Zavrieť

Porady

zaradenie do majetku - žeriav

Ahojte,
ako firma sme obstarali žeriav, ktory je umiestnený v hale na vyrobu plechov a pomocu neho sa premiestnuju velmi tazke zvitky plechu. Chcem uvedeny matetok zaradit do odpisovej skupiny a neviem, do ktorej skupiny. Do dvojky - ako ostatné zvíhacie, manipulacné zariadenia, alebo do trojky ako zdvíhacie a dopravné zariadenia?
Vie mi niekto poradiť?
Ďakujem
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Aby som to už urobila špecialitkou:

NA-KC 1.3 mil., vedľajšie výdavky súvisiace s obstar.:potvrdenie o zhodn. typu, správny poplatok za rozhodnutie, potvrdenie o pridelení zvláštneho EČ, plus cesťák (koef*)

Zaradila som do užívania napr. 21.4.07, na základe prid. ZEČ. (pretože som musela ísť o týždeň na STK, emisnú-to už boli výdavky účtované na 5xx)

Daň z MV uhr. 21.5. - začala som používať na podnikanie.

Alebo malo byť zaradené do užívania až 21.5. (zaplatené danou z MV a potom STK, emisná budú súč. OC...)

- poznámka ku koef* (čo tým chcel básnik povedať). Cesťák musím koef., pretože spolu z MV sa kúpil i kontajner, teda časť vedl. nákladov pôjde do OC NA, a časť do OC kontajneru )
Chcem to mať poctivo
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Prosím vie mi niekto poradiť, do ktorej skupiny mám zaradiť miešačku používanú v stavebníctve?Ďakojem
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

momaria Pozri príspevok
Prosím vie mi niekto poradiť, do ktorej skupiny mám zaradiť miešačku používanú v stavebníctve?Ďakojem
Ak je nadobúdacia cena viac ako 30 000 Sk

Odpisová skupina 2 (položka 2-32 prílohy k zákonu o DzP)

29.52.40 Stroje a zariadenia na triedenie, rozdrvenie, zmiešavanie a jednoduché spracovanie zeminy, kameňa, rúd a ostatných nerastných látok; stroje na tvarovanie odlievacích foriem z piesku

Z: Stroje na mechanickú úpravu uhlia, rúd a rôznych nerastov (triedenie, osievanie, pranie, oddeľovanie, drvenie, mletie, miešanie, aglomerovanie, lisovanie, vytláčanie atď.), stroje na mechanické spracovanie v cementárňach, výrobniach sádry, brikiet atď., miešačky na betón a maltu, zariadenia na prípravu materiálu pre cestné povrchy, stroje na výrobu zlievarenských pieskových foriem atď.
V: Nákladné pojazdné miešačky na betón (34.10.54)
Naposledy upravil Olice : 31.03.08 at 18:44 Dôvod: doplnenie
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

ďakujem pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať