Zavrieť

Porady

Rozpočet

Poprosím ide o rozpočet. Chcela by som vedieť na základe čoho sa zostavuje, či sú nejaké predpisy, alebo stanovené % čo na čo treba použiť. Napr.na opatrovat. činnosť 5% z podielových daní a tak. Ešte som nezostavovala rozpočet a nie je mi to jasné. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Besan je offline (nepripojený) Besan

    Besan
    Základné dokumenty pre zostavenie rozpočtu sú:
    ZÁKON č.583/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy
    ZÁKON č.523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy
    Rozpočet je veľmi široký pojem odpovedať môžem na konkrétne otázky.

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    potrebujem vedieť, kde zistím
    1, koľko budeme mať podielových daní,
    2, koľko z rozpočtu obce pripadne na ŠJ a ŠK
    Máme školu s právnou subjektivitou a ŠJ a ŠK financujeme z rozpočtu obce, pre školu chodia dotácie z KŠU

    uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

    uctovnicka
    Odporúčam pozrieť stránku Ministerstva financií - Verejné financie - Fiškálna decentralilzácia - Legislatíva fiškálnej decentralizácie - Východiskové štatistické údaje fiš. decentralizácie,.... tam by si mohol získať bližšie informácie.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Neviem síce kde pracuješ, ale výšku rozpočtu pre školu si určuje podľa zákona samotná škola, ktorá predloží žiadosť s návrhom rozpočtu na budúci rok. To sa zapracuje do obecného rozpočtu, ktorý schvaľujú poslanci OZ. Taktiež návrh rozpočtu predkladá riaditeľka MŠ, ten sa tiež zaradí do rozpočtu obce. Výšku rozpočtu pre školu stanovuje zákon. Neviem čo konkrétne chceš vedieť, ale ak potrebuješ niečo viac, môžem Ti poradiť. Napíš mi na email.

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    Chcela by som sa opýtať, dostali sme z MF dotáciu na kapitálové výdavky, predpokladám, že ju nevyčerpeme tento rok, ako ju dám do rozpočtu 2008ako príjmové finan.operáciu alebo ako kapitálový príjem? Ďakujem

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    marco04 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, dostali sme z MF dotáciu na kapitálové výdavky, predpokladám, že ju nevyčerpeme tento rok, ako ju dám do rozpočtu 2008ako príjmové finan.operáciu alebo ako kapitálový príjem? Ďakujem
    Na príjmovej strane rozpočtu to bude príjmová finančná operácia (položka EK 453 - Zostatok prostriedkov z predchádzajúceho roka) a na výdavkovej strane rozpočtu to bude kapitálový výdavok (podpoložka EK podľa charakteru výdavku z kategórie 700).

    Pekný deň

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Potrebujem vypracovať k úprave rozpočtu rozpočtové opatrenia. Mohol by niekto poskytnúť vzor ako sa to má správne robiť?

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Ivča Pozri príspevok
    Potrebujem vypracovať k úprave rozpočtu rozpočtové opatrenia. Mohol by niekto poskytnúť vzor ako sa to má správne robiť?
    Nikto nevie poradiť?

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Ahojte, robil niekto rozpočet pre neinvestičný fond? Čo všetko musí obsahovať? A akou formou ho treba napísať? Fond účtuje v JÚ.

    inka-01 je offline (nepripojený) inka-01

    inka-01
    Pekný deň, chcela by som sa spýtať, ako začať zostavovať rozpočet pre neziskové organizácie. Som tu 2 týždne a neviem čoho sa mám chytiť. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.