Zavrieť

Porady

riesenie v mimoriadnej situacii

dobry den poradaci, chcem vas poprosit o radu ako postupovat pri rieseni mimoriadnej situacie v nasom spolocenstve VB s vlastnou spravou. problem spociva v tom, ze nam vichrica odtrhla strechu na panelovom dome nasho spolocenstva a nas predseda spolocenstva to zobral po svojom. nabehol na druhy den rano sam do prvej firmy, objednal zateplenu strechu(povodna bola bez zateplenia), zaplatil preddavky, a to vsetko bez toho, aby o tom vedela aspon rada. okrem toho, ze doslova a do pismena "vybielil" ucet fondu oprav SVB ( v stanovach je jasne napisane, ze nemoze robit taketo rozhodnutia sam a nemoze sam disponovat financnou hotovostou viac ako 50 000.-sk mesacne) a spoliehal sa na vysku prostriedkov, ktore mozno dostaneme pri plneni poistnej udalosti(mimochodom uz tri tyzdne nevie kolko penazi dostaneme) stale sa vyhovara, ze to bola mimoriadna situacia, pretoze nam odtrhlo strechu. velmi mimoriadne to asi nebolo, pretoze ta "firma" strechu prekryla igelitovou foliou na ktoru poukladali po okrajoch strechy tehly, ktore pri pofuknuti vetra padaju zo strechy a ohrozuju majetok a zivoty vlastnikov bytov v SVB.tento stav uz pretrvava treti tyzden. poprosil by som vas o radu, je mozne dat voci nemu trestne oznamenie?nie je to jeho prvy problem, ktory obdobnym sposobom v kratkom case riesil po svojom. on sam ako predseda SVB a zamestnanec spolocnosti, ktora ponuka okrem ineho aj poistenienehnutelnosti urobil napriklad aj poistenie panelaku bez toho, aby o tom niekto vedel(poistne 50 milionov a rocne poistne cca 43tisic korun+ k tomu dynamizacia a ostatne..) a mal z toho celkom slusnu proviziu od poistovne. je to vobec mozne? dakujem
Usporiadat
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

svbpribinova Pozri príspevok
dobry den poradaci, chcem vas poprosit o radu ako postupovat pri rieseni mimoriadnej situacie v nasom spolocenstve VB s vlastnou spravou. problem spociva v tom, ze nam vichrica odtrhla strechu na panelovom dome nasho spolocenstva a nas predseda spolocenstva to zobral po svojom. nabehol na druhy den rano sam do prvej firmy, objednal zateplenu strechu(povodna bola bez zateplenia), zaplatil preddavky, a to vsetko bez toho, aby o tom vedela aspon rada. okrem toho, ze doslova a do pismena "vybielil" ucet fondu oprav SVB ( v stanovach je jasne napisane, ze nemoze robit taketo rozhodnutia sam a nemoze sam disponovat financnou hotovostou viac ako 50 000.-sk mesacne) a spoliehal sa na vysku prostriedkov, ktore mozno dostaneme pri plneni poistnej udalosti(mimochodom uz tri tyzdne nevie kolko penazi dostaneme) stale sa vyhovara, ze to bola mimoriadna situacia, pretoze nam odtrhlo strechu. velmi mimoriadne to asi nebolo, pretoze ta "firma" strechu prekryla igelitovou foliou na ktoru poukladali po okrajoch strechy tehly, ktore pri pofuknuti vetra padaju zo strechy a ohrozuju majetok a zivoty vlastnikov bytov v SVB.tento stav uz pretrvava treti tyzden. poprosil by som vas o radu, je mozne dat voci nemu trestne oznamenie?nie je to jeho prvy problem, ktory obdobnym sposobom v kratkom case riesil po svojom. on sam ako predseda SVB a zamestnanec spolocnosti, ktora ponuka okrem ineho aj poistenienehnutelnosti urobil napriklad aj poistenie panelaku bez toho, aby o tom niekto vedel(poistne 50 milionov a rocne poistne cca 43tisic korun+ k tomu dynamizacia a ostatne..) a mal z toho celkom slusnu proviziu od poistovne. je to vobec mozne? dakujem
Žiaľ toto je možné. To je presne prípad, na ktorý som tu na porade upozorňoval v téme nekompetentný predseda! a ktorý si niektorí nadšenci SVB vôbec neuvedomujú. Aj my máme SVB a podobné problémy. Jednotlivec, ktorý správe vôbec nemusí rozumieť, neberie to profesionálne, ale emotívne je niekedy doslova pohroma pre všetkých naokolo, aj ked on si môže myslieť ako dobre robí. Kde začínajú emócie, nepostrádateľnosť a dôležitosť vlastnej osoby, tam končí právo a profesionalita.

Napriek tomu, že predseda SVB je viazaný rozhodnutím hromaždenia vlastníkov, ak podpíše zmluvu s tretou osobou na dodávku čohokoľvek, vlastníci sú tým viazaní! Nikto mu v tom nezabráni, neexistuje nijaký ochranný mechanizmus. Všetci ste závislí na svojvôli jedného človeka, či sa Vám to páči alebo nie. Ním podpísaná zmluva je vymáhateľná a platná, ktorá by sa, ak by ste nezaplatili firme, určite vymohla na súde.
Vy si ako vlastníci môžete voči predsedovi len vymáhať vzniknutú škodu v občianskoprávnom konaní alebo podať naňho trestné oznámenie. Navždy zbohom dobré medziľudské vzťahy vo Vašom dome. Navždy budete na seba zazerať.
Chápem ťa, ale nič iné ako odvolanie predsedu a potom sankcie voči nemu Vám nezostáva. Toto je tá katastrofa v SVB, česť výnimkám!!! Opäť ako mnohokrát nepochopím, prečo táto činnosť nie je koncesovaná.
Naposledy upravil hasta : 17.09.07 at 15:22
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dr.coldrex Dr.coldrex

Dr.coldrex je offline (nepripojený) Dr.coldrex

hasta Pozri príspevok
Ním podpísaná zmluva je vymáhateľná a platná, ktor
Vy si ako vlastníci môžete voči predsedovi len vymáhať vzniknutú škodu v občianskoprávnom konaní alebo podať naňho trestné oznámenie.
Opýtal by som sa jednu vec, vznikla v tomto prípade vlastníkom bytov škoda??? veď bytovka má novú strechu a pri zateplení aj menšie straty na kúrení tak je to asi dosť diskutabilné
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

Dr.coldrex Pozri príspevok
Opýtal by som sa jednu vec, vznikla v tomto prípade vlastníkom bytov škoda??? veď bytovka má novú strechu a pri zateplení aj menšie straty na kúrení tak je to asi dosť diskutabilné
Veď to je tiež pravda. Možno, že ani prípadná škoda nevznikla alebo sa nebude dať vôbec preukázať. A dokázať nadhodnotenie ceny je tiež veľmi obtiažne. Takže predseda bude z toho vonku a ked sa milým vlastníkom nepáči nech si to zoberie niekto iný a pracuje. Lenže kto? Všetci sa v dome len tak hrnú. Predseda je vlastne taký malý panovník C.K. monarchie zvanej SVB. Maximálne odstúpi a "majte ma všetci radi a už ma neotravujte". V podstate nulová zodpovednosť a postihnuteľnosť tiež takmer nulová. Myslím že konanie voči správcovskej firme je ďaleko efektívnejšie.
Naposledy upravil hasta : 17.09.07 at 20:45
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Strechu ešte nemajú tak či bude škoda alebo nie to sa uvidí, na druhej strane bolo treba rýcho jednať a určite by sa dala zvolať rýchlo schôdza kde by sa všetko poriešilo.
Ked to pretečie do bytov to začnú problémy, alebo ak bude niekto zranený od tehly ktorá na niekoho spadne.
0 0
svb pribinova svb pribinova

svb pribinova je offline (nepripojený) svb pribinova

K zatečeniu do bytov už došlo pretože pár dní po tom dosť výdatne pršalo to sa ale bude riešiť z tu spomínanej poistnej zmluvy. Tá časť strechy ktorá bola strhnutá je už niekoľko dní zakrytá a aj celkové zateplenie strechy je hotové takže už by nikomu nič na hlavu spadnúť nemalo
Naposledy upravil svb pribinova : 17.09.07 at 21:31
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Podla mna stanovy SVB by malo mat osetrene aj krizove situacie, kedy je potrebne riesit nalezistosti bezodkladne.

Viem, ze to mozno sem nepatri. U nas sa tiez pred nejakymi 5 rokmi uvazovalo o SVB. Tlacili ma do toho. Zvazoval som a pisem o skusenostiach ako povereny zastupca o tom inde. Susedom teraz nevadi vyuctovanie, tie rozne toky penazi co uctuje spravca. A u mna by sa domahali vysvetlit kazdu korunu! Ludia su sprosti, tisicky von oknom nevadia a budu sa hadat za haliere.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
hasta Pozri príspevok
.....Opäť ako mnohokrát nepochopím, prečo táto činnosť nie je koncesovaná.
Zaujala ma táto veta. Plne súhlasím že vykonávať správu by nemal hocikto. Ale ako chceš dokladovať úradníkovi, že ten, alebo onen je ten pravý. Ako chceš viazať koncesiu? Sú na to školy? Alebo chceš prax? A kde ju máš získať ak bude viazaná koncesiou? Nie je všetko také jednoduché... Inak som trochu .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Jozef I Pozri príspevok
Zaujala ma táto veta. Plne súhlasím že vykonávať správu by nemal hocikto. Ale ako chceš dokladovať úradníkovi, že ten, alebo onen je ten pravý. Ako chceš viazať koncesiu? Sú na to školy? Alebo chceš prax? A kde ju máš získať ak bude viazaná koncesiou? Nie je všetko také jednoduché... Inak som trochu .
Možno by stačilo, keby na koncesiu musel zložiť nejaké skúšky z tejto oblasti (znalosť zákonov, predpísané vzdelanie). Podobne ako to bolo v prípade sprostredkovateľov starobného dôchodkové sporenia, kde sprostredkovatelia museli kvôli registrácii zložiť skúšku, ktorú organizovala NBS.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ale znalosť zákona nezmení fungovanie správy, ani také situácie, ktoré sú tu popisované... Zákon, už ked to robí, musí poznať či chce alebo nechce. A problematika SVB je tak zložitá a spletitá, že vedieť všetko je skoro nemožné... Ked vidím s čím všetkým sa jednotlivé spoločenstvá stretávajú, tak predseda musí byť v prvom rade výborný riadiaci pracovník (aby zvládol ľudí a dokázal ich aj usmerniť), právnik(aby sa vyznal vo všetkých zákonoch), účtovník, technik, statik, poisťovák, matematik, kurenár, bezpečnostný technik a čo ja viem ešte čo, aby sa vedel vždy a správne rozhodnúť.
Ale toto už je fakt mimo tejto témy. Ospravedlňujem sa.

P.S. Ešte doplním. Ak by mohol robiť správu len človek ktorý má na to skúšky, tak by to robilo iba pár ľudí a spravovali by domy, s ktorými nemajú nič do činenia. A to už by asi vyzeralo úplne rovnako ako ked to robia správcovské spoločnosti. A ešte pripomeniem, zrušili "konceciu-viazanosť" aj na vedenie účtovníctva... Neviem, či si účtovníctvo dokáže robiť každý, ale podľa živnostenského zákona je to taká malina, že asi hej.
Naposledy upravil Jozef I : 18.09.07 at 10:53
0 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

hasta Pozri príspevok
Žiaľ toto je možné. To je presne prípad, na ktorý som tu na porade upozorňoval v téme nekompetentný predseda! a ktorý si niektorí nadšenci SVB vôbec neuvedomujú. Aj my máme SVB a podobné problémy. Jednotlivec, ktorý správe vôbec nemusí rozumieť, neberie to profesionálne, ale emotívne je niekedy doslova pohroma pre všetkých naokolo, aj ked on si môže myslieť ako dobre robí. Kde začínajú emócie, nepostrádateľnosť a dôležitosť vlastnej osoby, tam končí právo a profesionalita.

Napriek tomu, že predseda SVB je viazaný rozhodnutím hromaždenia vlastníkov, ak podpíše zmluvu s tretou osobou na dodávku čohokoľvek, vlastníci sú tým viazaní! Nikto mu v tom nezabráni, neexistuje nijaký ochranný mechanizmus. Všetci ste závislí na svojvôli jedného človeka, či sa Vám to páči alebo nie. Ním podpísaná zmluva je vymáhateľná a platná, ktorá by sa, ak by ste nezaplatili firme, určite vymohla na súde.
Vy si ako vlastníci môžete voči predsedovi len vymáhať vzniknutú škodu v občianskoprávnom konaní alebo podať naňho trestné oznámenie. Navždy zbohom dobré medziľudské vzťahy vo Vašom dome. Navždy budete na seba zazerať.
Chápem ťa, ale nič iné ako odvolanie predsedu a potom sankcie voči nemu Vám nezostáva. Toto je tá katastrofa v SVB, česť výnimkám!!! Opäť ako mnohokrát nepochopím, prečo táto činnosť nie je koncesovaná.
Kompetentný predseda by mal najskôr poprosiť pána..., aby nepršalo,zvolať schôdzu vlastníkov(podla zákona do 5dní) medzitým osloviť firmy a získať potrebné informácie. Potom na schôdzi urobiť výber zadať objednávku urobiť zmluvu o diele a dohodnúť termín opravy. Týmto postupom prebehnú minimálne tri týždne. Potom by bol oprávnene opäť nekompetentný -že nekoná -. Vieš je veľmi ľahko dívať sa z okna - tešiť sa , že nebýva na vrchnom poschodí a kritizovať.
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

Jozef I Pozri príspevok
A ešte pripomeniem, zrušili "konceciu-viazanosť" aj na vedenie účtovníctva... Neviem, či si účtovníctvo dokáže robiť každý, ale podľa živnostenského zákona je to taká malina, že asi hej.
No pre mňa má tento krok štátu jasný zámer. Čím horšie bude účtovníctvo firiem vedené, tým viac štát (DÚ) bude môcť legálne vybrať na pokutách. Jednoducho uľahčí sa tým práca daňových kontrolórov. Tých zamestnáva štát, a ak nič pri kontrole nenájdu, tak je to v podstate pre štát stratová činnosť.
0 0
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

Je to o dôvere predsedovi spoločenstva. Ja to robím asi 5 rokom a niekedy je to tak, že na druhý deň chcem zvolať schôdzu a vzdať sa funkcie. Ak vlastníci nebudú dôverovať predsedovi, že všetko čo zabezpečuje pre bytovku nerobí pre nejakú províziu od poisťovne a pod. Nech si skúsi každy z vlastníkov bytov robiť predsedu spoločenstva. V mojom prípade to nejde o 500, sk mesačne ale o to aby to fungovalo a vlastníci sa zapájali do rozhodovania. Niekedy som aj ja musel urobiť práce bez schválenia a potom som to dal schváliť dodatočne na zhromaždení. Asi 75 % ľudom je to jedno le aby mali pokoj. Zatvorením dverí svojho bytu končí rozhodovať o spoločnom. Preto aj súhlasím s Dušanom V.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Polis Pozri príspevok
Je to o dôvere predsedovi spoločenstva. Ja to robím asi 5 rokom a niekedy je to tak, že na druhý deň chcem zvolať schôdzu a vzdať sa funkcie. Ak vlastníci nebudú dôverovať predsedovi, že všetko čo zabezpečuje pre bytovku nerobí pre nejakú províziu od poisťovne a pod. Nech si skúsi každy z vlastníkov bytov robiť predsedu spoločenstva. V mojom prípade to nejde o 500, sk mesačne ale o to aby to fungovalo a vlastníci sa zapájali do rozhodovania. Niekedy som aj ja musel urobiť práce bez schválenia a potom som to dal schváliť dodatočne na zhromaždení. Asi 75 % ľudom je to jedno le aby mali pokoj. Zatvorením dverí svojho bytu končí rozhodovať o spoločnom. Preto aj súhlasím s Dušanom V.
Presne o tomto je fungovanie v SVB. Niekto si uvedomí, že správca to robí po svojom a nie tak, ako to chcú vlastníci, ktorí vlastne správcu platia za sužby.
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

Dušan V Pozri príspevok
Kompetentný predseda by mal najskôr poprosiť pána..., aby nepršalo,zvolať schôdzu vlastníkov(podla zákona do 5dní) medzitým osloviť firmy a získať potrebné informácie. Potom na schôdzi urobiť výber zadať objednávku urobiť zmluvu o diele a dohodnúť termín opravy. Týmto postupom prebehnú minimálne tri týždne. Potom by bol oprávnene opäť nekompetentný -že nekoná -. Vieš je veľmi ľahko dívať sa z okna - tešiť sa , že nebýva na vrchnom poschodí a kritizovať.
Ten "chudáčik" predseda obetujúci sa pre všeobecné blaho, ale hlavne pre seba, musel byť veru velmi kompetentný, ked si nevšimol že má poškodenú strechu, tečie mu do nej a aj by mohlo niekdy zatekať. Alebo si to šikulka všimol a pri prvej príležitosti, bez akejkolvek účasti ostatných vlastníkov, šup šup a dal nielen opraviť hneď celú strechu, ale ju aj hned zatepliť, zaplatiť preddavok alebo lepšie vopred celú sumu a skúste niekto niečo povedať!! Ved on nám vlastne zachraňuje strechu nad hlavou, hrdina je to! S nasadením vlastného života zaplatil namiesto 300 000.-Sk 500 000Sk? Sa Ti teraz dobre kritizuje v nepodstrešnom byte, ty prípadný nevďačník. Ved ON sa nám tak snaží, sám montuje a vymieňa podchvíľou žiarovky vo vchode, v nedelu ked idú ľudia do kostola kosačkou, ktorú na tieto účely kúpil za 7000.-Sk kosí trávnik, aby ho všetci videli. Lepsiu dušu by ste nenasli. A Vy si dovolíte kritizovať takýto domový poklad, jeho nezištnú jasnosť predsedu SVB?? Ako sa vlastne môžete na seba doma pozrieť do zrkadla?!! Hambite sa a radšej bez reptania platťe!! Nič iné si totiž nezaslúžite, Vy nevďačníci! Pane Bože odpusti nám našu hlúposť!
Toľko na zasmiatie.

Podstata bola ale o tom, že predseda môže sám čokoľvek podpísať bez schválenia vlastníkov a je to platné! Aby som to prehnal (len preto aby si to niektorí uvedomili) podpísať napr. aj pôžičku milion korún v úžerníckej firme na 20% úrok.

A okrem iného tí čo sa Vás to dotýka, neviem či nemáte čisté svedomie, keď tak bubnujete, ale všimnite si prosím, že som v prvom príspevku uviedol "Česť výnimkám", lebo tých ako popísal Polis je naozaj ako šafránu, bohužiaľ. Ak chcete obhajovať tie výnimky, tých čestných, tak s Vami súhlasím a skladám klobúk. Len viete ako je to dnes s čestnosťou.
Naposledy upravil hasta : 18.09.07 at 20:06
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

Jozef I Pozri príspevok
Zaujala ma táto veta. Plne súhlasím že vykonávať správu by nemal hocikto. Ale ako chceš dokladovať úradníkovi, že ten, alebo onen je ten pravý. Ako chceš viazať koncesiu? Sú na to školy? Alebo chceš prax? A kde ju máš získať ak bude viazaná koncesiou? Nie je všetko také jednoduché... Inak som trochu .
Myslím, že by sa mali skladať skúšky zo základov ovládania zákona 182/93, jeho výkladu, pravidiel a zvyklostí. A malo by byť predpísané patričné vysokoškolské vdelanie technického alebo ekomonického smeru, alebo stredné s praxou. Tak ako je to napr. pri realitke alebo cestovke.
Naposledy upravil hasta : 18.09.07 at 20:19
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Presne o tomto je fungovanie v SVB. Niekto si uvedomí, že správca to robí po svojom a nie tak, ako to chcú vlastníci, ktorí vlastne správcu platia za sužby.
Máš pravdu. Správcom je aj predseda SVB. Len vo všeobecnosti sa jeho erudovanosť nedá porovnávať so správcom - profesionálnou správcovskou spoločnosťou.
Pokiaľ ide o bezpečnosť fin. prostriedkov, tak u predsedu je to jednorazová záležitosť. Dnes to robí, zajtra nemusí. Živí sa niečím iným! U profesionálneho správcu je to jeho dennodenný chlebík. Ak si pokazí meno, príde o klientov. Ten tu chce byť profesionálne dlhšie. A bude, preto od neho aj vymôžem skôr prípadnú škodu.
Naposledy upravil hasta : 18.09.07 at 20:33
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mám sto chutí ti všetky tvoje posledné 3 príspevky vyvrátiť inými argumentami, podnetnými, správnymi, o tom ako fungujú "výnimky", :citujem ťa: ale všimnite si prosím, že som v prvom príspevku uviedol "Česť výnimkám",ako sa darí v tých domoch ako ďaleko preskočili "profesionálnych správcov", ako sa vedia zísť, dohodnúť a zlepšovať si svoje bývanie.................. no ďakujem ti že si nezabudol aj na výnimky, však čo toto je téma SVB a profesinálni správcovia sa predsa boja o "svoje chlebíky"
0 0
svb pribinova svb pribinova

svb pribinova je offline (nepripojený) svb pribinova

hasta Pozri príspevok
Ten "chudáčik" predseda obetujúci sa pre všeobecné blaho, ale hlavne pre seba, musel byť veru velmi kompetentný, ked si nevšimol že má poškodenú strechu, tečie mu do nej a aj by mohlo niekdy zatekať. Alebo si to šikulka všimol a pri prvej príležitosti, bez akejkolvek účasti ostatných vlastníkov, šup šup a dal nielen opraviť hneď celú strechu, ale ju aj hned zatepliť, zaplatiť preddavok alebo lepšie vopred celú sumu a skúste niekto niečo povedať!! Ved on nám vlastne zachraňuje strechu nad hlavou, hrdina je to! S nasadením vlastného života zaplatil namiesto 300 000.-Sk 500 000Sk? Sa Ti teraz dobre kritizuje v nepodstrešnom byte, ty prípadný nevďačník. Ved ON sa nám tak snaží, sám montuje a vymieňa podchvíľou žiarovky vo vchode, v nedelu ked idú ľudia do kostola kosačkou, ktorú na tieto účely kúpil za 7000.-Sk kosí trávnik, aby ho všetci videli. Lepsiu dušu by ste nenasli. A Vy si dovolíte kritizovať takýto domový poklad, jeho nezištnú jasnosť predsedu SVB?? Ako sa vlastne môžete na seba doma pozrieť do zrkadla?!! Hambite sa a radšej bez reptania platťe!! Nič iné si totiž nezaslúžite, Vy nevďačníci! Pane Bože odpusti nám našu hlúposť!
Toľko na zasmiatie.

Podstata bola ale o tom, že predseda môže sám čokoľvek podpísať bez schválenia vlastníkov a je to platné! Aby som to prehnal (len preto aby si to niektorí uvedomili) podpísať napr. aj pôžičku milion korún v úžerníckej firme na 20% úrok.

A okrem iného tí čo sa Vás to dotýka, neviem či nemáte čisté svedomie, keď tak bubnujete, ale všimnite si prosím, že som v prvom príspevku uviedol "Česť výnimkám", lebo tých ako popísal Polis je naozaj ako šafránu, bohužiaľ. Ak chcete obhajovať tie výnimky, tých čestných, tak s Vami súhlasím a skladám klobúk. Len viete ako je to dnes s čestnosťou.
Ten chudáčik predseda konal na základe toho že noc predtým strhla strechu víchrica mimochodom je to napísané aj v prvom príspevku teda bola to mimoriadna situácia spôsobená živelnou katastrofou! Toto konanie bolo podnietené aj tým že v tejto lokalite to nebola ani zďaleka jediná strhnutá strecha, v niektorých obciach malo poškodené strechy až 70% domov takže vznikla reálna obava z toho že pri pomalom postupe firmy už nebudú mať kapacity na vykonanie opravy čo sa aj potvrdilo. Niektoré domy ktoré konali pomaly ešte nemajú opravu ani začatú lebo nenašli vhodnú firmu.
K tomu zatepleniu len toľko že už predtým sa na schôdzach hovorilo o zateplení strechy a všetci s tým súhlasili. Ide o to že nič nieje oficiálne na papieri lebo bol treba konať rýchlo.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No prosím .... a je to tu! Dva príspevky, dva názory, dva nicky... Treba vypočuť aj druhú stranu, nielen sa hneď osopiť na to ak niekto napíše, že stala sa krivda... ťažko nám posúdiť, ako to v takej situácií je najlepšie riešiť...
Naposledy upravil Halli : 18.09.07 at 21:57
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ja robím síce správcu viacerým domom a tiež sa mi stalo, že vietor odniesol časť strechy - riešila som to zaistením cenových ponúk od firiem a schôdzou vlastníkov.Všetko sa odvíja buď od zmluvy o výkone správy alebo zmluvou o spoločenstve a právomoci čerpania z FO predsedom spoločenstva. Predseda ako aj správca má vždy o vzniknutej situácii informovať alebo požiadať o rýchlejšie zabezpečenie poruchy - už len z hľadiska čerpania spoločných peňazí - zástupcu vlastníkov , v prípade spoločenstva radu. Je to oveľa férovejšie , čistejšie a nevykoná sa nejaká oprava, aj keď ide o haváriu alebo aj takéto mimoriadne udalosti ,len rozhodnutím jednej osoby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať