Zavrieť

Porady

Este raz DANOVY BONUS

Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Luskam sa zakonom o dani z prijmu §33 a nie je mi zrejme,
ked mal zamestnanec trvaly prac. pomer v obdobi 5-10 - prijem - hruba mzda 66 087,- dostal potvrdenie od zamestnavatela a tam vycislene v riadku 05 - Uhrn zraz.preddavkov na dan bez uplatnenia dan.bonusu suma 2347,-
odpocet na danovnika 40 416,- danovy bonus na 1dieta 2400,-
okrem tohto obdobia bol nezamestnany, mam potvrdenie z uradu prace s vypisanim datumov kedy bol nezamestnany v r.2004.
Moja otazka je ci ma narok na danovy bonus, ako zistim ci mu ho zamestnavatel uplatnoval alebo ci si ho ma teraz sam vyziadat od DU v danovom priznani? ma narok na celkovu sumu 4800,- alebo len za to obdobie ked pracoval cize 2400,-?

ak mi nieto pomozem velmi budem rada este som nemala takehoto zamestnanca a v zakone sa neviem docitat ako je to v tomto priapade.
dakuejm.
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
na obe
... mám radosť, že sa bavíš ... ale ja som chcela diskutovať ... ale na toto fakt nemám čas ... nehnevaj sa
Pekný deň
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

vladan,

vobec sa na nicom nezabavam, co je na tom zle,odpovedala som ano na obe otazky, mas to napisane od eviny...... ano je to tak. je to zabavne ze sa usmejem a v dobrom napisem usmievacika??? ani ja nemam cas na zabavky na tomto fore.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vladan
evina, a náhodou vysvetlenie pojmu "školský rok" v tom zákone nie je? ... a ešte jedna neznáma: povinná školská dochádzka je 10ročná? ... to akože dieťa chodí na základnú školu 9 rokov + 1 rok na strednú = 10 rokov - vtedy splní podmienku ukončenia povinnej školskej dochádzky alebo podmienku splní v školskom roku, keď dovŕši 16. rok veku a tento školský rok je jeho posledným?
§ 38 zákona - školský rok sa začín 1. septembra bežného roka a končí sa 31. augusta nasledujúceho roka.

Žiaci, ktorí úspešne skončia 9. ročník základnej školy budú pokračovať v plnení povinnej školskej dochádzky v prvom ročníku strednej školy.

Pre úplnosť povinná školská dochádzka 10 rokov platí od 1.1.1998
0 0
Libuša Libuša

Libuša je offline (nepripojený) Libuša

aladin
mam aj ja jeden problem... snad mi niekto poradi.
Muz szco od 7/2004 zamestnanl manzelku ktora dovtedy bola na materskej, pobera minimalnu mzdu t.j. za rok 2004 je to 37740 sk (3*6080+3*6500) maju 2 deti , od 7/2004 si manzelka uplatnovala dan.bonus na deti 2*400 sk. podpisala ziadost o vykonanie roč.zuctovania, Dotatocne si uplatnila za mesiace 1- 6 / 2004 dan bonus , ktorý jej mazel... zamestnavatel vyplati vo februarovej výplate. manzel szco si poda danove priznanie , kde si svoj danový zaklad ponizi o 80832 a este o rozdiel na manzelku 80832-37740 sk. zatial je to tusim dobre. ... ale aky doklad predlozit danovemu uradu na dodatočné uplatnenie dan.bonusu za mesiac 1-6 2004 ? potvrdenie o zdanitelnej mzde asi nie , lebo ročne zuctovanie vykona zamestnavatel , žebz doklad o rocnom zuctovaní + opravnú žiadosť o vzplatenie danoveho bonusu kde sa uvedenie pricina že sa jedna o mesiace 1-6 ?? popripade sa pripoji k tomu nejaký list ?
Ma niekto podobný prípad ?
Ako si môže muž (SZČO) znížiť daňový základ o rozdiel na manželku, keď jej urobil ročné zúčtovanie a teda ona má dane vysporiadané?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Majka
to znamena ze ked si na to dieta uplatnil bonus v jul,august tak ho musi vratit?
Majka podľa môjho príspevku 44 opravujem pôvodné tvrdenie, školský rok trvá do konca augusta tak má mať daňový bonus priznaný. Citovala som Ti § 34 zákona ako ho uviedla Vladan - ten mi do telefónu prečítala známa mzdárka- v snahe Ti pomôcť. Teraz mám pred očami celý zákon a citáciu vidíš v príspevku 44.
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Môj problém asi nemá uspokojivé riešenie, ale predsa ho popíšem.

  • SZČO začal podnikať v 09/2004 príjem 30 000 + dotácia 9 000 na začatie podnikania. Na bonus by to mohlo ? stačiť , ale :
  • Poberal však príspevok za opatrovanie ŤZP a na ten je nárok vtedy , ak príjem nie je vyšší ako dvojnásobok min. mzdy teda za 4 mesiace 4x2x4580 = 36 640,-
Bonus na tri deti musí obetovať, lebo je menší ako príspevok, ktorý dostal za ŤZP babku. Je mi ľúto, že mu nemôžem pomôcť. Mimochodom, nepodarilo sa mi ani na DÚ spoľahlivo zistiť, či dotácia spľňa podmienky bonusu !
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

evina dakujem ti. idem tu 44 celu prezriet.

dakujem esteraz.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Majka
evina dakujem ti. idem tu 44 celu prezriet.

dakujem esteraz.
Ak by si bola ešte na pochybách v tom zákone sa presne píše, že školský rok sa člení na obdobie školského vyučovania a školských prázdnin, takže ja by som mu ten bonus určite priznala.
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

učty
Môj problém asi nemá uspokojivé riešenie, ale predsa ho popíšem.
  • SZČO začal podnikať v 09/2004 príjem 30 000 + dotácia 9 000 na začatie podnikania. Na bonus by to mohlo ? stačiť , ale :
  • Poberal však príspevok za opatrovanie ŤZP a na ten je nárok vtedy , ak príjem nie je vyšší ako dvojnásobok min. mzdy teda za 4 mesiace 4x2x4580 = 36 640,-
Bonus na tri deti musí obetovať, lebo je menší ako príspevok, ktorý dostal za ŤZP babku. Je mi ľúto, že mu nemôžem pomôcť. Mimochodom, nepodarilo sa mi ani na DÚ spoľahlivo zistiť, či dotácia spľňa podmienky bonusu !
Váša SZČO nemúsi nič obetovať. Má príjem zo živností, dotáciu (predpokládam, že idé o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť podľa zákona č. 5/2004 Z. z.), ktorá tiež je zdaniteľným príjmom, a navýše odmenu za osobnú asistenciu ZŤP osobe.
Táto ZŤP osoba má príspevok na osobnú asistenciu, ktorý je oslobodený od dane pre ZŤP. Príjem ZŤP sa posudzuje pre účely poskytnutia príspevku a nie osoby, ktorý vykonáva tuto sistenciu.
Na základe osobitnej zmluvy sa odmena poskytuje asistentovi, pre ktorého je to zdaniteľný príjem podľa § 6 ods. 2 písm b) ZDP č. 595/2003 Z. z. Môže uplatniť paušálny výdavok 25 %.
Záverom, má nárok na daňový bonus bez vzdania sa odmeny za osob.asistenciu
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Vďaka za reakciu,nevedela som nič o opatrovaní atď. Žiadosť o pomoc tiež len po telefone - nevidela som ani jeho papiere a hanba ani zákon, bola som však na okr. úrade a ak tomu dobre rozumiem posudzujú výšku čistého príjmu teda je to dúfam OK.
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

Pre poskytnutie príspevku na osobnú asistenciu Úrad... posudzuje príjmy babičky. Váš SZČO s týmto nemá nič spoločné. Je to samostatný úkon.
Potom babička podľa zmluvy platí odmenu za asisténciu (odmenu). Váš SZČO dostáva odmenu, je to pre neho zdaniteľný príjem, teda sa započítava aj pre účely daňového bonusu. Môže úplatniť paušálny výdavok vo výške 25 %.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať