Zavrieť

Porady

Dodatočné DP DPH

Prosím Vás o radu. Musí alebo môže sa podať dodatočné DP DPH, ak oprava nemá vplyv na ZD ani daň? Môže sa v takomto prípade opravovať cez mesiace? Ďakujem.
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

skvrnka Pozri príspevok
Ano prosím, riešime daň na výstupe-zdaniteľné plnenie.
Škoda, že v zákone nie je možnosť " v nasledujúcom zdaňovacom
období" aj pri výstupe. Strašne sa ten štát bojí o svoje peniaze.
Skvrnka, ani nie že by sa bál štát o peniaze, ale je to trochu nelogické, pretože ak sa na vstupe robí odklad do ďalšieho zdaniteľného obdobia - je to preto, že nemáš k dispozícii faktúru od dodávateľa do dňa uzavretia DPH. A bolo by zvláštne, keby si nemala tú svoju . Čo ty na to?
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Minimálne by som dala do 30 dní (nie 15 dní)povinnosť vystavenia faktúry
a tým aj zaradenie do DPH nasledujúce zdaňovacie obdobie (pretože
do 25. by som nemala moju vystavenú faktúru).
Mne sa totiž skutočne stáva, že dostanem podklady na vyšlú faktúru
nielen do 15 dní, pretože podklad dostávam z rôznych stredísk a vystaviť
musím ja. Sme neziskovka, kde sú neplatení funkcionári, nie firma
kde podklad dostanem z vedľajšej kancelárie atď. , to nechcem rozpisovať.
Aj tak si myslím to, že štát chce peniaze takmer ihneď, ale mi môžeme
čakať.
0 0
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

Dobry den, chcem sa poradit ci je potrebne podat opravne DP k DPH ked som pouzila nespravny kurz pri prepocte. Dan je taka ista! DAKUJEM
0 0
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

Nevie mi nik poradit??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bisou Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa poradit ci je potrebne podat opravne DP k DPH ked som pouzila nespravny kurz pri prepocte. Dan je taka ista! DAKUJEM

Dodatočné DP by som podala.
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

Dobry den vsetkym,
mam otazku, mozem podat dodatocne DP k DPH za 06/2011?? Resp. musim su za takto neskoro zistenu chybu a dodatocne DP nejake postihy? Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Daniela81 Pozri príspevok
Dobry den vsetkym,
mam otazku, mozem podat dodatocne DP k DPH za 06/2011?? Resp. musim su za takto neskoro zistenu chybu a dodatocne DP nejake postihy? Dakujem.
Ak musíš, tak samozrejme podaj. Ak ním bude daň. povinnosť vyššia, čakaj postihy za neskorú úhradu.
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Ak má zistená chyba za následok zvýšenie daň. povinnosti, alebo zníženie nadmerného odpočtu, si povinná podať DDP k DPH a ak zistená chyba má za následok nižšiu daň. povinnosť, alebo vyšší nad. odpočet, môžeš, ale nemusíš podať DDP. Viď. § 16 ods. 2 a 4 zákona č. 563/2009 Z.z. Ak ti z podaného DDP vyplynie odviesť štátu daň, je za to aj pokuta, viď. zákon č. 563/2009 a pozri si § 154 a 155. Myslím, že na portáli daň. správy je aj kalkulačka, podľa ktorej si vyrátaš výšku pokuty.
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

.. nemala som zauctovany jeden dosly dobropis, cize ide o znizenie nadmerneho odpoctu, kriste pane, takze dodatocne DP + si idem vyratat na drsr.sk pokutu
dakujem pekne za odpovede
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

.. este jedna otazka, prosim poradte - podam dodatocne DP k DPH za 06/2011 a znizim tym nadmerny odpocet o 250 € - musim tychto 250 € uhradit v den odoslania dodatocneho DP? alebo ked teraz mame opat nadmerny odpocet, spravi danovy urad zapocet a posle nam o 250 € menej?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Daniela81 Pozri príspevok
.. este jedna otazka, prosim poradte - podam dodatocne DP k DPH za 06/2011 a znizim tym nadmerny odpocet o 250 € - musim tychto 250 € uhradit v den odoslania dodatocneho DP? alebo ked teraz mame opat nadmerny odpocet, spravi danovy urad zapocet a posle nam o 250 € menej?
čím skôr to treba zaplatiť, terajší NO si odpočítaš v ďalšom DP a ak nebude z čoho odpočítať, tak potom to DÚ vráti
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

babi2 Pozri príspevok
čím skôr to treba zaplatiť, terajší NO si odpočítaš v ďalšom DP a ak nebude z čoho odpočítať, tak potom to DÚ vráti
dakujem
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Daniela81 Pozri príspevok
.. este jedna otazka, prosim poradte - podam dodatocne DP k DPH za 06/2011 a znizim tym nadmerny odpocet o 250 € - musim tychto 250 € uhradit v den odoslania dodatocneho DP? alebo ked teraz mame opat nadmerny odpocet, spravi danovy urad zapocet a posle nam o 250 € menej?
Podľa § 16 ods. 2 zákona 563/2009, si povinná podať DDP k DPH do konca mesiaca nasledujúceho po zistení dôvodu na podanie DDP a v tej istej lehote je daň aj splatná.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať