Zavrieť

Porady

dovolenka po materskej

Chcem sa opýtať, koľko dovolenky mi pripadá na rok 2007, v novembri 2006 som nastúpila na materskú dovolenku a do práce som sa vrátila 1.9.2007. Podľa môjho názoru mám nárok na celý ročný výmer dovolenky, t.j. 20 dní. Podľa zákona sa dovolenka kráti, na každých 100 vymeškaných dní o jednu dvanástinu a každých nasledujúcich 22 dní o ďalšiu dvanástinu, ale ja som sto dní kvôli rodičovskej nevymeškala, takže si myslím, že mám nárok na dvadsať dní , čo myslíte??,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    upozornujem ešte, že o materskú sa podľa mňa dovolenka nekráti, len o rodičovskú dovolenku, a to nebolo sto dní.......

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    grupe Pozri príspevok
    upozornujem ešte, že o materskú sa podľa mňa dovolenka nekráti, len o rodičovskú dovolenku, a to nebolo sto dní.......
    Ak odpracuješ celý rok 2007, dovolenka nebude krátená. Máš pravdu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    grupe Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, koľko dovolenky mi pripadá na rok 2007, v novembri 2006 som nastúpila na materskú dovolenku a do práce som sa vrátila 1.9.2007. Podľa môjho názoru mám nárok na celý ročný výmer dovolenky, t.j. 20 dní. Podľa zákona sa dovolenka kráti, na každých 100 vymeškaných dní o jednu dvanástinu a každých nasledujúcich 22 dní o ďalšiu dvanástinu, ale ja som sto dní kvôli rodičovskej nevymeškala, takže si myslím, že mám nárok na dvadsať dní , čo myslíte??,
    Doplň, dokedy si dostávala materskú a odkedy si na rodičovskej dovolenke. Krátenie D je len z titulu RD - za prvých 100 dní 1/12, od 1.9.07 za každých ďalších 21 dní 1/12.

    -------
    Veronika

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    Rodičovský od 18.mája, teda to nie je sto dní, kedže som nastúpila teraz v septembri, chcela som si to len overiť, dik

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    prosím o kontrolu, zamestnankyňa do 10.1.2007 na PN
    od 11.1.2007 materská do 25.7.2007
    od 26.7.2007 nastúpila na rodičovskú dovolenku
    aký má nárok na dovolenku za rok 2007? nárok má 20 dní / 4 týždne
    ja počítam :
    MD sa ráta ako výkon práce a trvá 140 prac.dní čiže podmienka odpracovania 60 dní splnená, pracovný pomer trvá = nárok na dovolenku za rok 2007 v počte 20 dní,
    rod.dovolenka je v počte 113 prac.dní , čiže krátim jej dovolenku o 1/12 t.j. 1,5 dňa
    výsledok : vznikol jej nárok za rok 2007 pokiaľ bude jej pracovný pomer trvať
    do 31.12.2007 18.5 dňa dovolenky, tento si môže vyčerpať pred nástupom do zamestnania
    alebo sa mýlim ?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Nemýliš sa, ale to čerpanie bude po skončení rodičovskej dovolenky. Nie pred nástupom do zamestnania. To len pre upresnenie.
    Naposledy upravil Zita4 : 09.10.07 at 08:06 Dôvod: upresnenie

    HenaG je offline (nepripojený) HenaG

    HenaG
    Dobry den,
    chcela by som sa poradit ohladom vypoctu naroku na dovolenku za rok 2007 po nastupe do prace z rodicovskej dovolenky.
    Na matersku dovolenku som nastupila 15.03.2006. V septembri 2006 som nastupila na rodicovsku dovolenku ale este predtym som cerpala riadnu dovolenku za cely rok 2006. V roku 2007 01.11. som sa vratila do zamestnania. Aky mam narok na dovolenku za rok 2007? Dakujem pekne. Henrieta

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    HenaG Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa poradit ohladom vypoctu naroku na dovolenku za rok 2007 po nastupe do prace z rodicovskej dovolenky.
    Na matersku dovolenku som nastupila 15.03.2006. V septembri 2006 som nastupila na rodicovsku dovolenku ale este predtym som cerpala riadnu dovolenku za cely rok 2006. V roku 2007 01.11. som sa vratila do zamestnania. Aky mam narok na dovolenku za rok 2007? Dakujem pekne. Henrieta
    Máš nárok na D za odpracované dni, t.j. 1/12 za každých odpracovaných 21 dní.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Zamestnankyňa od 5.5.2007-PN,koniec PN 21.11.2007, nástup na MD 22.11.2007, nárok na dovolenku má 20 dní. O koľko dní jej mám krátiť dovolenku za rok 2007? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Zamestnankyňa od 5.5.2007-PN,koniec PN 21.11.2007, nástup na MD 22.11.2007, nárok na dovolenku má 20 dní. O koľko dní jej mám krátiť dovolenku za rok 2007? Ďakujem pekne za odpoveď.
    Za dni DPN mi vyšlo krátenie: za prvých 100 dní 1/12, a potom za ďalšie dni 2/12( každých 21 dní- 1/12).Takže spolu 3/12 z ročného nároku na D, pri 4 týždňoch 5 dní.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Tweety Pozri príspevok
    Za dni DPN mi vyšlo krátenie: za prvých 100 dní 1/12, a potom za ďalšie dni 2/12( každých 21 dní- 1/12).Takže spolu 3/12 z ročného nároku na D, pri 4 týždňoch 5 dní.
    Ďakujem pekne, ja som si to tiež prerátala a pri tých 100 dní som namiesto 1/12 zobrala 1 deň D a vyšlo mi 4 dní namiesto 5. Potom som na to prišla, ale mýliť sa je ľudské.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.