Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

aj ja ti gratulujem, dúfam, že vám to dobre dopadne, neboj sa toho, aj keď tvojim zmiešaným pocitom verím ... dúfam, že aj ja onedlho pridám takúto krásnu správičku... Neviem už možno aj prešlo 10 dní ale ja sa bojím urobiť si test... bojím sa, že sa sklamem, asi to urobím tak ako som pôvodne chcela, počkám kým mi bude aspoň 2-3 dni meškať, je to u mňa zatiaľ vždy presné, takže to už budem o tom takmer presvedčená. Keď ovšem do vtedy vydržím... Čo myslíte?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Kisoraj keď človek je veľmi nedočkavý a úfa, dúfa, aj jeden deň je celá večnosť úprimne ti želám, že keď si ten test spravíš , aby vyšiel pozitívne, ako po tom túžiš.
0 0
Jullietta Jullietta

Jullietta je offline (nepripojený) Jullietta

Momentalne som na materskej dovolenke a narodenie prveho dietata-syna si uzivam a v podstate aj ucim za pochodu :o))) ...viac
Kisoraj neboj sa ničoho, ber to tak, že čo sa ma stať sa stane tak či tak...a ak nebudeš tehotná teraz...tak budeš neskor.Fakt tu zohráva veľkú rolu psychika...keď si uvoľnená a nemyslíš na, či otehotnieš, alebo nie je omnoho väčšia šanca, že ostaneš tehotná...aspoň ja si to myslím.Ďakujem ti tiež za podporu a prajem ti zo srdca, nech ti vyjde to čo Ty sama chceš...
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

počuj ty sa trápiš pre pár dní ,to už nejako vydržíš a určite to dopadne tak ako chceš,ja som na začiatku dávila,boleli ma prsia a všetko to ostatné a napriek tomu ma lekári presviedčali,že mám len cystu,ktorá je hormonálne činná a simuluje tehotenstvo,len môj muž tvrdil,že som tehotná,lekár rozhodol cystu operovať,tak operovali,len muž tvrdil,že som tehotná,potiaže neprestali,lekári rozhodli vybrať vaječník,len muž tvrdil neoperovať,je tehotná,poslali ma na neviem ktoré v poradí sono a hádaj,kto mal pravdu?muž.Bola som už 3 mesiace tehotná,prestrašená lebo ma operovali asi v 7-8 týždni tehotenstva,ale rozhodli sme sa,bude bábo,keby nemal byť kameň na kameni,len jedno mi nie je jasné kde sa ten náš syn skrýval,keď ho nikto nevidel ani na sone.Naše odstrachované vytrpené bábo má 21 rokov a má sa k svetu až príliš.Ale ešte jedno,doktori nevedeli manžel vedel,ba dokonca celú dobu tvrdil,že bude syn,aj keď naše bábatko sa otočilo chrbtom dole hlavou a nie a nie sa pohnúť takže pohlavie bolo prekvapením.Opýtaj sa manžela či náhodou niečo nevie,ten môj vedel aj kedy ho spravil a presne povedal kedy sa nám to narodí a sedelo to,pomýlil sa asi o 24 hodín
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

ahoj tak to je naozaj zaujimave... ale mne to nevyslo, dostala som menstruaciu, takze smola. Neviem, ci sa fakt daju tie priznaky vymysliet alebo co, ale uz sa snazime dlhsie a prave tento mesiac som pocitovala celkom nieco ine ako inokedy, preto som bola takmer presvedcena a dufala som. Ale smola, zasa nevyslo. Som velmi sklamana a ked vidim dieta alebo tehotnu zenu tak placem. Viem ze takmer kazda povie ze netreba na to mysliet, ale (nehovorim ze treba byt nacasovani ako roboty) nemysliet sa neda... pri kazdom styku na to myslim, nech sa to uz stane, a neverim ze tie co to chcu na to nemyslia. Nemate este nejake rady? Plodne dni dodrziavame... len neviem ako casto je uz vela, pocula som ze aj spermie musia dozriet...
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

a este jedna pikoska, meskalo mi to 'az' asi jeden den, ale bola som taka nedockava, tak som si urobila test... bol negativny a o par hodin som to dostala... takze stacilo trosku pockat...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

kisoraj Pozri príspevok
ahoj tak to je naozaj zaujimave... ale mne to nevyslo, dostala som menstruaciu, takze smola. Neviem, ci sa fakt daju tie priznaky vymysliet alebo co, ale uz sa snazime dlhsie a prave tento mesiac som pocitovala celkom nieco ine ako inokedy, preto som bola takmer presvedcena a dufala som. Ale smola, zasa nevyslo. Som velmi sklamana a ked vidim dieta alebo tehotnu zenu tak placem. Viem ze takmer kazda povie ze netreba na to mysliet, ale (nehovorim ze treba byt nacasovani ako roboty) nemysliet sa neda... pri kazdom styku na to myslim, nech sa to uz stane, a neverim ze tie co to chcu na to nemyslia. Nemate este nejake rady? Plodne dni dodrziavame... len neviem ako casto je uz vela, pocula som ze aj spermie musia dozriet...
Treba sa úplne uvoľniť a nemyslieť na to, že nemáš na to myslieť Ale teraz vážne. Neviem ako dlho sa pokúšaš otehotnieť, ale hovorí sa, že dva roky to je normálne. Ak sa Ti to však nedarí už dlhšie, treba sa poradiť s lekárom. Niekedy v tom bráni len nejaký malý problém. Držím palce a snáď na budúce to vyjde. Ide jar, najlepšie obdobie. (Ja som pri prvom tehotenstve ešte dostala menzes. Bola síce slabšia, ale už som bola tehotná. )
Naposledy upravil JAJA11 : 18.03.08 at 12:27 Dôvod: doplnenie
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

az dva roky je to uplne normalne??????? tak dufam ze az dva roky to nebude... to nevydrzim 'len tak' skusat... este to nie je az tak dlho ale vies clovek dufa uz od zaciatku, ze preco by to malo prave jemu trvat dlho ked ine ani nechcu a su hned tehotne. ja som inac (este)v pohode, este nestresujem, ved nevyslo uvidime dalej, ale stale dookola ta ista pesnicka, dostanem menzes, idem hladat nove (alebo citam stare) infosky o plodnosti o polodnych dnoch atd... len vravim teraz som sa citila akosi inak tak som si myslela ze sa vo mne uz stal ten zazrak...
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

kisoraj Pozri príspevok
az dva roky je to uplne normalne??????? tak dufam ze az dva roky to nebude... to nevydrzim 'len tak' skusat... este to nie je az tak dlho ale vies clovek dufa uz od zaciatku, ze preco by to malo prave jemu trvat dlho ked ine ani nechcu a su hned tehotne. ja som inac (este)v pohode, este nestresujem, ved nevyslo uvidime dalej, ale stale dookola ta ista pesnicka, dostanem menzes, idem hladat nove (alebo citam stare) infosky o plodnosti o polodnych dnoch atd... len vravim teraz som sa citila akosi inak tak som si myslela ze sa vo mne uz stal ten zazrak...
A ako dlho to vlastne zatial neuspesne skusate? 2 roky sa beru ako ako normalna doba, skor sa to zacne riesit, ak mate v rodinnej anamneze nejake udaje, ktore by mohli naznacovat problem s plodnostou. Ale 1 rok skusania je uplne minimum.
Ver, ze to nie su plane reci, ze treba na to prestat mysliet a brat to s lahkostou. Ked sa stale tocis len okolo plodnych dni etc. a stale myslis len na to, ako mat dieta, jednak je to pre vas velmi unavne a aj organizmus reaguje skor opacne (niekedy az tak, ze moze dojst k anovulacnym cyklom). Treba zabudnut na to, ze chcete dieta a milovat sa s radostou, potom aj to dieta s radostou pride co najskor
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri si aj
http://www.modrykonik.sk/
snažilky
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Kisoraj a ozaj,pri tej našej 21 ročnej "cyste" som otehotnela nie počas plodných dní,lebo aj my sme snažili asi 8-9 mesiacov,kým mi lekárka neporadila,aby sme sa o počatie pokúsili ku koncu menzes,takže otehotnela som asi 4-5 deň menzes,lebo lekárka tvrdila,že je veľmi častá aj ovulácia počas menzes a ešte raz počas mesiaca,vraj to nie je nič výnimočné.Každé ďalšie tehotenstvo potom bolo aj v čase keď sme nechceli,len prvýkrát sme sa takto vytrápili a milovať sa len pre počatie dieťatka je príliš stresujúce pre organizmus ,takže ozaj si treba povedať,budeme sa milovať pre radosť a nechcem otehotnieť a on ten organizmus, potvora nám to urobí naschvál a otehotnie si.Takže želám veľa radosti z milovania len tak a potom veľa radosti z tehotenstva,ktoré z toho iste vznikne.
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

my sa milujeme pocas celeho mesiaca, takze aj keby som to mala tak ako ty tak mozem otehotniet pretoze okrem menzesu sa milujeme stale, len pocas plodnych dni tak inac akoby viac.. tak skusim na to az tak nemysliet, dam vediet ci sa to da. Ale ja naozaj len tak pisem ze sa snazime, nehovorim, ze som uz zufala, ved len ked sa niekto snazi 2 roky alebo rok, moze tu pisat? Aj ked to nie je az tak dlho mozem si opytat radu, a skusenosti inych. Aj tebe dakujem za radu, vsetky si cenim a dufam ze aj ja budem onedlho vediet takto poradit...
0 0
Ivka6 Ivka6

Ivka6 je offline (nepripojený) Ivka6

Ahojte...mam take mensie podozrenie,ze som tehotna...vela papam...vela spim...byva mi na zvracanie,pribrala som a to hlavne na brusku,mam rozne chute,som citliva a podrazdena,ale menstruacia je pravidelna...mojej mamke povedali predtym ako ma cakala,ze nemoze mat deticky a potom az v 4. mesiaci prisla na to,ze je tehotna a tiez mala 4. mesiace pravidelnu menstruaciu...test som si este nerobila a nebola som este u gynekologa...s priatelom mame vztah uz pomaly 3 roky,takze by som bola len stastna,no zaroven som si vedoma toho co to obnasa...prosim poradte a vyjadrite svoj nazor...dakujem...pekny den
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Krvacanie sa moze u niektorych zien vyskytnut aj na zaciatku tehotenstva a simulovat menstruacne krvacanie, naprek tomu tvoje priznaky su velmi nespecificke, takze si urob aspon test alebo skoc rovno na gyndu, nech vies, na com si a daj potom vediet
0 0
aťka šebová aťka šebová

aťka šebová je offline (nepripojený) aťka šebová

Určite navštív svojho gynekológa. Ja som minulý týždeň potratila, bola som už v 14. týždni. Menštruáciu som mala úplne pravidelnú a okrem toho že som pribrala 4 kg, čo som pripisovala stresu som nemala vôbec žiadne príznaky že by som mohla byť tehotná. Veľmi si vyčítam že som niečo podcenila.
0 0
Ivka6 Ivka6

Ivka6 je offline (nepripojený) Ivka6

No ahojte...tak robila som si testik dnes,lebo som bola uz nedockava...a vysiel negativny vysledok...hmmm neverila som tomu ze som v druhom stave,lebo uz vela krat som si myslela ze som a nikdy nic...ale aj tak som akasi smutna...istym sposobom som sa tesila...myslim si,ze dieta je najkrajsi dar aky zena moze od zivota dostat a zaroven je to plod lasky,aspon v mojom pripade by to bol plod cistej lasky...hmmm....dakujem za vase vyjadrenia...ps:je mi luto co sa vam stalo,ja by som asi umrela od zialu,ale treba ist dalej...
0 0
BABIKA2008 BABIKA2008

BABIKA2008 je offline (nepripojený) BABIKA2008

: ))))))))
najskorsie priznaky vobec nemusia byt
a menstruovat mozes aj ked si tehotna, to dufam vies
a medzi zakladne priznaky byva nechut do fajcenia ak si fajciarka, velka chut na jedla roznej chute, mas casto mastne vlasy,
0 0
bambulka_1 bambulka_1

bambulka_1 je offline (nepripojený) bambulka_1

zaphira Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
zdravim vsetky. Mam jednu otazocku. Viac ako dva roky som uzivala hormonalnu antikoncepciu. Minuly mesiac som tabletky nebrala, ze prestavka. Menstruacia mi meska 4 dni, pocitujem bolesti v prsiach, a den pred menstruaciou som myslela, ze mi vybuchnu, a uplne horuce boli. Robila som si test, no zjavila sa len jedna ciarka. A moja otazka znie,ci moze predchadzajuce uzivanie antikoncepcie ovplivnit vysledky tehotenskeho testu. Dakujem.
0 0
kisoraj kisoraj

kisoraj je offline (nepripojený) kisoraj

bambulka_1 Pozri príspevok
zdravim vsetky. Mam jednu otazocku. Viac ako dva roky som uzivala hormonalnu antikoncepciu. Minuly mesiac som tabletky nebrala, ze prestavka. Menstruacia mi meska 4 dni, pocitujem bolesti v prsiach, a den pred menstruaciou som myslela, ze mi vybuchnu, a uplne horuce boli. Robila som si test, no zjavila sa len jedna ciarka. A moja otazka znie,ci moze predchadzajuce uzivanie antikoncepcie ovplivnit vysledky tehotenskeho testu. Dakujem.
ahoj, odpovedam ti podla mojho nazoru, nie odborne. Ja si myslim, ze nemoze uzivanie antikoncepcie ovplyvnit vysledok. Tieto priznaky mozes mat sice vplyvom antikoncepcie, ale nemusis byt tehotna. Negativny vysledok moze byt napriklad preto, ze mas v moci este malo hormonu hCG ktory to sa pocas tehotenstva vylucuje, skus si ho urobit este raz neskor, ked nedostanes mestruaciu. Ale jej meskanie je tiez celkom normalne po vysadeni antikoncepcie, lebo to uz nie je riadene tabletkymi, ale tvojim organizmom, ktory si tiez musi zvyknu na zmenu. Tie bolesti mozes mat prave pre to ze si vysadila antikoncepciu, ja som ju brala takych 5 rokov a prvy mesiac po tom ked som prestala, som myslela, ze umieram od bolesti. Nie sice v prsiach, ale bolo mi tak zle, ze som sa nemohla postavit na nohy. Bolo to den pred prichádzajúcou menstruaciou. A tiez prisla tocha neskor a odvtedy je to stale trosku neskor. Takze len pockaj co pride, sama uvidis. Prajem ti aby ti to vyslo tak ako si zelas, ci uz chces byt tehotna alebo nechces, v kazdom pripade, daj vediet...
Naposledy upravil kisoraj : 16.04.08 at 09:07
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kisoraj Pozri príspevok
ahoj, odpovedam ti podla mojho nazoru, nie odborne. Ja si myslim, ze nemoze uzivanie antikoncepcie ovplyvnit vysledok. Tieto priznaky mozes mat sice vplyvom antikoncepcie, ale nemusis byt tehotna. Mesiac po vysadeni antikoncepcie este dost pravdepobne ucinkuje, ale samozrejme, mozes otehotniet...
Mesiac po vysadení už nemôže pôsobiť. To by sme tabletky brali každý mesiac, nie každý deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať