pozri príspevok
Zamestnanec ktorý u nás pracuje od 1.8.2007 je od 18.12.2007 predčasným starobným dôchodcom. Od 26.2.2008 je DPN. Jeho rozhodujúcim obdobím pre výpočet denného priemeru bude obdobie od 1.8.2007 do konca roka / nakoľko bol poistencom/ alebo iba mesiac január 2008?
Prosím poradíte?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Podľa zákona RO je január. Ale SP vám to asi vráti.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tiež som predpokladala, že podla zákona to bude január 2008. Volala som sociálku a bolo mi povedané, že sa berie predpokladaný príjem za mesiac
v ktorom mu DPN vznikla, čiže budem počítať predpokladaný príjem za mesiac február, nakoľko mu DPN vznikla vo februári.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

VERONIKA6 Pozri príspevok
Tiež som predpokladala, že podla zákona to bude január 2008. Volala som sociálku a bolo mi povedané, že sa berie predpokladaný príjem za mesiac
v ktorom mu DPN vznikla, čiže budem počítať predpokladaný príjem za mesiac február, nakoľko mu DPN vznikla vo februári.
Áno, už to tu bolo myslím aj niekde spomínané. Keďže ten dôchodca nemal v RO, čiže v minulom roku, žiadny VZ, tak sa počíta pravdepodobný VZ.
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Prosim o pomoc. Citala som si zakon, hladala som na porade, drakovi a neviem najst ako zistim pravdepodobny vymeriavaci zaklad zamestnanca, ktory nastupil do prace 1.7.2008 a od 1.7.2008 bol aj stryri dni PN. Jeho zmluvna mesacna mzda je 18.000 Sk. Vsetky otazky a odpovede sa tykaju zamestnancov, ktori mali pred PN co to odrobene a na tento moj pripad sa mi na porade nepodarilo najst riesenie. Software mi automaticky vyhodil 8100 Sk, co predstavuje minim.vymeriavaci zaklad na nemocenske, ale on potom po PN pracoval a jeho vymeriavaci zaklad na nemocenske bude teda vyssi.

Vopred dakujem za pomoc
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

anitram Pozri príspevok
Prosim o pomoc. Citala som si zakon, hladala som na porade, drakovi a neviem najst ako zistim pravdepodobny vymeriavaci zaklad zamestnanca, ktory nastupil do prace 1.7.2008 a od 1.7.2008 bol aj stryri dni PN. Jeho zmluvna mesacna mzda je 18.000 Sk. Vsetky otazky a odpovede sa tykaju zamestnancov, ktori mali pred PN co to odrobene a na tento moj pripad sa mi na porade nepodarilo najst riesenie. Software mi automaticky vyhodil 8100 Sk, co predstavuje minim.vymeriavaci zaklad na nemocenske, ale on potom po PN pracoval a jeho vymeriavaci zaklad na nemocenske bude teda vyssi.

Vopred dakujem za pomoc
Pozri tento §, náhradu príjmu počítaš z VZ 18000,-

§ 57
Pravdepodobný denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenských dávok

(1)Výška nemocenskej dávky sa určuje z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu, ak
a) poistenec nemal v rozhodujúcom období uvedenom v § 54 ods. 1 a 2 vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie,
b) dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky vznikol v deň vzniku nemocenského poistenia alebo
c) dobrovoľne nemocensky poistená osoba bola nepretržite dobrovoľne nemocensky poistená menej ako 26 týždňov pred vznikom dôvodu na poskytnutie nemocenskej dávky; nepretržité dobrovoľné nemocenské poistenie nie je dobrovoľné nemocenské poistenie, ktoré zaniklo a znovu vzniklo nasledujúci kalendárny deň.

(2) Pravdepodobný denný vymeriavací základ zamestnanca a povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ dobrovoľne nemocensky poistenej osoby je jedna tridsatina minimálnej mzdy zamestnancov v pracovnom pomere odmeňovaných mesačnou mzdou, ktorá platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.


0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Budeš vychádzať z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu v zmysle § 57 Zákona o soc.poistení :
1. Výška nemocenskej dávky sa určuje z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu, ak
a) poistenec nemal v rozhodujúcom období uvedenom v § 54 ods. 1 a 2 vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie,
b) dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky vznikol v deň vzniku nemocenského poistenia alebo....
2. Pravdepodobný denný vymeriavací základ zamestnanca a povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ dobrovoľne nemocensky poistenej osoby je jedna tridsatina minimálnej mzdy zamestnancov v pracovnom pomere odmeňovaných mesačnou mzdou, ktorá platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Dakujem za rychle odpovede, len na moj vkus je to v zakone tak salamunsky pisane, vymeriavaci zaklad bude teda tych 18.000,- z ktoreho by sa ratalo poistne (23dni), keby nebol PN, alebo to bude 14.870,- z ktoreho sa mu rata nemocenske teraz za tych 19 odpr. dni??
V tomto mam dilemu a este sa mi tam zamiesal aj software so svojimi 8100 Sk.

Vopred dakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jankasm Pozri príspevok
Pozri tento §, náhradu príjmu počítaš z VZ 18000,-

§ 57
Pravdepodobný denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenských dávok
(1)Výška nemocenskej dávky sa určuje z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu, ak
a) poistenec nemal v rozhodujúcom období uvedenom v § 54 ods. 1 a 2 vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie,
b) dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky vznikol v deň vzniku nemocenského poistenia alebo
c) dobrovoľne nemocensky poistená osoba bola nepretržite dobrovoľne nemocensky poistená menej ako 26 týždňov pred vznikom dôvodu na poskytnutie nemocenskej dávky; nepretržité dobrovoľné nemocenské poistenie nie je dobrovoľné nemocenské poistenie, ktoré zaniklo a znovu vzniklo nasledujúci kalendárny deň.

(2) Pravdepodobný denný vymeriavací základ zamestnanca a povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ dobrovoľne nemocensky poistenej osoby je jedna tridsatina minimálnej mzdy zamestnancov v pracovnom pomere odmeňovaných mesačnou mzdou, ktorá platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

anitram Pozri príspevok
Dakujem za rychle odpovede, len na moj vkus je to v zakone tak salamunsky pisane, vymeriavaci zaklad bude teda tych 18.000,- z ktoreho by sa ratalo poistne (23dni), keby nebol PN, alebo to bude 14.870,- z ktoreho sa mu rata nemocenske teraz za tych 19 odpr. dni??
V tomto mam dilemu a este sa mi tam zamiesal aj software so svojimi 8100 Sk.

Vopred dakujem
Kuk hore, zvýraznená časť, tá zvýraznená fialovou, hovorí o VZ z ktorého by sa normálne platilo NP za mesiac, v ktorom vznikla PN. Čiže ako som už písala, počítaš z 18000,-.
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Dakujem velmi pekne za pomoc
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Prosím, skúsi mi niekto poradiť?

Pracovníčka utrpela dňa 3.9.2008 pracovný úraz - odpracovala 4 hod.
Viem, že denný vymeriavací základ sa berie z roku 2007, kde bola PN od 21.3.2007 do 9.6.2007. Jej hrubá mzda za rok 2007 bola 108605,--. Takže denný vymeriavací základ by sa mal rovnať 108605 : 365-81 /kal. dni PN/ = 382,4119, ale program na mzdy / MRP/ mi vyráta denný vymeriavací základ 108605,-- : 365-58 /prac. dni PN/= 353,7622.
Preto teraz neviem, čo je správne.

Poradí mi prosím niekto ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mínus kalendárne dni PN.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Jana Motyčková Pozri príspevok
Mínus kalendárne dni PN.
Takže ja to mám správne, len program na mzdy je akosi pozadu.

Ďakujem.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Dobrý deň, kto mi poradí, zamestn. odchádza 31.01.2009 na MD. Pracovný pomer začal 01.01.2009 v sume 1000 Eur.
Prosím Vás aký má byť jej pravdepodobný vymeriavací základ pre MD?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Mikolajova Pozri príspevok
Dobrý deň, kto mi poradí, zamestn. odchádza 31.01.2009 na MD. Pracovný pomer začal 01.01.2009 v sume 1000 Eur.
Prosím Vás aký má byť jej pravdepodobný vymeriavací základ pre MD?
pri zač.PP 1.1.09 a nástupe na MD 31.1.09 neudávaš do potvrdenia pre SP "pravdepodobný" VZ pre NP ale materské sa jej bude rátať zo skutočného VZ v období od 1.1. do 30.1.09, ktorý uvedieš do tabulky v potvrdení pre SP - pozri § 54 ods.2 písm. c) zákona o sociálnom poistení
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Vedel by ste mi to dať aj v sumách mne to počítač hádže ako 970,8.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať