Zavrieť

Porady

Dofakturácie ceny tovaru zo zahraničia

ahojte dňa 1.6. sme obdržali tovar pričom nám Fa prišla až po 15.7. tak sme odviedli dph k 15.7. - prišli na to že nám uviedli zlú sumu na faktúru a teraz nám dofakturuju hodnotu tovaru pričom to čo sme zaplatili v starej faktúre berú ako zálohu...ako to spraviť čo sa týka dph urobiť dodatočné do 7 mesiaca ak nám prišla fa na tovar s dátumom vystavenia 14.9.? pretože mi sme žiadnu chybu nespravili to je hroznééé. Ja by som to bral skôr ako opravu základu dane a zaradil to do obdobia kedy som doklad obdržal. V tejto novej Fa je odvolávka na starú FA a píšu že nám to započítavajú
Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 10.10.07 at 06:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Hm nikto?...tak ja sa teda rozhodnem beriem to ako opravu základu dane podľa par. 53 a zahrniem to do samozdanenia v obodobí kedy mi došiel doklad...má to všetko predpoklady opravy základu dane z nášho pohľadu

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ahojte dňa 1.6. sme obdržali tovar pričom nám Fa prišla až po 15.7. tak sme odviedli dph k 15.7. - prišli na to že nám uviedli zlú sumu na faktúru a teraz nám dofakturuju hodnotu tovaru pričom to čo sme zaplatili v starej faktúre berú ako zálohu...ako to spraviť čo sa týka dph urobiť dodatočné do 7 mesiaca ak nám prišla fa na tovar s dátumom vystavenia 14.9.? pretože mi sme žiadnu chybu nespravili to je hroznééé. Ja by som to bral skôr ako opravu základu dane a zaradil to do obdobia kedy som doklad obdržal. V tejto novej Fa je odvolávka na starú FA a píšu že nám to započítavajú
    Dátum vystavenia fa bol aký ???
    človiečik Vladimír Ozimý
    emgeton Pozri príspevok
    Dátum vystavenia fa bol aký ???
    no celý priebeh bol taký

    29.5.2007 - vystavenie FA
    01.06.2007 - došlo k dodaniu tovaru
    15.7.2007 - určenie dodania podľa par. 20
    15.9.2007 - vystavenie doplatkovej faktúry kde faktúra z 29.5. bola započítaná v texte je uvedené že sa to vzťahuje na túto Fa a že z dôvodu ich chyby a zlej kalkulácie nám dofakturovávajú doplatok. došlo koncom septembra.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Aké boli dodacie podmienky ? Kedy prešlo vlastnícke právo z ich pohľadu na vás?

    Nie je jednoznačné, či fa bola vystavená vopred alebo pri súčasne s dodaním tovaru. Nemôžete sa pozerať iba na prevzatie tovaru od prepravcu.
    Od toho závisí vznik daňovej povinnosti.
    človiečik Vladimír Ozimý
    emgeton Pozri príspevok
    Aké boli dodacie podmienky ? Kedy prešlo vlastnícke právo z ich pohľadu na vás?

    Nie je jednoznačné, či fa bola vystavená vopred alebo pri súčasne s dodaním tovaru. Nemôžete sa pozerať iba na prevzatie tovaru od prepravcu.
    Od toho závisí vznik daňovej povinnosti.
    toto je vyriešené preprava od nich išla 1.6. tu mi ide o tú druhu faktúru ktorá bola dodatočne 14.9.2007 vystavená z dôvodu ich zlej kalkulácie nám poslali fa kde vyčíslili novú cenu odpočítali zaplatenú sumu z FA z 29.5 a vznik doplatku.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    toto je vyriešené preprava od nich išla 1.6. tu mi ide o tú druhu faktúru ktorá bola dodatočne 14.9.2007 vystavená z dôvodu ich zlej kalkulácie nám poslali fa kde vyčíslili novú cenu odpočítali zaplatenú sumu z FA z 29.5 a vznik doplatku.


    Posudzujte to ako opravu základu dane.

    Dofakturácie ceny tovaru zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.