Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za III. štvrťrok 2007

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, začala som podnikať v auguste 2007 a som plátcom DPH. Ktoré tlačivo je platné pre III. štvrťrok 2007? To staré, alebo už treba vypĺňať nové tlačivo, platné od 1.10.2007. Lebo pri tom starom je napísané na portáli DRSR, že platí pre rok 2007.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Za 3Q platí ešte staré tlačivo, nové je platné od 01.10.2007 čiže DPH odvedená v novembri /pre mesačných DPH/

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    hanelie Pozri príspevok
    čiže DPH odvedená v novembri

    aby toto niekoho nepomýlilo..... poniektorí neporiadníci odvedú v novembri napr. aj daň za január

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nové je platné od 01.10.2007 čiže DPH odvedená v novembri /pre mesačných DPH
    ale spolu je to zrozumiteľné prečo vo všetkom hľadať iný význam než to má

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pretože, ak napr. napíšem, že prvý krát odvediem vyššie zdr. poistenie vo februári 2008 je iná informácia , ako keď k tomu dodám, že je to poistenie za január, zaplatené vo februári. Pre niektorých to iný význam mať môže .
    Ďakujem veľmi pekne, pomohli ste mi zodpovedať aj moju otázku, ale podaktorí na DU majú v tom dobrý "bordel". ja som si bola v septembri po daňové priznania na DPH a povedali mi, že mi dajú len pár, lebo už ďalšie sa budú podávať na nových tlačivách a že to platí aj pre III.Q.
    Takže máme ešte jeden mesiac čas.

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    Opatrenie MF/19376/2007-73 (vid Fin.spravodajca 9/2007):
    V §2 je stanovené, že starý vzor sa použije za obdobia do 30.9.2007.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    lenkalopuchova Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, pomohli ste mi zodpovedať aj moju otázku, ale podaktorí na DU majú v tom dobrý "bordel". ja som si bola v septembri po daňové priznania na DPH a povedali mi, že mi dajú len pár, lebo už ďalšie sa budú podávať na nových tlačivách a že to platí aj pre III.Q.
    Takže máme ešte jeden mesiac čas.
    No v prvom návrhu to tak aj bolo, mesačný v septembri a qvartálny za 3q.
    Ale platí to čo je povedané vyššie , až október.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.