Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
Anika61
lujza.j
Paradna vesticka
To bude svetrik s 3/4 ,rukavom
Anička, mám veľkosť 38, a farba môže byť ako na obrázku..
Moja kľudne pošli si vlnudo jari stihnem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

skúška.. či som to ešte nezabudla..
!cid_159cfbc6cfd36face2b2.jpg  
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Danka, nezabudla a čo to bude keď to bude?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Valcake
Danka, nezabudla a čo to bude keď to bude?
ťažká otázka, valika.. ak sa mi podarí dokúpiť ďalšie klbká, tak šál s čiapkou.. lebo to som našla v šuplíku, kupovala som v decembri, a či vôbec budem vedieť v obchode ktorá to bola.. ale na čiapku ešte potrebujem dáky zrozumiteľný strih a postup.. lebo toto som si len tak v hlave vymyslela..
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
Valcake
Danka, nezabudla a čo to bude keď to bude?
ťažká otázka, valika.. ak sa mi podarí dokúpiť ďalšie klbká, tak šál s čiapkou.. lebo to som našla v šuplíku, kupovala som v decembri, a či vôbec budem vedieť v obchode ktorá to bola.. ale na čiapku ešte potrebujem dáky zrozumiteľný strih a postup.. lebo toto som si len tak v hlave vymyslela..
Väčšinou mám iba háčkované uložené
FB_IMG_1484686879865.jpg  
FB_IMG_1484687089281.jpg  
FB_IMG_1479145017769.jpg  
1/1
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anika61
Žabinka
Valcake
Danka, nezabudla a čo to bude keď to bude?
ťažká otázka, valika.. ak sa mi podarí dokúpiť ďalšie klbká, tak šál s čiapkou.. lebo to som našla v šuplíku, kupovala som v decembri, a či vôbec budem vedieť v obchode ktorá to bola.. ale na čiapku ešte potrebujem dáky zrozumiteľný strih a postup.. lebo toto som si len tak v hlave vymyslela..
Väčšinou mám iba háčkované uložené
anička, díkesy.. ja hlavne potrebujem zrozumeteľne, na koľko očiek, ako sa priberajú , potom na vrchu hlavy ako sa uberajú.. čiapku som posledne štrikovala mrkvinke aby bola krásna pri odchode z pôrodnice.. ale to bola len taká na parádu, maličká s brmbolčekom.. a štrikovala som rovno, obdĺžnik, a hore sa len zviazala s brmbolcom..
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

videla som niekde aj na okrúhlich ihliciach, čiže bez zošívania, také niečo by som chcela.. ale to by som si musela najprv nacvičiť, také som ešte nerobila..
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Žabinka
videla som niekde aj na okrúhlich ihliciach, čiže bez zošívania, také niečo by som chcela.. ale to by som si musela najprv nacvičiť, také som ešte nerobila..
Myslím, že na okrúhlich ihliciach čiapka nepôjde, iba ak na štyroch, ako ponožky.
Čiapka sa dá zošiť tak, že to takmer nie je vidieť, ide aj o to, akú vzorku použiješ Niektoré čiapky, čo som robila sa mi podarili tak zošiť, že to ani sama niekedy neviem nájsť a čiapku narazím opačne
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Žabinka
čiapky spravidla mávajú "patent" a ten je dobré robiť na ihliciach, ktoré sú o číslo menšie. ako ihlice na ktorých čiapku dohotovíš. V opačnom prípade sa patent zvykne roztiahnuť a čiapka padá až na oči.
Ale vždy ide o to, akú vzorku zvolíš, aj aký model čiapky chceš vyhotoviť.
Ja som už poriadne "natrénovaná".....čiapok som robila hádam aj do 150 kusov a každá bola v podstate originál. Keď som použila jednu vzorku, tak vždy v inej farbe, ak som použila 1 farbu, tak som menila vzor. Mňa nebaví vyhotovovať "veľkovýrobu". Vždy tak, aby nebolo možné stretnúť sa mne, alebo "zákazníčke" s tou istou čiapkou na ulici.
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Presne Žabi aj ja na dvoch ihliciach najprv....podľa hrúbky vlny cca od 80 ociek až po 130 z tenkej.....aj podľa vzoru ak 8 micky...treba viac ociek...tak ako afrikanka píše paten na menších aspoň o číslo....ja za patentom pridavam podľa potreby od 10 do 20 ociek ak 8 robim.....a uberam len pri vrchu čiapky zo 5 radov od konca že spletam dve oči spolu atď
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ja som si okopčila návod z tej peknej ruskej čiapočky, čo si sem anička nedávno dala.. tak skúsim podľa toho.. tak sa aj píše koľko a kedy pridať a koľko a kedy ubrať..
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Anika61
Presne Žabi aj ja na dvoch ihliciach najprv....podľa hrúbky vlny cca od 80 ociek až po 130 z tenkej.....aj podľa vzoru ak 8 micky...treba viac ociek...tak ako afrikanka píše paten na menších aspoň o číslo....ja za patentom pridavam podľa potreby od 10 do 20 ociek ak 8 robim.....a uberam len pri vrchu čiapky zo 5 radov od konca že spletam dve oči spolu atď
Anika,
ja som niektoré čiapky začínala aj od 48 očiek, ale tie boli pletené na 6, alebo na drevených.Na 130 očiek začínam, keď pletiem na 3-3,5, zvyčajne ide o čiapky pre mužov.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
DSC_9053.JPG  
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
Pekny vzor, pre mna inspiracia na ozdobne vankuse.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

vzor je celkom pevný, takže sveter by sa asi nerozgajdal, aj keď bude z tenšej vlny.. a hlavne rýchlo pribúda, po pár riadkoch už netreba počítať ani hovoriť si 3 hladko, 1 zobrať, 2 hladko, 1 zobraté prevliecť cez 2 hladké.. opakovala som si riadky nahlas, a prišla sa psica pozrieť s kým sa rozprávam.. a potom sa natiahla na posteľ a pomáha mi štrikovať..
4 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
alaya1
Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
Pekny vzor, pre mna inspiracia na ozdobne vankuse.
foto internet
Naposledy upravil Anika61 : 29.01.17 at 20:34
FB_IMG_1484476673018.jpg  
FB_IMG_1484856490000.jpg  
FB_IMG_1484856483763.jpg  
FB_IMG_1484856613588.jpg  
1/1
3 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
Pekný vzor a na bordovom svetriku vynikne.........
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Inšpirácie internet :-)
FB_IMG_1468061170936.jpg  
FB_IMG_1475410900777.jpg  
FB_IMG_1475411507579.jpg  
1/1
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Áno, presne také niečo som myslela....,
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Anika61
alaya1
Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
Pekny vzor, pre mna inspiracia na ozdobne vankuse.
foto internet


anika, velmi pekne, ale mam takyto prehoz, a miesto tych vankusov a deky si chcem ustrikovat nieco z tenkej vlny plus prisit cipkovane volany na vankuse.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať