Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie preddavkov na dan (spravne???)

ahoj poraďaci,
mam dilemu ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
poistne 9472,-Sk
zaklad dane 61183,-Sk
nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
odvedene preddavky 5871,-Sk
danovy bonus nulovy

chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

ďakujem ak mi v tom urobite jasno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    miroslav4 Pozri príspevok
    ahoj poraďaci,
    mam dilemu ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
    uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
    poistne 9472,-Sk
    zaklad dane 61183,-Sk
    nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
    uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
    odvedene preddavky 5871,-Sk
    danovy bonus nulovy

    chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

    ďakujem ak mi v tom urobite jasno
    Daňovník má nárok na nezdaniteľnú čiastku za 12 mesiacov, ak toto boli všetky príjmy daňovníka od všetkých zamestnávateľov, potom je ZD nula a požiadaj dodatočným DP o vrátenia zaplateného preddavku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ondrejvla Pozri príspevok
    Daňovník má nárok na nezdaniteľnú čiastku za 12 mesiacov, ak toto boli všetky príjmy daňovníka od všetkých zamestnávateľov, potom je ZD nula a požiadaj dodatočným DP o vrátenia zaplateného preddavku.
    Pozor, je to s pokutou 2000 sk. Zamestnanec mal požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane, ak tak neurobil, do 31.3. bol povinný podať DP.

    --------
    Veronika

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    miroslav4 Pozri príspevok
    ahoj poraďaci,
    mam dilemu ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
    uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
    poistne 9472,-Sk
    zaklad dane 61183,-Sk
    nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
    uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
    odvedene preddavky 5871,-Sk
    danovy bonus nulovy

    chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

    ďakujem ak mi v tom urobite jasno
    Mne nie je jasné podčiarknuté ...v hlásení sa nezdaniteľná časť ako taká neuvádza . Potom neviem či sa bavíme o hlásení alebo o ročnom zúčtovaní ...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Hlásenie robí zamestnávateľ, ty ako občan urobíš Daňové priznanie a to na základe tlačiva buď Potvrdenia alebo Hlásenia. Aké tlačivo máš?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    V každom prípade, do 31.03.2007 mal zamestnanec podať daňové priznanie, kde by požiadal o vrátenie toho preplatku, alebo mal zamestnávateľa požiadať o ročné zúčtovanie dane, ktoré by zamestnávateľ vykonal a preplatok mu vrátil.
    Hlásenie je v podstate len súhrnné informatívne tlačivo pre daňový úrad.
    prosim pomoc, ohladom vypisania FO 1 a FO2.
    Klient má príjmy ako zamestnanec v sro - mzdu, iné prijmy akok FO nemal. kolonky ako predaj tovaru, predaj výrobkov sa nevypisu ? kde sa vypise jeho mzda? do ktorého riadku?
    co sa tyka FO 2: majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok? a co ucty v bankach? ako sa vypocita dan z prijmov FO ak mal len mzdu?, ostatne prijmy ma ako PO. dakujem vam vsetkym,

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Laurakošice Pozri príspevok
    prosim pomoc, ohladom vypisania FO 1 a FO2.
    Klient má príjmy ako zamestnanec v sro - mzdu, iné prijmy akok FO nemal. kolonky ako predaj tovaru, predaj výrobkov sa nevypisu ? kde sa vypise jeho mzda? do ktorého riadku?
    co sa tyka FO 2: majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok? a co ucty v bankach? ako sa vypocita dan z prijmov FO ak mal len mzdu?, ostatne prijmy ma ako PO. dakujem vam vsetkym,
    Čo vypisuješ ? Daňové priznanie alebo prílohy k DP - Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch ?

    Mal len príjmy zo zamestnania alebo aj zo živnosti ?

    --------
    Veronika

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Laurakošice Pozri príspevok
    prosim pomoc, ohladom vypisania FO 1 a FO2.
    Klient má príjmy ako zamestnanec v sro - mzdu, iné prijmy akok FO nemal. kolonky ako predaj tovaru, predaj výrobkov sa nevypisu ? kde sa vypise jeho mzda? do ktorého riadku?
    co sa tyka FO 2: majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok? a co ucty v bankach? ako sa vypocita dan z prijmov FO ak mal len mzdu?, ostatne prijmy ma ako PO. dakujem vam vsetkym,
    ... ako otázka je to riadny zmätok , ocenila by som klientovu odvahu .
    FO1 - ak má daňovník príjmy iba zo závislej činnosti, nezostavuje účtovnú závierku a teda nevypisuje ani Výkaz o príjmoch a výdavkoch ( predaj tovaru a predaj výrobkov sú "kolonky" z tohto výkazu).

    FO2 - cit. "majetok sro-cky sa tam asi nepise len jeho sukromny majetok?" - kam tam ???

    miroslav4 je offline (nepripojený) miroslav4

    miroslav4
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: miroslav4
    ahoj poraďaci,
    mam dilemu ci som spravil správne hlasenie o vyuctovani dane z prijmov zo zav. cinnosti za rok 2006 poradite prosim?
    uhrn zuctovanych a vyplat. prijmov bol 70655.- Sk
    poistne 9472,-Sk
    zaklad dane 61183,-Sk
    nezdanitelna ciastka na danovnika je 90816 (aj ked pracoval len 9 az 12 mesiac?)
    uhrn preddavkov na dan 5871,-Sk
    odvedene preddavky 5871,-Sk
    danovy bonus nulovy

    chcem sa spytat ci tych 5871,- Sk malo byt ako preplatok, a mal som ziadat o vratenie dane DU??

    ďakujem ak mi v tom urobite jasno

    Mne nie je jasné podčiarknuté ...v hlásení sa nezdaniteľná časť ako taká neuvádza . Potom neviem či sa bavíme o hlásení alebo o ročnom zúčtovaní ...

    tyka sa to hlasenia o vyuctov. dani, ktore vykonava zamestnavatel takze v hlaseni malo byt uvedene:
    cast I.
    zuctov a vyplat. prijmy 70655,-
    zrazene preddavky 5871,-
    odvodova povinnost 5871,-
    odvedene preddavky 5871,-
    cast II.
    na preddavkoch na dani malo byt odvedenych 5871,-
    skutocne odvedene preddavky 5871,-
    a preplatok 5871,-??

    ak takto, tak to podam dodatocne hlasenie, a poziadam ako zamestnavatel D.U. o vratenie preplatku??

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zamestnanec asi nemal podpísané vyhlásenie k dani z príjmov zo závislej činnosti, inak by nemohol vzniknúť taký veľký preplatok. Tento preplatok však nepatrí zamestnávateľovi, ale zamestnancovi. Alebo bolo zamestnancovi vykonané ročné zúčtovanie dane a bol mu preplatok vrátený ??? V takom prípade si (ako zamestnávateľ) buď uplatníš nárok na zaplatené preplatky na dani v ďalších obdobiach a vyčísliš tieto sumy v Q-nom prehľade alebo požiadaš o vrátenie preplatku žiadosťou v zmysle § 40 ods.8 Zákona o dani z príjmov .
    Ak si pozorne pozrieš to čo uvádzaš do II. časti hlásenia,zistíš, že žiadny preplatok Ti nevzniká ...povinnosť odviesť a výšku odvodu uvádzaš rovnakú, tzn. , že výsledok hlásenia je nula. Ak by bola povinnosť odvodu nula a napriek tomu by si nejakú čiastku odviedol, v takom prípade by išlo o preplatok.

    miroslav4 je offline (nepripojený) miroslav4

    miroslav4
    Ďakujem krásne Johanke aj ostatným, konečne som sa "vysomaril" čo a ako
    Prajem prekný deň

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Prosím o radu.
    Zamestnanec pracoval v r. 2006 len 4 mesiace, HM - minimálna mzda. Zrejme mal podpísané vyhlásenie. ZĽ mu nespravil ročné zúčtovanie. Keďže príjem bol menší ako 4x.xxx,-, nepodával si ani daňové priznanie.
    Bol ZĽ povinný spraviť ročné zúčtovanie? (Myslím, že nie, nakoľko si ZC nepodal žiadosť.)
    Bol v tomto prípade ZC povinný podať DP? (Myslím, že tiež nie, nakoľko mal malý príjem.)
    Vopred ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabi03 Pozri príspevok
    Prosím o radu.
    Zamestnanec pracoval v r. 2006 len 4 mesiace, HM - minimálna mzda. Zrejme mal podpísané vyhlásenie. ZĽ mu nespravil ročné zúčtovanie. Keďže príjem bol menší ako 4x.xxx,-, nepodával si ani daňové priznanie.
    Bol ZĽ povinný spraviť ročné zúčtovanie? (Myslím, že nie, nakoľko si ZC nepodal žiadosť.)
    Bol v tomto prípade ZC povinný podať DP? (Myslím, že tiež nie, nakoľko mal malý príjem.)
    Vopred ďakujem.
    1. ak oń nepožiadal, tak nie
    2. nie, nebol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.