Zavrieť

Porady

Problem so studentom

Mame studenta denneho studia, ktoreho chce sef zamestnat a platit co najmensie odvody, resp. neplatit nic, ani odvody, ani dane. Nemoze podpisat dohodu o vykonani prace studenta, lebo ta je len na urcitu dobu, presne hodiny atd. Aku zmluvu mu treba dat podpisat?
Sef ho chce mat na dobu neurcitu. Student robi pre nas www stranky.
Usporiadat
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ak vám nebude vadiť, že počas prednášok a cvík nebude v práci a povinnosti si splní, možno si ho ponecháte aj naďalej. Moja dcéra takto pracuje od mája, v pohodičke porobila všetky skúšky, vyšli jej v ústrety - voľný deň v deň skúšok a teraz, keď jej začne škola, tiež je tak dohodnutá, že počas školských povinností tam byť nemusí, ale robotku si odrobí.
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

Sany
Ak vám nebude vadiť, že počas prednášok a cvík nebude v práci a povinnosti si splní, možno si ho ponecháte aj naďalej. Moja dcéra takto pracuje od mája, v pohodičke porobila všetky skúšky, vyšli jej v ústrety - voľný deň v deň skúšok a teraz, keď jej začne škola, tiež je tak dohodnutá, že počas školských povinností tam byť nemusí, ale robotku si odrobí.
Sany, myslím, že pre študenta je to veľmi dobrý štart. Samozrejme, základ je v tej dohode a v tom, aby si študent vedel všetko zorganizovať. Sama som takto pracovala popri škole dva roky a boli sme spokojní obaja - šéf aj ja. Potom po škole som tam riadne nastúpila a nemusela som sa ísť hlásiť na ÚP ako ostatní spolužiaci.

Monika, nebolo od neho seriózne, že vás postavil pred hotovú vec, ale ak sa s ním bude dať dohodnúť, možno by bolo dobré, keby ostal pracovať vo firme. On nestratí príjem a kontakt s praxou a vy časom získate ešte kvalifikovanejšieho pracovníka.
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Ďakujem Vám za rady, ale mám taký dojem, že takto ako píšete to nepôjde.
V našom prípade zamestnanec má pracovné zaradenie ako montážny pracovník
a svoju prácu si jednoducho nadrobiť nemôže, nedá sa to....
Chodí na montáže s ostatnými kolegami a robia všetci spolu. Sám robiť nemôže
a ani svoju prácu si nemôže nadrobiť.
Nevadí, zajtra príde a dohodneme sa, že môže zostať v práci do polovice septembra,
pokiaľ bude chcieť, až kým mu nezačne škola.
Uvidíme zajtra akú má on sám predstavu, čo ďalej.

Ešte raz ďakujem a prajem krásny deň.
Monika
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

ricij
Chaosíte trošku kočky. Zdravotné poistenie neplatí bez ohľadu na výšku mesačného príjmu, len ak bude mať príjem za celý rok vyšší ako súčet minimálnych miezd, zaplatí 14%. Ale aj to sa dá elegantne obísť, ak sa zamestná hoci len na jednu hodinu za rok.
Do SP platí zamestnávateľ 0,8% úrazové poistenie bez ohľadu na výšku príjmu - nie je tam ani minimum, ani maximum.
Ahojte poraďáci,

nehnevajte sa na mňa, asi mi dnes slnko pripieklo mozok , ale tejto vete nerozumiem: "Ale aj to sa dá elegantne obísť, ak sa zamestná hoci len na jednu hodinu za rok."
Môžete mi to prosím vysvetliť? Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
sisas, pomery sa zmenili, to vyššie od ricij platilo za čias zákona o ZP v stave platnom do 31.8.2005.
Od 1.9.2005 je zmena v tom, že študent musí byť podľa možností non-stop zamestnaný na nejaký kratší úväzok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať