Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Moja malopocetna rodina nebrble, ale nesce, lepšie pre nich také, čo má každý druhý , čo ja zase neznášam. Biznisovat neviem...iba daco sa zadarilo. Nevadí, robím pre svoju radosť, ale dosť ma serka, že ani ten môj kocurik-stvorlabkovy neda čiapku, ani teplú vesticku. Škoda lebo mu to náramne sekne
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Poprosila ma suseda,staršia dáma...hádam bude spokojná
IMG_20161205_192536.jpg  
IMG_20161204_222626.jpg  
1/1
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Hľadím, je to tmavé...si háčkovala? Model pekný, pre staršiu dámu, ako stvorený Ja už mám tiež niekoľko hotových, ale pletených
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
afrikánka
Hľadím, je to tmavé...si háčkovala? Model pekný, pre staršiu dámu, ako stvorený Ja už mám tiež niekoľko hotových, ale pletených
Neviem to riadne odfotografovať....netuším či má tablet dáky bleskneviem ho nájsť....háčkované od vrchu a pletený patent
Naposledy upravil Anika61 : 05.12.16 at 19:25
IMG_20161205_192527.jpg  
5 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Teraz už rozoznávam techniku vyhotovenia..., ten patent bol pre mňa hádanka
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Zatiaľ jedna
IMG_20161210_004424.jpg  
9 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Fuuha, to bude paráda...
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Trocha inšpirácie. http://noizz.sk/inspiracie/pletene-d...campaign=cross
4 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
No hotovoooo :-D...na želanie
IMG_20161218_002921.jpg  
7 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Pekné, určite aj teplé
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tie su parádne
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Anika61
Zatiaľ jedna
fúúúúú, kam sa ja hrabem s mojím hladko-obratko
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
kopretinka
Anika61
Zatiaľ jedna
fúúúúú, kam sa ja hrabem s mojím hladko-obratko
Kopretinka veď aj toto je len hladko-obratko
IMG_20161218_002706.jpg  
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no hej,ale sú tam osmičky
ja som ľaváčka a naučila som sa sama,bolo to ťažké...nikto mi to nevedel ukázať na ľavú ruku,tak štrikujem na pravú.....ale háčik držím v ľavej,to som na pravú fakt nezvládla...
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kopretinka
no hej,ale sú tam osmičky
ja som ľaváčka a naučila som sa sama,bolo to ťažké...nikto mi to nevedel ukázať na ľavú ruku,tak štrikujem na pravú.....ale háčik držím v ľavej,to som na pravú fakt nezvládla...
Škoda, že nikto neukázal.....Bolo dostať kúpiť knihu "škola ručného pletenia */aj pre ľaváčky". Autorka Ľudmila Pešková, vydavateľ Práca, 1985
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aj som zaváhala, či mám niečo napísať. Bola som celkom malá, keď mi mama nabrala očká, prerobila pár riadkov a ukázala hladké, obrátené. Skoro som revala a naši sa mi smiali, lebo ďalší riadok sa nedal, tak som sťahovala, prvý sveter som si uplietla na zedeeške, aj ušila prvú sukňu na šľapacej singerke. Niečo som odkukala na hotových veciach, niečo prečítala. Som samouk. A ľaváčka, ľudia to poznajú, len keď ma vidia krájať s nožom, alebo štrikovať, lebo som v škole musela písať pravou rukou.
Naposledy upravil kukučka : 22.12.16 at 23:27
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

mrkvinka je tiež ľaváčka.. keď sa chcela učiť štrikovať, musela som sa to najprv ľavoručne naučiť ja, lebo sme akosi nevedeli nájsť spoločnú štrikovaciu reč.. bola to sranda..
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Teraz budem neskromná....všestranný talent na ženské prácičky, taktiež samouk-šitie, pletenie, háčkovanie, vyšívanie, brašnárstvo, zahradníčenie, varenie, od detstva vlastná iniciatíva.....a nie sú mi cudzie ani mužské nástroje typu kladivo, pílka, brúska, sekera a zvládnem i menšie opravy, nanáročné na fyzično
Ale ani za "otca" sa mi nepodarí kysnuté cesto , hoci som sa v minulosti aj strašne snažila 3x som sa pokúšala o moravské koláče, 3x z toho boli sucháriky s džemom a tvarohom
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

afrikánka
Teraz budem neskromná....všestranný talent na ženské prácičky, taktiež samouk-šitie, pletenie, háčkovanie, vyšívanie, brašnárstvo, zahradníčenie, varenie, od detstva vlastná iniciatíva.....a nie sú mi cudzie ani mužské nástroje typu kladivo, pílka, brúska, sekera a zvládnem i menšie opravy, nanáročné na fyzično
Ale ani za "otca" sa mi nepodarí kysnuté cesto , hoci som sa v minulosti aj strašne snažila 3x som sa pokúšala o moravské koláče, 3x z toho boli sucháriky s džemom a tvarohom
nebuď smutná, kysnuté koláče je aj môj koniec.. veď nemusíme vedieť všetko.. škoda, že som si nefotila všetky tie svetríky čo som robila deťom.. nielen vrkočové vzory, ale aj nórske.. možno to aj mám niekde odložené, ale mám plno krabíc, a ktovie v ktorej sú svetríky.. keď raz budem robiť veľmi, veľmi veľké upratovanie, tak to nájdem..
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bóžinku ja nevieém tiež....ale zato skrinu čo tu niekto potrebuje zmontovať by som hned
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať