Zavrieť

Porady

Predaj tovaru sam sebe

Zdravim, chcel by som Vás požiadať o radu na zaklade živnosti prevadzam maloobchod predavam plastove okna nastala u mna taka situacia že ja ako sukromna osoba prerabam rodiny dom a potrebujem okna tak sa chcem spytať či si môžem predať sam sebe tieto okna za všetky odpovede ďakujem
Usporiadat
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

ahojte. nechcem začínať novú tému, lebo mám presne rovnaký problém-predaj tovaru sám sebe. robím účtovníctvo podnikateľovi, ktorý predáva tovar(konkrétne bio potraviny) cez internet. nakupuje vo veľkom tovar, z ktorého určitú časť skonzumuje, a netuším ako to "zobraziť" v účtovníctve. pokiaľ by som to nezaúčtovala, "vyskakovali" by mu vysoké zásoby. ďakujem za odpovede
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vilob Pozri príspevok
ahojte. nechcem začínať novú tému, lebo mám presne rovnaký problém-predaj tovaru sám sebe. robím účtovníctvo podnikateľovi, ktorý predáva tovar(konkrétne bio potraviny) cez internet. nakupuje vo veľkom tovar, z ktorého určitú časť skonzumuje, a netuším ako to "zobraziť" v účtovníctve. pokiaľ by som to nezaúčtovala, "vyskakovali" by mu vysoké zásoby. ďakujem za odpovede
Viď príspevok 3 - osobná spotreba
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To Evina:Účtovnej jednotke, odberateľovi, vzniká dlh len vtedy, ak odberateľ nakúpený tovar už vlastní a dodávateľ mu poskytne lehotu na zaplatenie nakúpeného tovaru. V nadväznosti na ustanovenia Obchodného zákonníka pohľadávka vzniká následne, a to po uznaní dlhu dlžníkom. Ak odberateľ za nakúpený tovar zaplatil v deň jeho obstarania, t. j. nákupu, nedošlo ku vzniku dlhu, a preto ani ku vzniku pohľadávky.
Evina už si to našla???

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...=41&ArtID=9576

Lebo tu to je napísané presne tak,ako uvádzaš.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Áno, to hej, aj som sa k tomu vyjadrila...ja hľadám, ale už som pochopila, že nie všetky sú uverejnené...tie rozhodnutia súdu
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

to Evina: však áno, ako osobná spotreba, len prakticky si to vôbec neviem predstaviť. on (pán podnikateľ) totiž nenakupuje extra na faktúru pre svoju rodinu. On len jednoducho z toho množstva čo nakúpi nejaký ten tovar minie. vravel, že to tvorí zhruba 10000 Sk za mesiac. tak teraz neviem, mám nejakú cca 10000-ovú došlú faktúru zaúčtovať ako osobnú spotrebu, alebo ako? ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vilob Pozri príspevok
to Evina: však áno, ako osobná spotreba, len prakticky si to vôbec neviem predstaviť. on (pán podnikateľ) totiž nenakupuje extra na faktúru pre svoju rodinu. On len jednoducho z toho množstva čo nakúpi nejaký ten tovar minie. vravel, že to tvorí zhruba 10000 Sk za mesiac. tak teraz neviem, mám nejakú cca 10000-ovú došlú faktúru zaúčtovať ako osobnú spotrebu, alebo ako? ďakujem
Podľa skladovej evidencie. Predaj na faktúru máš výdaj a všetko ostatné čo tvorí rozdiel by som mu dala na osobnú spotrebu, možno ho potom tie žarty prejdú.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

hm, mám fakt "rada" takúto robotu. zrejme by bolo najrozumnejšie dotlačiť ho k tomu, aby si pre seba nakupoval osobitne... ináč ďakujem za rýchle odpovede.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tú skladovú evidenciu ovšem nech si robí majiteľ sám . Niektorí robia tak, že dajú účtovníkovi na konci mesiaca súpis tovaru v nákupnej cene , ktorý si vzali pre svoju spotrebu a tovaru, ktorý bol prípadne použitý ako réžia firmy . Takto sa na konci mesiaca interným zápisom upraví celkový výdaj za tovar (aj DPH pri osobnej spotrebe, pokiaľ je platiteľom).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vilob Pozri príspevok
hm, mám fakt "rada" takúto robotu. zrejme by bolo najrozumnejšie dotlačiť ho k tomu, aby si pre seba nakupoval osobitne... ináč ďakujem za rýchle odpovede.
Určite by mal minimálne vypisovať výdajku, čo si berie...Možno ak mu vysvetlíš ako budeš v uzávierkových operáciách musieť pripočítavať tieto inventarizačné rozdiely, nad daňový základ tak sa s ním bude dať dohodnúť na nejakom režime...
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

to si myslím, že zaberie. tak ešte raz vďaka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať