Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

afrikánka
kopretinka
no hej,ale sú tam osmičky
ja som ľaváčka a naučila som sa sama,bolo to ťažké...nikto mi to nevedel ukázať na ľavú ruku,tak štrikujem na pravú.....ale háčik držím v ľavej,to som na pravú fakt nezvládla...
Škoda, že nikto neukázal.....Bolo dostať kúpiť knihu "škola ručného pletenia */aj pre ľaváčky". Autorka Ľudmila Pešková, vydavateľ Práca, 1985
tú knižku som dostala hádam 20rokov po tom,čo som sa naučila štrikovať
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

žabinka...Pohľadaj.....ja som veľa porozdávala, vyhodila.....robím aj nórske vzory-pánske čiapky, keď bolo deco malé nosilo vyštrikované obrázky domčekov, parnikov, aj kačičiek, ale keď nabralo rozumček, že je chlapča tak kačičky s revom odmietlo.....dokonca si to aj pamätá a vyčíta
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
bóžinku ja nevieém tiež....ale zato skrinu čo tu niekto potrebuje zmontovať by som hned
závidela som pivnicu-dieľńu dedovi a teraz ju závidím sesternicinému mužovi tá je naštvaná,že furt je tam,ale že tam vyrába nábytok na chalupu podľa jej predstáv,na to zabúda
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

lujza.j
bóžinku ja nevieém tiež....ale zato skrinu čo tu niekto potrebuje zmontovať by som hned
Som rada, že kysnuté cesto nielen ja neviem
Preto vždy tak letím na "báleš", slintám, závidím, aj obdivujem
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Súprava :-)
IMG_20161219_141435.jpg  
8 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
No som rada,že som si aj sebe konečne čosi :-)....a ešte jednu stihnem do Vianoc
IMG_20161222_172645.jpg  
7 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Pre mamku....fotená na mojej laaaaaaskeeee
IMG_20161230_171915.jpg  
IMG_20161230_170159.jpg  
IMG_20161230_171823.jpg  
1/1
10 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pre mna neznamy pomocnik
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dutinkovač - kedysi sa robievali také z drevenej špulky na niti. Len teda menšie. Toto je dotiahnuté do väčších rozmerov. A občas sa daju kúpiť aj také poloautomatizované s kľukou. Niekedy vidieť v hračkárstvach, zdá sa mi, že to svojho času malo Tchibo vo svojom obchode. A majú to aj obchody s vlnou.

Len pre zaujímavosť, dutinky sa dajú pliesť aj na dvoch ihliciach. Ale to len tak na okraj
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Na špulke sme si robili z tenkej bužírky 4 ks náramky, Ale to už bolo vééééľmi dávno
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

babka - ježibabka
Na špulke sme si robili z tenkej bužírky 4 ks náramky, Ale to už bolo vééééľmi dávno
neviem prečo, ale mňa tá špulka nejak obišla. Vždy som obzerala, ale nikdy som sa neodvážila. Radšej som to na ihliciach robila. Aj ked teda z drôtu to ide fest ťažko. Ale dutinkové náhrdelníky z drôtu sú celkom pekné
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

konkretne toto ma byt ciapka... Ja som sa s tym nestretla, takze ma to len zaujalo, co to je. Myslim, ze to nahradza okruhle ihlice.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mala som taku capicu -dvojitu....ale asi bola robena na okruhlej ihlici v tom case
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Sledujem a studujem ten obrazok, ako sa na tom robi
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ukonci sa-Stiahne sa koniec a zaciatok....potom "zlozi" prevlecie do vnutra....stiahnuty koniec a zaciatok bude pri sebe na vrchu hlavy....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

asi by mi to slo rychlejsie ihlicami
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

To neviem .....ked dvojita by nemala byt z hrubej vlny....ked by chcel niekto aj ohyb.....skor co je komu sikovnejsie...alebo lepsie do ruky
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

toto ide rychlejsie iste, mozno to dostat este kupit. Pokukam v galanterke.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
toto ide rychlejsie iste, mozno to dostat este kupit. Pokukam v galanterke.
isto sa to dá kúpiť, ja som včera nejaké našla aj na internete. Toto baví aj deti.
Mmch, si mi pripomenula, že kedysi sme štrikovali veľmi podobné čapice - len teda uštrikoval sa dlhý pás stále hladko, ten sa zošil do tunela, oba krátke konce sa vložili do seba, zašili spolu. Takže bol polovičný tunel na jednom konci zošitý ako vrch čiapky. A dolný okraj za zahol ako lem čapice.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dáša_
alaya1
toto ide rychlejsie iste, mozno to dostat este kupit. Pokukam v galanterke.
isto sa to dá kúpiť, ja som včera nejaké našla aj na internete. Toto baví aj deti.
Mmch, si mi pripomenula, že kedysi sme štrikovali veľmi podobné čapice - len teda uštrikoval sa dlhý pás stále hladko, ten sa zošil do tunela, oba krátke konce sa vložili do seba, zašili spolu. Takže bol polovičný tunel na jednom konci zošitý ako vrch čiapky. A dolný okraj za zahol ako lem čapice.
Takto som to este nerobila

Poviem dcere, nech popozera na ebay, tam maju vsetko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať