Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Mne môj lekár povedal, aby som vitamíny ani nebrala, že je to zas len dalšia chémia do tela. Že ked sa žena stravuje normálne a prirodzene, tak že to stačí. Tak neberiem. Teraz som v 6-tom mesiaci a je mi super.

Ja som si urobila test po dvoch tyzdnoch od vynechania menzesu a bol pozitívny . AJ ja sa čudujem, že až tak neskoro, ale sme sa vtedy akurát sťahovali, takže som nejako zabudla na "moje dni". No ale hned, ako vyšiel test pozitívny, som šla k doktorovi, ten mi to na sone potvrdil (vtedy meral nas drobcek 1,6 mm). A od vtedy som pri sťahovaní nechytila žiadnu ťažkú krabicu, ani tašku. Manžel ma strážil ...... a on sa chudák poriadne narobil.

Moje prvé príznaky (ako u väčšiny): hrozná únava, nechuť na jedlo, zväčšenie prsníkov. To ale prešlo. Chvalabohu ma zatiaľ nechytili žiadne tehotenské chuťky, takže do teraz som pribrala iba 5 kg.

držím palce všetkým
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

jenny7 Pozri príspevok
Ahojte, viem, že to moc nesúvisí s prvými príznakmi, ale nechcela som kvôli jednej otázke zakladať novú tému. Takže moja otázka: čo si myslíte o užívaní vitamínov pre tehotné ako je napr.materna, calibrum..moj gynekolog mi povedal, že sa z toho rodia velké deti tak okolo 4kilov, myslela som, že užívanie chráni mamičky pre tým, aby nestrácali vitamíny a cítili sa lepšie. Má s tým niekto skúsenosti, že keď ste užívali tablet.vitamíny, tak sa narodilo väčšie bábätko??ďakujem za názory...
Namiesto vitamínových tabletiek by som zvolila radšej zeleninu a ovocie v čerstvom stave. Poznám viacero prípadov, kedy mamičky brali vitamíny a naozaj tie narodené detičky boli veľké.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja som teda žiadne prípravky nebrala, vtedy také nič nebolo, ale syn mal pri narodení 4,30. Takže tie väčšie deti nemusia byť iba v dôsledku užívania tych preparátov. Ale podľa mňa, naozaj vitamíny zo zeleniny a ovocia sú určite lepšie, ako tie v krabičke. A moje príznaky. Absolútne žiadne. Nebolo mi zle, nič mi nesmrdelo, jediný príznak - mala som slabú menzes. Mala som v tom čase akurát svadbu, tak som to pripísala k tomu. Až keď som nedostala menzes ďalší mesiac, išla som k lekárke a tá mi potvrdila tehotenstvo. Možno to bolo dané tým, že som nikdy nemusela čakať, kedy už konečne otehotniem, dokonca to prišlo o niečo skôr ako som chcela. A pri otehotnení zohrá veľa psychika. Mám známu, ktorá otehotnela na prvýkrát neplánovane, musela byť rýchlo svadba. Druhého dieťatka sa však nemohli dočkať. Návštev u lekára, injekcii, liekov pojedla dosť. Nakoniec si povedala. Mám syna, nie sme bez detí a vzdala to. Za 3 mesiace bola tehotná.
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

ahoj tak to máš super, ja sa skúmam a pozorujem do absolútnych detaliov a veľmi dúfam, že zbadám nejaký príznak, no neviem. Dúfala som že tu každá napíše, že do vynechania menzesu sa nedá nič spozorovať... len ma nejako pobolieva v podbrušku ale zdá sa mi že to ma pobolievalo aj minulé mesiace. Ja sa už modlím, aby to konečne prišlo. Myslíte že aj ked nič také o čom píšete nepocítim, aj tak môžem byť tehotná, alebo sa mám zasa vzdať nádeje?? Vždy som mala aspoň do menzesu áej...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

kisoraj Pozri príspevok
ahoj tak to máš super, ja sa skúmam a pozorujem do absolútnych detaliov a veľmi dúfam, že zbadám nejaký príznak, no neviem. Dúfala som že tu každá napíše, že do vynechania menzesu sa nedá nič spozorovať... len ma nejako pobolieva v podbrušku ale zdá sa mi že to ma pobolievalo aj minulé mesiace. Ja sa už modlím, aby to konečne prišlo. Myslíte že aj ked nič také o čom píšete nepocítim, aj tak môžem byť tehotná, alebo sa mám zasa vzdať nádeje?? Vždy som mala aspoň do menzesu áej...
Myslím, že väčšina žien do vynechania menzesu nevie na 100 % povedať, že je tehotná. Dokonca ani vynechanie menzesu nemusí vždy znamenať, že je to tehotenstvo. Ale aj prílišné pozorovanie sa a chcenie otehotnieť môže ovplyvniť organizmus tak, že potom žena nemôže otehotnieť. Netreba sa až tak pozorovať a to tehotenstvo určite príde. Dnes je už však možnosť tehotenských testov, takže nie je zas až tak ťažké zistiť, či si už tehotná. Držím palce.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

V lekárni kúpiť už aj tehotenskýá test, ktorý ti po 5 dňoch od pohlavného styku ukáže či si tehotná, alebo nie. Do prvej menšturácie zvyčajne nebýva nič také čo by ti nasvedčovalo že si tehotná. Začína to až keď nedostaneš menštruáciu. Zvyčajne bolia prsia a podbruško, ráno pri umývaní zubov môžeš mať nutkanie k vracaniu.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Ahoj, vieš, každá sme iná. Mám 2,5 ročného syna a moje prvé príznaky boli okrem vynechania menštruácie aj hrozná únava a spavosť. Spávala som aj 13 hodín denne a bolo to málo.
Ďalej ma boleli prsia. Môže tam byť aj ranná nevolnosť, ale to nebol môj problém.
To koľko trvá prechod vajíčka do maternice presne neviem.
Tak pa
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
jenny7 Pozri príspevok
Ahojte, viem, že to moc nesúvisí s prvými príznakmi, ale nechcela som kvôli jednej otázke zakladať novú tému. Takže moja otázka: čo si myslíte o užívaní vitamínov pre tehotné ako je napr.materna, calibrum..moj gynekolog mi povedal, že sa z toho rodia velké deti tak okolo 4kilov, myslela som, že užívanie chráni mamičky pre tým, aby nestrácali vitamíny a cítili sa lepšie. Má s tým niekto skúsenosti, že keď ste užívali tablet.vitamíny, tak sa narodilo väčšie bábätko??ďakujem za názory...
Ja som počas tehotenstva nebrala nič, iba vitamíny z ovocia a zeleniny a malý je zdravý, krásny. Sesternica sa napchávala tabletkami a porodila takmer 6 kilové dievčatko. A tá bolesť keď islo von!!!! Odporúčala by som žiadne umelé vitamíny.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ahoj, z mojich vlastných skúsenosti, to niektoré ženy vedia hneď resp. do 1 týždňa. Najlepšie je, keď si dáš odobrať krv na HCG vyšetrenie, to je najreálnejšie. Ja som neznášala zápach,vône a bývalo mi strašne zle - tak zle, že som mávala závrate - vieš, keď poznbáš taký príznak, ako je studený pot, tak to je ono. A veľa závisí aj od plodných a nepolodných dní
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Vrátim sa k vitamínom-pri prvom tehot. som ich brala pravidelne
každý deň a malinká mala pôrodnú váhu 3,75 kg, čo sa mi zdá normál. Najlepšia je samozrejme prirodzená strava, ale teraz, keď som tehotná 2-krát, ovocie a zelenina mi nechutí, a keď to aj násilím zjem je mi hrozne blbo, takže si opäť dopĺňam telo vitamínmi...
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

ahojte tak akoby som to, vcera "zakríkla", alebo lepsie povedané privolala, to že mi nič nie je. Dnes mi bolo celý deň akosi zle a grgala som. Prepáčte za detaliné opisy. Takze mozno... Dúfam, že si to len nenahováram (ako tu už bolo viackrát písané, že aj to je možné prí prílišnom chcení), ja som skôr pesimistka a rozmýšľam, či som náhodou niečo nepojedla, alebo čo... A potom, ked to výjde, budem "prekvapená" a šťastná. Kým som si neprečítala tieto príspevky, nevedela som, že sú také príznaky aj pred vyechaním menzesu, včera som si to prečítala a dnes niektoré pociťujem, vyzerá to, že už keď o nich viem, tak ich aj ragistrujem. Uvidíme, dám vediet, ako to dopadne... Este 1,5 týždňa... a ďakujem za rady :-)
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

kisoraj Pozri príspevok
ahojte tak akoby som to, vcera "zakríkla", alebo lepsie povedané privolala, to že mi nič nie je. Dnes mi bolo celý deň akosi zle a grgala som. Prepáčte za detaliné opisy. Takze mozno... Dúfam, že si to len nenahováram (ako tu už bolo viackrát písané, že aj to je možné prí prílišnom chcení), ja som skôr pesimistka a rozmýšľam, či som náhodou niečo nepojedla, alebo čo... A potom, ked to výjde, budem "prekvapená" a šťastná. Kým som si neprečítala tieto príspevky, nevedela som, že sú také príznaky aj pred vyechaním menzesu, včera som si to prečítala a dnes niektoré pociťujem, vyzerá to, že už keď o nich viem, tak ich aj ragistrujem. Uvidíme, dám vediet, ako to dopadne... Este 1,5 týždňa... a ďakujem za rady :-)
Ja by som to nevydržala a kúpila by som si tehotenský test.
0 0
Jullietta Jullietta

Jullietta je offline (nepripojený) Jullietta

Momentalne som na materskej dovolenke a narodenie prveho dietata-syna si uzivam a v podstate aj ucim za pochodu :o))) ...viac
zdravím všetkých, musím uznať, že je to tu aj pre mňa veťmi zaujímavé čítanie.Menštruácia mi mešká už 2týždne, ale u mňa je meškanie ako tak v normále ale len takých 3-5dní v poslednej dobe, aj to som mala uz skoro pravidelnú menštruáciu. Mam naliate prsníky, cítim sa hrozne unavená (možno len jarná únava), pred týždňom som cítila zopár pichnutí v bruchu...taká nezvyčajná bolesť.Moja lekárka mi robila hormonálne testy a čakám za výsledkami. ale teraz si asi budem musieť najprv urobiť tehotenský test...neviem či som tehotná, alebo mam nejaký iný problém
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

mám kúpený tehotenský test, ale na min. 10 deň po oplodnení, takže ešte musím aj tak trochu počkať. Chcela som si ho urobiť, až keď mi bude 2-3 dni meškať mezes, ale neviem, či vydržím. Dnes som zase už nič necítila, všetko úplne normálne, žiadne príznaky, ani náznak, tak neviem, či to bol len klam, alebo je to nejako striedavo...
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

neviem ako si mohla vydržať 2 týždne, ja by som to nevydržala, nevediet... držím palce, aby to bolo tak ako si ty prajes
0 0
Jullietta Jullietta

Jullietta je offline (nepripojený) Jullietta

Momentalne som na materskej dovolenke a narodenie prveho dietata-syna si uzivam a v podstate aj ucim za pochodu :o))) ...viac
No tak pred par hodinami som si urobila test a vysiel mi pozitivny, cize pravdepodobne som tehotná...je to taky co hned po 3dnoch oplodnenia ukaze ci ano alebo nie...este v pondelok musim ist k svojej lekarke a uvidim...neviem mam take zmiesane pocity a hlavne citim strach, o detoch toho vela neviem...musim sa trosku spamätat... a asi zacnem studovat nejake knihy...este mi to asi stale poriadne nedochadza a nechce sa mi verit...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Jullietta Pozri príspevok
No tak pred par hodinami som si urobila test a vysiel mi pozitivny, cize pravdepodobne som tehotná...je to taky co hned po 3dnoch oplodnenia ukaze ci ano alebo nie...este v pondelok musim ist k svojej lekarke a uvidim...neviem mam take zmiesane pocity a hlavne citim strach, o detoch toho vela neviem...musim sa trosku spamätat... a asi zacnem studovat nejake knihy...este mi to asi stale poriadne nedochadza a nechce sa mi verit...
Tak držím palce, knihy síce trochu pomôžu, ale najlepšie naučí život. A netreba sa báť. Nikdy neurobíte tak zle, aby ste bábetku ublížili a že sem tam si skomplikujete život - to nevadí. Ja si spomínam, ako som sa v knihách dočítala, že dieťa má papať každé tri hodiny. A keďže som nevedela, že všetko poslúchnuť nemusím, tak som svoju dcéru budila aj v noci, aby každé 3 hodiny jedla. Až keď doktorka zistila, že ju budím každé tri dni, tak ma poučila, že to mám nechať na malú a keď bude chcieť, vypýta si. Dnes má dcéra 21 a vždy sa na tom smejeme.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Tehotenský test u mňa vyšiel na 100 %, tak ver, že si tehotná. A neboj sa toho. Príznaky sú niekedy nepríjemné, ale ten pocit, že máš v brušku niečo maličké krásne... je na nezaplatenie. A keď sa to narodí... neboj, všetko pôjde samo, uvidíš. Vôbec to nieje ťažké, ak sa na to tešíš a dieťatko prijmeš s láskou. V podstate sa s dieťatkom vžiješ do jeho živôtika a budeš vedieť, kedy čo potrebuje. Držím palce.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ale knižku tehotenskú dostaneš, až po 10t. kedy by malo byť vidieť tlčúce srdiečko, takže nemá význam hneď utekať k lekárovi.
Ja som pri druhej mala hrozné problémy s pankreasom a naozaj som si vytrpela dosť, ale držím palce k čo najbezproblémovejšiemu priebehu.
0 0
Jullietta Jullietta

Jullietta je offline (nepripojený) Jullietta

Momentalne som na materskej dovolenke a narodenie prveho dietata-syna si uzivam a v podstate aj ucim za pochodu :o))) ...viac
Dakujem Vám všetkým veľmi pekne za povzbudzujúce vety, vážim si všetky matky, lebo si to zaslúžia...aj tá moja, lebo je úžasná a hrozne ju zbožňujem, dúfam, že aj ja raz budem takou dobrou mamou...no uvidime ako dopadnem v pondelok u svojej lekarky a dam Vám vediet ...ešte raz ďakujem a tiež Vám prajem veľa štastných chvíl s Vašimi ratolesťami...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať