Zavrieť

Porady

denný priemer pre náhradu príjmu za nemoc

Ahojte, prosím Vás ako vypočítam prvý priemer pre náhradu príjmu za nemoc, keď pracovník nastúpil 28.5.2007 a od 5.6.2007 začal maródovať, nemám tam denný priemer pre náhradu príjmu za nemoc, neviem si ho vypočítať. Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Mikolajova Pozri príspevok
Vedel by ste mi to dať aj v sumách mne to počítač hádže ako 970,8.
ešte som nerátala v eur, len v sk (som nepozerala presné zaokrúhlovanie, no najvyšší čas pozrieť), no podla mna je to OK, ak sa zaokrúhluje na 10centou hore
totiž maximum na mesiac, tj. v januári na 31kalend.dní je 1003,09eur
takže za 30dní (1-30.1.09) je to 1003,09:31x30 = 970,73225, takže predpokladám zaokrúhlene 970,8eur
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás este otázočka tých 1003,09 Eur ste ako vypočítala?
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ok uz mi je to jasné je to maximálne poistné v sociálnej poisťovni, ale preco ho uvádzať?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Mikolajova Pozri príspevok
Ok uz mi je to jasné je to maximálne poistné v sociálnej poisťovni, ale preco ho uvádzať?
nerozumiem, kde ho uvádzať Nikde! do tabulky uvediete za január 970,8eur

to maximum som použila len pri výpočte VZ na nem.poistenie za obdobie 1-30.1.09, lebo sa nesmie prekročiť maximálny VZ na 1kalend.den a predpokladám, v jej prípade, jej HM za toto obdobie prekročila maximum.
jej HM za obdobie 1-30.1.09 bola predpokladám 1000eur, no aj tak je jej VZ pre nem.poistenie len 970,8eur, z toho dôvodu, že jeden den tj. 31.1.09 už tam nie je zarátaný
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Prosím o radu.Pracovníčka nastúpila po MD do práce, odpracovala 3 dni a šla na PN.Aký bude VZ pri výpočte náhrady príjmu za nemoc?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak celý minulý rok bola na MD a na rodičovskej, počíta sa pravdepodobný DVZ - z predpokladaný VZ, ktorý by dosiahla v mesiaci kedy nastúpila na PN deleno 30.
Ak v minulom roku mala nejaký VZ na nemocenké poistenie (časť roka robila alebo čerpala dovolenku), počíta sa DVZ z úhrnu VZ z minulého roku deleno počet kalendárnych dní, kedy poistenie trrvalo bez kal. dní materskej, rodičovskej, PN a pod.
0 0
jamaat jamaat

jamaat je offline (nepripojený) jamaat

Dobrý deň. Mám taký pocit, že mi zamestnávateľ zle vyrátal PVZ na potvrdení do SP. Nastúpila som 8.1.2009 do zamestnania s mesačnou mzdou 1005 Eur. 12.1. som šla na PN. Takže 2 dni som odpracovala, 2 dni bol víkend. Ako VZ mi uviedla účtovníčka cca 96Eur. Malo by to byť viac, nie? 1005:31x4 = 129.67Eur. Správne?
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Veľmi pekne dakujem,som nalepená na obrazovke od rána a čakám na odpoved.Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jamaat Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám taký pocit, že mi zamestnávateľ zle vyrátal PVZ na potvrdení do SP. Nastúpila som 8.1.2009 do zamestnania s mesačnou mzdou 1005 Eur. 12.1. som šla na PN. Takže 2 dni som odpracovala, 2 dni bol víkend. Ako VZ mi uviedla účtovníčka cca 96Eur. Malo by to byť viac, nie? 1005:31x4 = 129.67Eur. Správne?
V tomto prípade je VZ, to čo si zarobila do začiatku PN, zarobila si zrejme za 2 dni cca 1005/22x2 = 91,36, čiže mne to vyšlo ešte menej ako účtovníčke. Ale ožno tam je zarátaný nejaký nadČas, odmena a pod, to ja neviem.
PS. Treba sa dať vypisovať (ak sa dá) od soboty (piatku) do nedele.
0 0
jamaat jamaat

jamaat je offline (nepripojený) jamaat

Čo som si pozerala príklady výpočtov na stránke SP, rátali to za kalendárne dni, nie za pracovné. Čiže január delili 31 dňami. Prečo v mojom prípade by sa to rátalo za pracovné dni?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jamaat Pozri príspevok
Čo som si pozerala príklady výpočtov na stránke SP, rátali to za kalendárne dni, nie za pracovné. Čiže január delili 31 dňami. Prečo v mojom prípade by sa to rátalo za pracovné dni?
počítajú sa kalendárne dni, t.j. nie 2, ale 4
0 0
jamaat jamaat

jamaat je offline (nepripojený) jamaat

Renca, tak už som z toho načisto blbá. Ktorý výpočet je teda správny? Čo je mojim vymeriavacím základom? Myslela som, že dostanem maximálnu sumu nemocenského, keď mám mesačný plat 1005eur.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

DVZ = podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia

PDVZ = jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku

Vymeriavací základ sa delí kalendárnymi dňami.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jamaat Pozri príspevok
Čo som si pozerala príklady výpočtov na stránke SP, rátali to za kalendárne dni, nie za pracovné. Čiže január delili 31 dňami. Prečo v mojom prípade by sa to rátalo za pracovné dni?
to si asi pozerala výpočty pri DNP alebo pri povinnom nem.poistení SZčo alebo ak ide o zamestnanca v prípade, ak hrubá mzda za časť mesiaca (ktorá je "obvykle" vym.základom pre NP u zamestnanca), za ktorú sa platí NP PRESIAHNE maximálny vym.základ, ktorý sa vyráta cez maximálny VZ pre NP:počet kalend.dní v danom kalend.mesiaci x počet kalend.dní v období, za ktoré sa platí NP. Vtedy vym.základ pre NP nie je hrubá mzda ale maximum vyrátané týmto spôsobom.

U teba však hrubá mzda v období, za ktoré sa platilo NP, ktoré je zároven rozhodujúcim obdobím pre výpočet nemocenského, nepresiahla maximum. Takže sa ako VZ pre NP použila HM a nie vyššie spomínaný prepočet cez kalend.dni.

Súhlasím s výpočtom janky motyčovej. Tvoj VZ pre nem.poistenie v RO bol tvoja skutočná HM za dva odpracované dni (8.-9.1.09). Ale pri výpočte denného VZ sa rátalo so 4-mi dnami v rozhodujúcom období (8.-11.1.09), preto sa zárobok za dva dni delil 4-mi dnami.
Naposledy upravil brčko : 05.03.09 at 17:16
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jamaat Pozri príspevok
Renca, tak už som z toho načisto blbá. Ktorý výpočet je teda správny? Čo je mojim vymeriavacím základom? Myslela som, že dostanem maximálnu sumu nemocenského, keď mám mesačný plat 1005eur.
1005:22x2=91,36 - toto je tvoj zárobok- dosiahnutá mzda v 1/2009 = VZ na výpočet DVZ

91,36:4 kal. dni= 22,84 - DVZ
Naposledy upravil mzdarka renca : 05.03.09 at 17:19 Dôvod: oprava
0 0
jamaat jamaat

jamaat je offline (nepripojený) jamaat

Čiže som to poserikala tým víkendom. Hmm!
Bude to mať vplyv aj na výpočet materského?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ak po PN nastupuješ hneď na materskú tak nebudeš mať strop.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jamaat Pozri príspevok
Čiže som to poserikala tým víkendom. Hmm!
Bude to mať vplyv aj na výpočet materského?
presne tak, ak by si bola na PN napr. od nedeľe, tak DVZ by bol vyšší
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jamaat Pozri príspevok
Čiže som to poserikala tým víkendom. Hmm!
Bude to mať vplyv aj na výpočet materského?
Materské bude rátané z toho istého VZ, ak budeš súvisle až do nástupu na MD len PN. Uved, kedy máš nástup na MD, resp. kedy máš očakávaný den pôrodu (aby sa dalo kalkulovať s 6 resp. 8týždnami pred ODP na nástup na MD), či sa s týmto PP dá ešte niečo robiť.
No a samozrejme len ak splníš podmienku aspon 270dní nem.poisenia v poslendých dvoch rokoch pred pôrodom. Ak máš len dni NP z tohto zamestnania (nikde, ani v starších príspevoch nepíšeš či máš okrem tohto zamestnania aj iné ukončené nem.poistenie okrem trvajúceho povinného NP szčo, tak bacha na to!), tak pri začiatku PP 8.1.09 je podmienka 270dní splnená až 4.10.09, takže ak by si porodila skôr ako 5.10.09, tak len z trvajúceho PP, ktorý ti začal 8.1.09 si podmienku 270dní pre nárok na materské zo zamestnania nesplnila.
Naposledy upravil brčko : 05.03.09 at 20:54
0 0
jamaat jamaat

jamaat je offline (nepripojený) jamaat

Mám splnené 270 dní poistenia osobitne za SZČO, aj za zamestnanie. (Bola som zamestnaná do októbra 2007, takže mi to tak natesno vychádza). Na MD by som mala nastúpiť v apríli, predpokladaný termín pôrodu je 21.5.2009. Nedá mi to, chcem vám ešte poslať link na ten výpočet z poradne Soc. poisťovne: ww.socpoist.sk/31/361s?prm2=21836
Tak kuknite na to. Ja viem, že z účtovného a mzdového hľadiska je to správne tak, ako ste to uviedli. Lenže SP všade hovorí o kalendárnych dňoch a aj tých prvých 10 PN sa zadáva v kalendárnych dňoch. Neberte to prosím tak, že sa chcem s vami škriepiť. Len ma štve, že som si overovala dopredu aj 3 krát u rôznych zdrojov, čo a ako mám robiť kvôli materskej a nakoniec to aj tak takto dopadne. Našťastie v konečnom dôsledku by som prišla len o cca 300 Sk mesačne, keďže sa mi ráta aj poistenie SZČO. Za 9 mesiacov je to však 2700 Sk a na materskej poteší aj to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať