Zavrieť

Porady

zostatky na účtoch 2006

poraďte, pracujem v RO iba krátko,našla som chybu na konci roku 2006 v účtovaní zostatkov na účtoch 236 a 232. Po porade s inou účtovníčkou sa na konci roku 2006 neurobil zápis - úprava zostatku 2006- 236 7/262 1 a 262 1/232 7. V tomto roku mi preto výdavky na 232 nesedia o zostatok z roku 2006. Vie mi tu niekto poradiť, na aký účet by som to mohla preúčtovať.....alebo nejako opraviť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Zostatky účtov 232 a 236 na konci roku preúčtovávam
    výdavkový účt
    - predpis nedočerp.dotácie 211/348 v starom roku
    - odvod " zriaďovateľovi 348/232 v novom roku
    príjmový účet
    - predpis ND 219/348 v starom roku
    - odvod 348/236 v novom roku

    A ešte chcem dodať, že prevody medzi 232 a 236 by nemali byť. Všetko ide cez zriaďovateľa.
    Naposledy upravil malalulu : 18.10.07 at 09:06

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    Ďakujem za radu.....ešte by som potrebovala poradiť, ako vyrovnať účet 232, keď už nemôžem zasahovať do účtovania v roku 2006, alebo aký protiúčet použiť na jeho vyrovnanie. Chyba je iba v účtovníctve, peniaze boli zriaďovateľovi odvedené v plnej výške.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Zinventarizuj si účet 964 a 965, podľa mňa budeš mať rozdiel tam(aspoň si myslím).Ukáže ti to na konci roka. Doúčtuj to na konci roka tam - 236 na 965 a 232 na 964

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    mamalulu si poklad.....veľmi ti ďakujem.....ak by si vedela poradiť s inventarizáciu účtov 964 a 965....účet 964 ide mínusom 15934,50 a účet 965 plusom 14334,50....neviem ako ich zinventarizovať, lebo neviem,čo je na nich zúčtované....prebrala som účtovníctvo RO bez zaškolenia a iba v jednej poznámke som našla,že tieto účty sa nabaľovali do roku 2004 a nič viac. Ako by som mala postupovať,aby som sa dopátrala čo sa vlastne nabaľovalo?

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Ťažko je radiť, keď je to nabalené už viac rokov. možno keby si šla od r.2004 a zakaždým vypočítala, čo tam bolo (mohli to byť nevyčerpané dotácie, záväzky, zlé zaúčtovanie..) naozaj neviem. Uvidíš, čo ti urobí uzávierka na konci roka a vrámci uzávierkových operácií preúčtuj čo ti nepasuje, ak ti ostane zvyšok, odveď zriaďovateľovi ako nedočerpanú dotáciu, aspoň si vyčistíš účty. Možno to nie je správne, ale čo už narobíš, keď to tak je.
    A dôležité je inventarizovať účty, aby si vždy aspoň ku koncu roku vedela, čo na účte máš a nielen ty, ale aj tvoja nasledovníčka. Nielen "po mne potopa".
    Je mi ľúto, že Ti viac neviem takto na diaľku poradiť. Treba sa s tým pohrať.

    zostatky na účtoch 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.