Zavrieť

Porady

riesenie v mimoriadnej situacii

dobry den poradaci, chcem vas poprosit o radu ako postupovat pri rieseni mimoriadnej situacie v nasom spolocenstve VB s vlastnou spravou. problem spociva v tom, ze nam vichrica odtrhla strechu na panelovom dome nasho spolocenstva a nas predseda spolocenstva to zobral po svojom. nabehol na druhy den rano sam do prvej firmy, objednal zateplenu strechu(povodna bola bez zateplenia), zaplatil preddavky, a to vsetko bez toho, aby o tom vedela aspon rada. okrem toho, ze doslova a do pismena "vybielil" ucet fondu oprav SVB ( v stanovach je jasne napisane, ze nemoze robit taketo rozhodnutia sam a nemoze sam disponovat financnou hotovostou viac ako 50 000.-sk mesacne) a spoliehal sa na vysku prostriedkov, ktore mozno dostaneme pri plneni poistnej udalosti(mimochodom uz tri tyzdne nevie kolko penazi dostaneme) stale sa vyhovara, ze to bola mimoriadna situacia, pretoze nam odtrhlo strechu. velmi mimoriadne to asi nebolo, pretoze ta "firma" strechu prekryla igelitovou foliou na ktoru poukladali po okrajoch strechy tehly, ktore pri pofuknuti vetra padaju zo strechy a ohrozuju majetok a zivoty vlastnikov bytov v SVB.tento stav uz pretrvava treti tyzden. poprosil by som vas o radu, je mozne dat voci nemu trestne oznamenie?nie je to jeho prvy problem, ktory obdobnym sposobom v kratkom case riesil po svojom. on sam ako predseda SVB a zamestnanec spolocnosti, ktora ponuka okrem ineho aj poistenienehnutelnosti urobil napriklad aj poistenie panelaku bez toho, aby o tom niekto vedel(poistne 50 milionov a rocne poistne cca 43tisic korun+ k tomu dynamizacia a ostatne..) a mal z toho celkom slusnu proviziu od poistovne. je to vobec mozne? dakujem
Usporiadat
svb pribinova svb pribinova

svb pribinova je offline (nepripojený) svb pribinova

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Prišlo mi to veľmi povedomé. Nie si predsedom v našom SVB? Ale riešiť šmahom ruky im ide dobre, nie?
Nooooo tak to teda áno
0 0
svbpribinova svbpribinova

svbpribinova je offline (nepripojený) svbpribinova

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Predseda v znení zákona 182/1993 mal zvolať schôdzu, mal urobiť výber firmy za účelom opravy strechy, poprípade aj zateplenia ak by si to odsúhlasili na schôdzi. O tom myslím, nikto nebude polemizovať. Ale prečo to riešil špecificky, nie v zmysle zákona by si mal vedieť on odôvodniť. Inak ak ešte nepodpísal zmluvu o dielo, treba ho požiadať o dodržanie znenia zákona. Máte na účte toľko finančných prostriedkov na celú strechu? V prípade dofinancovania či už formou úveru alebo inou formou musí mať potrebný písomný súhlas členov SVB. Účtovníctvo vo Vašom SVB robí kto? Ak účtovnícto pre Vás niekto robí na základe mandátnej zmluvy, mal by tiež požadovať na takú sumu podpisy ostatných členov SVB. Záleží na tom ako to máte uvedené v mandátnej zmluve. Máte poistený dom? Ak áno, treba žiadať o poistné plnenie. Určite sa Vám vráti časť finančých prostriedkov. Inak ja súhlasím, pri strechách keď už treba opravovať, nech sa aj zateplí. Prosím zadávateľku /alebo zadávateľa/ o informácie ako sa ďalej u Vás postupuje. Ďakujem.
takze v prvom rade dakujem za vsetky prispevky. budem reagovat na tento.. na fonde oprav bolo cca 240 tisic z coho predseda okamzite vyplatil zalohu spolocnosti vo vyske 200tisic. faktura je vo vyske 531 tisic, takze vobec nevieme, z coho to bude financovane, ale bolo nam na schodzi povedane, ze peniaze budu. z poistovnou to riesene bolo, ale predseda nam nevedel dat jasnu odpoved, ake vysoke bude plnenie, takze vlastne ani nevieme odkial vezme peniaze!!! medzi tym on ako stavebny dozor(mimochodom bez patricneho vzdelania, praxe a inych nalezitosti) prevzal stavbu, a prisli sme na to, ze to prevzal perfektne.. nie je vobec dodrzana technologia, su tam nedorobky atd..dalsi postup?..7.10.schodza SVB s nasledným odvolanim predsedu(na poslednej nebola potrebna ucast na schvalenie), a nasledne podanie trestneho oznamenia na osobu predsedu svb s podozrenia zo sprenevery financnych prostriedkov, pretoze okrem toho, ze si urobil po svojom a nikoho neinformoval este aj vybielil ucty-teda ak nie sme v minuse...
0 0
svbpribinova svbpribinova

svbpribinova je offline (nepripojený) svbpribinova

slavica Pozri príspevok
Táto téma bola z tohto dôvodu uzatvorená,/ako správne začal Julian/... Empaty ju znova otvoril a nasledne to zmazal, lebo si myslel, že to už netreba "pitvať" ... a tak sme si vyjasnili to čo tu patrí a čo nepatrí a tak zabudnime na preferovanie správcov / možno táto tema je fakt o preferovaní SVB/ aspoň ja to tak citim, chcem aby sme si pomáhali, radili, aby sa tu stretali ľudia, ktorí majú čo najviac povedať k SVB- je to predsa len špecifická správa, ale samozrejme uvítame rady od iných správcov, bez zbytočných invektív na SVB. Radme si ďalej , pomáhajme si a skúsme si plniť svoje poslanie pre ktoré sme tu a ukážme , že v naších panelákoch može byt aj dobrá vôľa, pohoda a spokojnosť.

k teme : na jednej stane bol svbpribinova a na druhej svb pribinova, vlastník versus predseda a ja budem len rada ak sa dozvieme od oboch či tento problém v zadanej téme pretrváva, alebo len my sa tu k nemu vyjadrujeme.
mila slavica dostal som tu uz aj info o tom, ze tu zavadzam ludi a ze nemam zaujem problem riesit, bol som odcestovany-tolko na ospravedlnenie, ale dnes som bol milo prekvapeny, ze sa tu nazbieralo dost prispevkov k teme. problemy nielen ze pretrvavaju, ale bude ich este viac. o tom ze nas predseda tu funguje pod nickom svb pribinova som vazne nevedel, ale jednoznacne musim priznat ze vas tu zavadza tak isto ako 41 vlastnikov bytov SVB!!! je to chlap, ktory najskor kona, nasledne mysli (pravdepodobne jeho otec a nie on) ale nic poriadne neda na papier!!!priklad..objednal generalnu opravu strechy bytovky - sam,rozhodol sa o tom, ze bude nova cela a zateplena -sam, zaplatil nasimi peniazmi - sam hoci este nevie, ci bude mat z coho(mimochodom mame dohodnutu celkom slusnu penalizaciu za oneskorenie platby 0,05%/den!!!a sám to podpisal!ak je este potrebne nejake info kludne prezradim, staci mi napisat!
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

svbpribinova Pozri príspevok
takze v prvom rade dakujem za vsetky prispevky. budem reagovat na tento.. na fonde oprav bolo cca 240 tisic z coho predseda okamzite vyplatil zalohu spolocnosti vo vyske 200tisic. faktura je vo vyske 531 tisic, takze vobec nevieme, z coho to bude financovane, ale bolo nam na schodzi povedane, ze peniaze budu. z poistovnou to riesene bolo, ale predseda nam nevedel dat jasnu odpoved, ake vysoke bude plnenie, takze vlastne ani nevieme odkial vezme peniaze!!! medzi tym on ako stavebny dozor(mimochodom bez patricneho vzdelania, praxe a inych nalezitosti) prevzal stavbu, a prisli sme na to, ze to prevzal perfektne.. nie je vobec dodrzana technologia, su tam nedorobky atd..dalsi postup?..7.10.schodza SVB s nasledným odvolanim predsedu(na poslednej nebola potrebna ucast na schvalenie), a nasledne podanie trestneho oznamenia na osobu predsedu svb s podozrenia zo sprenevery financnych prostriedkov, pretoze okrem toho, ze si urobil po svojom a nikoho neinformoval este aj vybielil ucty-teda ak nie sme v minuse...
Som rád že si sa ozval a napísal nám ako to vo Vašom dome vlastne je. A funguje to skutočne tak, ako by to nemalo!

Takže som rád, že tu niekto napísal, že treba objektívne vypočuť obidve strany a nielen niekomu bezhlavo drukovať, pretože je predseda SVB.

Obraz o objektívnosti nech si tu urobí každý sám. Je zjavná.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

svbpribinova Pozri príspevok
takze v prvom rade dakujem za vsetky prispevky. budem reagovat na tento.. na fonde oprav bolo cca 240 tisic z coho predseda okamzite vyplatil zalohu spolocnosti vo vyske 200tisic. faktura je vo vyske 531 tisic, takze vobec nevieme, z coho to bude financovane, ale bolo nam na schodzi povedane, ze peniaze budu. z poistovnou to riesene bolo, ale predseda nam nevedel dat jasnu odpoved, ake vysoke bude plnenie, takze vlastne ani nevieme odkial vezme peniaze!!! medzi tym on ako stavebny dozor(mimochodom bez patricneho vzdelania, praxe a inych nalezitosti) prevzal stavbu, a prisli sme na to, ze to prevzal perfektne.. nie je vobec dodrzana technologia, su tam nedorobky atd..dalsi postup?..7.10.schodza SVB s nasledným odvolanim predsedu(na poslednej nebola potrebna ucast na schvalenie), a nasledne podanie trestneho oznamenia na osobu predsedu svb s podozrenia zo sprenevery financnych prostriedkov, pretoze okrem toho, ze si urobil po svojom a nikoho neinformoval este aj vybielil ucty-teda ak nie sme v minuse...
Do mínusu asi nie. Aspoň neviem o banke, ktorá dáva kontokorekt alebo nejakú inú možnosť ísť do debetu na bankovom účte pre SVB. Ale dnes sa tie bankové produkty dosť rýchlo menia. Neviem prečo si nezvoláte schôdzu a tam to všetko neriešite. Viem, že nech na pozvánku napíšete čo sa deje asi bude problém s účasťou, ale určite by som zvolala schôdzu. Tu na týchto stránkach to ťažko vyriešite. Akurát môže dôjsť k zbytočným diskusiám. Mne osobne je ťažko uveriť, že by predseda dokázal niečo také aj keď prax o tom svedčí, čím ale nechcem nič iné povedať. Záujem vlastníkov má byť pri akejkoľvek forme správy. Verím, že sa to všetko vyrieši v prospech členov Vášho SVB.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Prečítala som si všetky príspevky, a niekedy mi je do smiechu a niekedy do plaču. Či predseda urobil niečo zle alebo dobre tu mi asi nijako nevyriešime. Len si kladiem otázku načo je v SVB dozorná rada? Prečo sa tu každý z tých čo väčšinou nepriložia ruku k dielu vyhrážajú rovno podaním trestného oznámenia? Treba ísť za členmi dozornej rady , príp. písomne požiadať o preskúmanie situácie, príp.požiadať o nahliadnutie do účtovníctva a inej dokumentácie. Veď keď to nejde riešiť dohodou treba to riešiť písomnou žiadosťou, a ja by som ortiele či na jednej či druhej strane vyriekla až po konkrétnom preskúmaní konkrétnej situácie.
Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Už len na okraj - Riešenie havarijných situácii by malo byť tiež ošetrené niekde v zmluve o SVB. Pri zničenej streche predsa nie je možné čakať na zvolanie schôdze -a následne, ďalšie konanie predsedu je určite preskúmateľné.

Pekný večer
Gabriela
0 0
svb pribinova svb pribinova

svb pribinova je offline (nepripojený) svb pribinova

svbpribinova Pozri príspevok
takze v prvom rade dakujem za vsetky prispevky. budem reagovat na tento.. na fonde oprav bolo cca 240 tisic z coho predseda okamzite vyplatil zalohu spolocnosti vo vyske 200tisic. faktura je vo vyske 531 tisic, takze vobec nevieme, z coho to bude financovane, ale bolo nam na schodzi povedane, ze peniaze budu. z poistovnou to riesene bolo, ale predseda nam nevedel dat jasnu odpoved, ake vysoke bude plnenie, takze vlastne ani nevieme odkial vezme peniaze!!! medzi tym on ako stavebny dozor(mimochodom bez patricneho vzdelania, praxe a inych nalezitosti) prevzal stavbu, a prisli sme na to, ze to prevzal perfektne.. nie je vobec dodrzana technologia, su tam nedorobky atd..dalsi postup?..7.10.schodza SVB s nasledným odvolanim predsedu(na poslednej nebola potrebna ucast na schvalenie), a nasledne podanie trestneho oznamenia na osobu predsedu svb s podozrenia zo sprenevery financnych prostriedkov, pretoze okrem toho, ze si urobil po svojom a nikoho neinformoval este aj vybielil ucty-teda ak nie sme v minuse...
Mimochodom neviem skade si nabral tie cifry prístup na účet pokiaľ viem nemáš ale aby som to uviedol na pravú mieru: na Fonde opráv v čase platenia faktúry bolo účtovne viac ako 500 000 Tak isto aj na celkovom účte. Ku koncu mesiaca bola na FO suma cca 301 000 a na účte celkovo 351 000 a to nám ešte neplnila poisťovňa čo by malo byť v priebehu cca 2 týždňov. Celková faktúra nie je 531 ale 513 000 takže ostáva zaplatiť ešte 313 000 a firma nešla hore oproti pôvodnej sume ako ste si boli istý že pôjde a žiadne bielenie účtov sa nekoná.A k tej sprenevere... hm sprenevera je to keď si zoberieš niečo čo nieje Tvoje a použiješ vo vlastný prospech povedz aký prospech budem mať z tej strechy??? Leda taký že v prípade môjho odvolania budem mať viac voľného času.
Naposledy upravil svb pribinova : 24.09.07 at 23:02
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

No vidím, že sa poznáte, ale obávam sa že sa to tu nevyrieši.
0 0
svbpribinova svbpribinova

svbpribinova je offline (nepripojený) svbpribinova

svb pribinova Pozri príspevok
Mimochodom neviem skade si nabral tie cifry prístup na účet pokiaľ viem nemáš ale aby som to uviedol na pravú mieru: na Fonde opráv v čase platenia faktúry bolo účtovne viac ako 500 000 Tak isto aj na celkovom účte. Ku koncu mesiaca bola na FO suma cca 301 000 a na účte celkovo 351 000 a to nám ešte neplnila poisťovňa čo by malo byť v priebehu cca 2 týždňov. Celková faktúra nie je 531 ale 513 000 takže ostáva zaplatiť ešte 313 000 a firma nešla hore oproti pôvodnej sume ako ste si boli istý že pôjde a žiadne bielenie účtov sa nekoná.A k tej sprenevere... hm sprenevera je to keď si zoberieš niečo čo nieje Tvoje a použiješ vo vlastný prospech povedz aký prospech budem mať z tej strechy??? Leda taký že v prípade môjho odvolania budem mať viac voľného času.
pan predseda klames a zavadzas nielen tychto ludi, ktorych som teda ja ziadal o radu, ale ty uz sam veris svojim klamstvam!! vies sam, ze na schodzi vlastnikov si nam uvadzal nejake cisla o stavoch na ucte, a ta suma bola ak to nadhodnotim cca 220tisic + NEPLATICI!!!! koho teda klames?.. vlastnikov bytov v SVB, alebo tychto poradakov?..alebo dokonca aj sam seba?.. kde si zobral tych 500tisic?...nemienim sa tu uz viac strapnovat a koncim tuto temu! je mi to blbe, ze sa tu musim rozculovat pri citani tvojich primitivnych riadkov, kde bohapusto klames A ZAVADZAS, a este sa ktomu tvaris ako BOH!!!nikto nikdy nenapadol to, ze si dal urobit strechu, skor nam vadi akym sposobom si to riesil-sam, sam sam aby nahodou niekto nieco nepovedal!!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

svbpribinova Pozri príspevok
pan predseda klames a zavadzas nielen tychto ludi, ktorych som teda ja ziadal o radu, ale ty uz sam veris svojim klamstvam!! vies sam, ze na schodzi vlastnikov si nam uvadzal nejake cisla o stavoch na ucte, a ta suma bola ak to nadhodnotim cca 220tisic + NEPLATICI!!!! koho teda klames?.. vlastnikov bytov v SVB, alebo tychto poradakov?..alebo dokonca aj sam seba?.. kde si zobral tych 500tisic?...nemienim sa tu uz viac strapnovat a koncim tuto temu! je mi to blbe, ze sa tu musim rozculovat pri citani tvojich primitivnych riadkov, kde bohapusto klames A ZAVADZAS, a este sa ktomu tvaris ako BOH!!!nikto nikdy nenapadol to, ze si dal urobit strechu, skor nam vadi akym sposobom si to riesil-sam, sam sam aby nahodou niekto nieco nepovedal!!!
Kvôli objektívnosti je dobré, ak sú tu obe strany problému. Ale z príspevkov vidno, že tu ich problém bez videnia podkladov a dôkazov nevyriešime, lebo každý obhajuje svoju pravdu. A na základe toho sa nedá uznať pravda ani jednému z nich, lebo to je tvrdenie proti tvrdeniu.

Doporučujem obom, svbpribinova a svb pribinova vyriešiť tento spor, ako už bolo navrhnuté, na schôdzi vlastníkov alebo kontrolou dozornej rady a zdržať sa verejných osobných invektív na porade voči sebe.

Samozrejme, v budúcnosti radi pomôžeme ktorejkoľvek strane, pokiaľ bude mať potrebu poradiť v takej oblasti, kde poradiť vieme.
0 0
svb pribinova svb pribinova

svb pribinova je offline (nepripojený) svb pribinova

svbpribinova Pozri príspevok
pan predseda klames a zavadzas nielen tychto ludi, ktorych som teda ja ziadal o radu, ale ty uz sam veris svojim klamstvam!! vies sam, ze na schodzi vlastnikov si nam uvadzal nejake cisla o stavoch na ucte, a ta suma bola ak to nadhodnotim cca 220tisic + NEPLATICI!!!! koho teda klames?.. vlastnikov bytov v SVB, alebo tychto poradakov?..alebo dokonca aj sam seba?.. kde si zobral tych 500tisic?...nemienim sa tu uz viac strapnovat a koncim tuto temu! je mi to blbe, ze sa tu musim rozculovat pri citani tvojich primitivnych riadkov, kde bohapusto klames A ZAVADZAS, a este sa ktomu tvaris ako BOH!!!nikto nikdy nenapadol to, ze si dal urobit strechu, skor nam vadi akym sposobom si to riesil-sam, sam sam aby nahodou niekto nieco nepovedal!!!
Nuž to máš tak keď niekto poriadne nepočúva a mýli si sumu ktorú nám dlhovali neplatiči v čase odchodu od SBD so sumou ktorá mala byť na účte Na svoje tvrdenia nemáš nijaké podklady ani dôkazy, ja mám výpis z účtu peňažný denník a výpis z čerpania a tvorby FÚPO ktoré kľudne na budúcej schôdzi predložím a tam sa ukáže kto zavádza a klame
0 0
svb pribinova svb pribinova

svb pribinova je offline (nepripojený) svb pribinova

svbpribinova Pozri príspevok
(mimochodom mame dohodnutu celkom slusnu penalizaciu za oneskorenie platby 0,05%/den!!!a sám to podpisal!
0,05% z príslušnej sumy robí asi 157 Sk / deň čo je fakt "obrovská suma"
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

svb pribinova Pozri príspevok
0,05% z príslušnej sumy robí asi 157 Sk / deň čo je fakt "obrovská suma"
Odhliadnuc od tohto sporu, tak penále za omeškanie platby vo výške 0,05% za deň je v obchodnom svete vôbec nie je nezvyčajná suma. Skôr by som povedal, že je to obvyklá sadzba alebo nižšia, než je obvyklá. V zmluvách sa bežne stretávam aj so sankciou 0,1% - 0,2% za každý deň omeškania.
0 0
svbpribinova svbpribinova

svbpribinova je offline (nepripojený) svbpribinova

dakujem, za vsetky vecne pripomienky a pomoc poradakov. na zhromazdeni SVB sa ukazalo coho vsetkeho je schopny pan expredseda pod nickom svb_pribinova..jednohlasne odvolany!!nastupuje vnutorny audit a nasledne kroky voci jeho osobe.uvidime co prinesie audit! este raz dakujem za rady, urcite sa este ozveme so ziadostou o radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať