Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studenta v roku 2005

Dobry den,


chcela by som sa opytat, ci aj v roku 2005 este existuje dohoda obrigadnickej praci studenta a ake fondy sa tam odvadzaju, pripadne ci je nejako limitovany rizsah hodin. Predpokladam, ze je potrebne ju dolozit potvrdenim zo skoly. A co sa tycka fondov do zdravotnej poistovne, stale plati limit, ze do 3 000,- Sk sa fondy neodvadzaju? Alebo sa mylim? :-) Vdaka.
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ten rozdiel medzi DVP a DOBP zaujíma aj mňa. Doteraz sme vždy pre študentov, čo pracovali len cez prázdniny vystavovali len DoVP a zatiaľ námietky neboli.

Naháňať ich cez prázdniny, aby si šli na školu pýtať tlačivo, že sú študenti, mi príde zbytočné.

Čo vy na to?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ved kvoli tomu, ze nemam od nich potvrdenie o navsteve skoly.


este otazka, ked nemaju 18, ale 17, musim mat potvrdenie od ich rodicov, teda povolenie, ze mozu u nas pracovat? alebo to treba len pri hlavnom pracovnom pomere?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

potvrdenie o návšteve školy je podmienkou. Inak nemôže byť vystavená DoBPŠ iba DoVP. Nežiadam potrvdenie od rodičov, veď Zákonník práce nezakazuje pracovať študentom. Sú tam len podmienky ohľadom mladistvých 16-ročných.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

evae
ahojte, chcem sa spytat ohladom DoBPS a DoVP, mozem zobrat studentov aj na DoVP? Je pri DoVP, ak zamestnam 17-rocneho rovnako obmedzenie, ze moze odpracovat polovicu tyzdenneho prac. casu? Ide mi o to, ze by som bola rada, keby robili viac ako 20 hodin tyzdenne. A tiez mi ide o to, ze dnes mi majitel oznamil, ze mam pripravit dohody na zajtra (je nedela) a nemam od nich potvrdenia o navsteve skoly a asi do rana do siedmej ani mat nebudem. Vopred DAKUJEM!
Ak chceš uzatvoriť so študentom Dohodu o vykonaní práce, tak tam neplatí obmedzenie 20 hod. týždenne. Tam platí, že predpokladaný rozsah práce nepresahuje 300 hod. v kal. roku. Takže študent môže pracovať viac ako 20 hod. týždenne a nepotrebuje potvrdenie o návšteve školy.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

dakujem velmi pekne
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

juko
Tak v takejto forme som ešte vyhlásenie nevidel. Je akceptovateľné pracovníkmi DÚ?
Podľa mňa áno, pretože tlačivo je len odporúčané a nie je vydané ako vzor vo finančnom spravodajcovi.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ZuzanaP
Ten rozdiel medzi DVP a DOBP zaujíma aj mňa. Doteraz sme vždy pre študentov, čo pracovali len cez prázdniny vystavovali len DoVP a zatiaľ námietky neboli.

Naháňať ich cez prázdniny, aby si šli na školu pýtať tlačivo, že sú študenti, mi príde zbytočné.

Čo vy na to?
Tak nám vytkli študenta a DOVP, keď nespĺňala podmienky podľa ZP t.j. nebola na dohodnutú úlohu, ale práce.
Školy sú otvorené (možno aj denne), môj syn potreboval vlani cez prázdniny až dve potvrdenia a nemal s tým problémy. Okrem toho, študent, ktorý ide na prázdniny pracovať a vie o tom dopredu (alebo to aspoň plánuje), si ho môže vybaviť aj počas školského roka (tak sme to riešili tohto roku aj my).
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
INGRID KRIŽANOVSKÁ
na stranke www.epi.sk podľa vyjadrenie p. ing. Valérie Jankovičovej

podľa par.223 ods.2 dohodu o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru možno s mladistvým zamestnancom uzatvoriť, len ak sa tým neohrozí jeho zdravý vývoj, mravnosť al. výchova na povolanie. Pojem mladistvý zamestnanec je definovaný v par.40 ods.3. Je to zamestnanec mladší ako 18 rokov. Vyjadrenie zákonného zástupcu na rozdiel od prac.pomeru sa pri dohodách nevyžaduje. Podľa par.227
ods.1 dohodu o BoPŠ možno uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta. ďalej sa píše predpokladaný rozsah prác nemá prekročiť 100 hodín v kal.roku a zároveň v priemere polovicu týždenného prac.času. Odmena z dohody podlieha zdaneniu vybratím preddavku na daň sadzbou 19%.
takže preto by som chcela vedieť či ten limit nie je len pre neplnoletých študentov a ak tomu dobre rozumiem tak odpočitateľnu položku na daňovníka si môže uplatniiť pri DoPŠ len plnoletý študent. Pochopila som to správne?
...moje nervy...mňa z tých 100 hodín uchytí...a z hentakých "poradcov" tiež...prečo si panstvo dofrasa neprečítate radšej príspevky na porade? riešite sto krát vyriešené...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Janka6685
Nárok na odpočitateľnú položku má každý (okrem dôchodcov) a preto k tomu netreba nijaké tlačivo.
to si robíš srandu?! a čo tak medzi nami nudiacimi sa mzdárkami, okamžite mu dať podpísať vyhlásenie k odpoč.položkám? ak postupuješ tak, ako si "poradila" tak úprimnú sústrasť...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

1karkulka1
to si robíš srandu?! a čo tak medzi nami nudiacimi sa mzdárkami, okamžite mu dať podpísať vyhlásenie k odpoč.položkám? ak postupuješ tak, ako si "poradila" tak úprimnú sústrasť...
Inak Janka sa už opravila v príspevku č. 25, takže, myslím si, nemal by byť problém.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

1karkulka1
...moje nervy...mňa z tých 100 hodín uchytí...a z hentakých "poradcov" tiež...prečo si panstvo dofrasa neprečítate radšej príspevky na porade? riešite sto krát vyriešené...
Súhlasím, ale bez toho "dofrasa".
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
bea
Súhlasím, ale bez toho "dofrasa".
sorry, ospravedlňujem sa, ale...už mi tečú nervy
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
bea
Inak Janka sa už opravila v príspevku č. 25, takže, myslím si, nemal by byť problém.
bea, ale ten príspevok tam je stále...čo bráni autorke vymazať tento prudko zavádzajúci príspevok? mne je to jedno, čo tam píše, je viem čo mám robiť...ale ak si ten príspevok prečíta niekto problematiky neznalý, tak ďakujem pekne, to si porada získa "pekné" renomé
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

1karkulka1
bea, ale ten príspevok tam je stále...čo bráni autorke vymazať tento prudko zavádzajúci príspevok? mne je to jedno, čo tam píše, je viem čo mám robiť...ale ak si ten príspevok prečíta niekto problematiky neznalý, tak ďakujem pekne, to si porada získa "pekné" renomé
Asi by sme si mali zvyknúť na to označovanie našich príspevkov, keď zistíme, že boli chybné, dodatočne hneď do toho konkrétneho príspevku nejakou inou farbou. Nie vždy je vhodné ho vymazať, lebo potom sa stráca súvislosť tích nasledujúcich, ktoré naň reagujú. Predstav si, čo by si pomysleli čítajúci, keby svoj príspevok Janka vymazala a Tvoj by tam ešte bol? (Ty tam síce cituješ príspevok, ale nie v každom prípade to tak je.)
Ja si myslím, že by práve bolo celkom dobré v chybných príspevkoch zvýrazniť nejako chybu, to by upútalo ďalších a skôr by si uvedomili aj pre svoju potrebu, kde je chyba a vystríhali by sa jej.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Bea-ak by si si prečítala " Mýlim sa,ale nemýlim druhých" tak tam ten postup je navrhnutý
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
1karkulka1
to si robíš srandu?! a čo tak medzi nami nudiacimi sa mzdárkami, okamžite mu dať podpísať vyhlásenie k odpoč.položkám? ak postupuješ tak, ako si "poradila" tak úprimnú sústrasť...
Ja viem, že to tlačivo existuje a viem aj na aké účely je. Vôbec som ani v tom pôvodnom príspevku nemyslela tak, že nie je, len som reagovala na otázku. Ďalej sme si to vysvetlili, tak ma mrzí, že si nepochopila, ako som to myslela a preto ma aj mrzí "tón" tvojej reakcie. To po prvé.

A po druhé: myslela som si, že porada je pre tých, čo niečomu nerozumejú, alebo im nie je niečo jasné a pre tých, čo im poradia. Nevedela som, že je len pre "machrov". To na margo toho tvojho "tónu".
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Odporučila by som Vám obom si prečítať Etiketu Porady.
PORADA JE PRE VŠETKÝCH.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Odporučila by som Vám obom si prečítať Etiketu Porady.
PORADA JE PRE VŠETKÝCH.
To mala byť moja jediná reakcia. Musela som to predsa uviesť na správnu mieru. Tak dúfam, že sa to už nebude rozoberať. Téma je o brigádnikoch, tak sa venujme tomu.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Janka6685
Ja viem, že to tlačivo existuje a viem aj na aké účely je. Vôbec som ani v tom pôvodnom príspevku nemyslela tak, že nie je, len som reagovala na otázku. Ďalej sme si to vysvetlili, tak ma mrzí, že si nepochopila, ako som to myslela a preto ma aj mrzí "tón" tvojej reakcie. To po prvé.

A po druhé: myslela som si, že porada je pre tých, čo niečomu nerozumejú, alebo im nie je niečo jasné a pre tých, čo im poradia. Nevedela som, že je len pre "machrov". To na margo toho tvojho "tónu".
sorry...sypem si popol na hlavu...ale machrovanie to nie je...je to len o 25 rokov dlhšia prax...rada prenechám miesto vám mladým...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
1karkulka1
sorry...sypem si popol na hlavu...ale machrovanie to nie je...je to len o 25 rokov dlhšia prax...rada prenechám miesto vám mladým...
Janka6685, niekedy sa proste nedá. Aj pre mňa je toto silná káva. Chcela som sa vyjadriť už skôr, ale akosi mi to nepripadalo vhodné, dokonca som sa radila aj na Porade ... a tak ...
Tak tento príspevok berte iba v tom, že si treba dobre prečítať jeho záver.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať